Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:18 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 60  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Noah R Safa             9 MAC               1:24.21    1:26.32  
                 42.95      1:26.32 (43.37)
  2 Edan Wedderburn         9 ROW               1:28.89    1:28.20  
                 43.42      1:28.20 (44.78)
  3 Kody C Chu              9 MAC               1:30.32    1:28.74  
                 43.86      1:28.74 (44.88)
  4 Matvey Kuznetsov        9 MAC               1:33.31    1:31.34  
                 45.50      1:31.34 (45.84)
  5 Bentley Lake            9 WCW               1:38.89    1:36.63  
                 47.54      1:36.63 (49.09)
  6 Joshua Guy              9 WCW               1:40.66    1:38.08  
                 48.47      1:38.08 (49.61)
  7 Malcolm Hillier         9 Pointe-Claire Sw  1:37.39    1:41.88  
                 51.71      1:41.88 (50.17)
  8 Harvey McMichael        9 Pointe-Claire Sw  1:47.78    1:43.93  
                 51.90      1:43.93 (52.03)
  9 Alan O Xiang            9 NSSC              1:49.20    1:46.32  
 10 Evan E Li               9 NSSC              1:58.69    1:46.83  
                 53.59      1:46.83 (53.24)
 11 Caleb Semeniuk          9 NEW               1:44.99    1:48.68  
                 52.31      1:48.68 (56.37)
 12 Zachary Lagerweij       9 NEW               1:59.91    1:49.43  
 13 Cole Kelly              9 NEW               1:59.99    1:50.03  
                 54.30      1:50.03 (55.73)
 14 Miles A Rabinovitch     9 TSC               2:10.00    1:51.89  
 15 Myron Yavna             9 MSSAC             1:59.00    1:53.39  
                 56.83      1:53.39 (56.56)
 16 Danny Konys             9 TSC               2:00.00    1:54.51  
                 56.01      1:54.51 (58.50)
 17 Teddy Rogers            9 Aces              2:29.88    2:07.43  
                 57.23    2:07.43 (1:10.20)
 18 Cameron Yao             9 NEW               2:10.92    2:08.65  
               1:03.97    2:08.65 (1:04.68)
 19 Octavio Suarez          9 ESWIM             1:59.34    2:08.66  
               1:01.34    2:08.66 (1:07.32)
 20 Rylan Patrick De Lisi   9 Pointe-Claire Sw  2:09.88    2:09.59  
               1:02.55    2:09.59 (1:07.04)
 21 Max P Zenlea            9 TSC               2:30.00    2:11.84  
               1:01.79    2:11.84 (1:10.05)
 22 Max Yang                9 NSSC              2:10.09    2:27.42  
               1:11.47    2:27.42 (1:15.95)
 -- Emile Alawi             9 NEW                    NT   X2:52.99  
               1:25.35    2:52.99 (1:27.64)
 -- Liam A Quinn            9 TSC               2:15.00         DQ  
 -- Kendrick C Wong         9 TSC               2:00.00         DQ  
 -- Jack Kalkounis          9 ESWIM             2:26.55         DQ  
 -- Mikael Brown            9 Pointe-Claire Sw  1:42.10         DQ  
 -- William D Rupay         9 BTSC              2:30.00         DQ  
 -- Thomas Fletcher         9 ROW               2:15.90         DQ  
 -- Alex Yang               9 ESWIM             2:02.34         DQ  
 -- Gregorio Ortego         9 ESWIM             2:10.23         NS  
 -- Emre Aydogan            9 ESWIM             1:50.34         NS  
 -- Aiden Scott             9 NEW               2:30.35         NS  
 -- Damon Masoumi Rad       9 ESWIM             2:00.34         NS  
 -- Kellen Vashishtha       9 ROW               2:45.00         NS  
 -- Henry J Zolis           9 TSC               2:20.00         NS  
 -- Jack Krokker            9 ESWIM             1:57.03         NS