Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:34 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 59  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wendy Tai               9 MSSAC             1:33.03    1:28.64  
                 43.89      1:28.64 (44.75)
  2 Summer C Cheng          9 MAC               1:36.53    1:33.29  
                 47.47      1:33.29 (45.82)
  3 Leia C Kowalczyk        9 MAC               1:35.86    1:33.42  
                 45.83      1:33.42 (47.59)
  4 Abigail Young           9 MSSAC             1:39.74    1:34.80  
                 45.43      1:34.80 (49.37)
  5 Addison D Thomas        9 TSC               2:03.23    1:48.81  
                 52.04      1:48.81 (56.77)
  6 Alice Boldyrev          9 ESWIM             1:47.62    1:49.17  
                 52.24      1:49.17 (56.93)
  7 Sadie Fischer           9 NEW               1:58.01    1:49.70  
  8 Melissa Lu              9 Pointe-Claire Sw  2:20.00    1:51.51  
  9 Megan Huang             9 TSC               1:55.00    1:51.52  
                 54.68      1:51.52 (56.84)
 10 Emma White              9 ESWIM             2:00.66    1:51.85  
                 52.48      1:51.85 (59.37)
 11 Emma Best               9 ESWIM             1:51.11    1:52.16  
                 55.72      1:52.16 (56.44)
 12 Sophie Gignac           9 Pointe-Claire Sw  2:00.62    1:52.18  
                 55.50      1:52.18 (56.68)
 13 Helena Filipovic        9 ESWIM             1:56.34    1:52.57  
                 54.84      1:52.57 (57.73)
 14 Olivia Nepton-Bright    9 Pointe-Claire Sw  2:01.44    1:52.73  
                 54.22      1:52.73 (58.51)
 15 Lila E Martin           9 BTSC              2:00.00    1:53.05  
 16 Brynn E Oatway          9 BTSC              2:15.00    1:54.47  
 17 Abigail Fischer         9 ROW               2:04.28    1:56.22  
                 57.32      1:56.22 (58.90)
 18 Emma Lamontagne         9 Pointe-Claire Sw  2:10.00    1:56.28  
 19 Erica Ardeleanu         9 MASC-ON           1:42.58    1:57.51  
                 58.11      1:57.51 (59.40)
 20 Charlotte Prangley      9 ESWIM             2:18.93    1:57.91  
                 56.27    1:57.91 (1:01.64)
 21 Norah Hanley            9 ESWIM             1:58.89    1:58.23  
                 57.52    1:58.23 (1:00.71)
 22 Alice Tian              9 ESWIM             2:08.54    1:58.30  
                 56.35    1:58.30 (1:01.95)
 23 Lola Robinson           9 ESWIM             2:20.12    1:58.88  
 24 Sophia I Krikunez       9 NEW               2:03.26    1:58.89  
                 55.39    1:58.89 (1:03.50)
 25 Muyan Xu                9 ESWIM             1:53.79    1:59.94  
                 57.61    1:59.94 (1:02.33)
 26 Victoria Pinto          9 ROW               2:05.17    2:00.03  
                 58.27    2:00.03 (1:01.76)
 27 Ivanka Korniychuk       9 ESWIM             2:10.75    2:00.88  
                 59.97    2:00.88 (1:00.91)
 28 Alexandra Gomis Flore   9 ROW               2:20.00    2:01.01  
                 58.70    2:01.01 (1:02.31)
 29 Stella Neable           9 ROW               2:08.43    2:01.13  
                 57.89    2:01.13 (1:03.24)
 30 Zoey B White            9 TSC               2:11.71    2:01.50  
 31 Leila Connell           9 ESWIM             2:03.66    2:01.58  
                 56.79    2:01.58 (1:04.79)
 32 Helena Chen             9 Pointe-Claire Sw  2:17.52    2:02.46  
               1:00.72    2:02.46 (1:01.74)
 33 Mina M Sousa            9 TSC               2:20.00    2:03.22  
 34 Andreana Ellul          9 ESWIM             2:14.38    2:05.48  
                 59.89    2:05.48 (1:05.59)
 35 Scarlett Allen          9 WCW               2:08.41    2:06.31  
 36 Anastasia Pasic         9 ESWIM             2:16.84    2:07.84  
               1:03.63    2:07.84 (1:04.21)
 37 Monica Richard          9 Pointe-Claire Sw  2:13.90    2:08.48  
               1:04.10    2:08.48 (1:04.38)
 38 Nora Howison            9 ROW               2:25.60    2:11.45  
               1:03.78    2:11.45 (1:07.67)
 39 Peighton H Kennedy      9 BTSC              2:04.35    2:14.75  
               1:07.06    2:14.75 (1:07.69)
 40 Stephanie Boychuk       9 ESWIM             2:25.54    2:16.59  
 41 Loah A Levinter         9 TSC               2:20.00    2:17.16  
               1:05.66    2:17.16 (1:11.50)
 42 Caitlin Londono         9 ESWIM             2:42.75    2:25.79  
               1:10.64    2:25.79 (1:15.15)
 43 Neve Blakley            9 ESWIM             2:22.12    2:54.05  
               1:24.42    2:54.05 (1:29.63)
 44 Rania Hmiddouch         9 Pointe-Claire Sw  3:10.00    3:03.51  
               1:28.98    3:03.51 (1:34.53)
 -- Candice Li              9 NSSC              2:05.90   X2:16.09  
               1:05.34    2:16.09 (1:10.75)
 -- Hannah Black            9 NEW                    NT   X2:36.84  
               1:12.93    2:36.84 (1:23.91)
 -- Alex A Yang             9 TSC               1:55.00         DQ  
 -- Koharu Mitsui           9 ESWIM             2:10.23         DQ  
 -- Zoe H Nason             9 TSC               2:10.00         DQ  
 -- Elena Matviyenko-Rizo   9 TSC               1:55.86         DQ  
 -- Malgorzata Undak        9 ESWIM             2:03.21         NS  
 -- Elizabeth Le            9 ESWIM             2:04.34         NS  
 -- Leah R Martin           9 BTSC              2:08.00         NS  
 -- Alessa D Darby          9 BTSC              3:00.00         NS  
 -- Naila Suleiman          9 ESWIM             2:04.21         NS  
 -- Sydney Huber            9 ROW               2:45.00         NS  
 -- Michaela A Spinks       9 TSC               2:30.00         NS  
 -- Abigail Cholewa         9 NEW               2:30.00         NS  
 -- Liliana Slough          9 ROW               2:45.00         NS