Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:18 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 58  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lucas S Bi             10 NSSC              1:27.92    1:20.39  
                 39.07      1:20.39 (41.32)
  2 Mahdi Y El-Sayed       10 COBRA             1:25.63    1:22.76  
                 41.69      1:22.76 (41.07)
  3 Olivier Paquette       10 Pointe-Claire Sw  1:34.12    1:28.46  
                 43.30      1:28.46 (45.16)
  4 Ryan A Bruvelaitis     10 TSC               1:40.00    1:30.26  
                 44.19      1:30.26 (46.07)
  5 Chris Rus              10 ROW               1:38.04    1:34.79  
                 44.40      1:34.79 (50.39)
  6 Augustin Sweiha        10 Pointe-Claire Sw  1:34.85    1:36.46  
                 47.28      1:36.46 (49.18)
  7 Viraat Thakker         10 TSC               1:35.38    1:36.82  
                 46.86      1:36.82 (49.96)
  8 Harrison Hutchinson    10 ESWIM             1:43.29    1:37.48  
                 48.61      1:37.48 (48.87)
  9 Adriano Ricci          10 Pointe-Claire Sw  1:44.82    1:38.10  
                 48.70      1:38.10 (49.40)
 10 Soren J Pommen         10 TSC               1:45.00    1:39.33  
                 48.20      1:39.33 (51.13)
 11 Daniel Liu             10 ESWIM             1:36.92    1:42.30  
                 51.11      1:42.30 (51.19)
 12 Bronson Weber          10 WCW               2:08.99    1:45.82  
                 51.37      1:45.82 (54.45)
 13 Gavin Cui              10 Pointe-Claire Sw  1:47.09    1:47.06  
                 53.99      1:47.06 (53.07)
 14 Philippe Charles Niki  10 Pointe-Claire Sw  1:48.31    1:47.62  
 15 Nayuta Fujiwara        10 TSC               2:00.00    1:49.09  
                 53.94      1:49.09 (55.15)
 16 Tate A DeVroom         10 BTSC              2:10.00    1:52.85  
                 54.39      1:52.85 (58.46)
 17 Andrew J McArton       10 TSC               2:10.00    1:53.50  
 18 Gavin Sangha           10 MSSAC             2:10.00    1:53.83  
                 56.20      1:53.83 (57.63)
 19 Paul C Calmettes       10 TSC               2:00.00    1:53.90  
                 56.18      1:53.90 (57.72)
 20 Cedar Jarema           10 Pointe-Claire Sw  1:51.36    1:54.09  
                 55.29      1:54.09 (58.80)
 21 Camden J Usher         10 BTSC              1:46.05    1:54.10  
                 56.80      1:54.10 (57.30)
 22 Chenxi Liu             10 NSSC              2:00.10    1:55.75  
                 57.33      1:55.75 (58.42)
 23 Rhys Watson            10 NEW               2:02.66    1:56.33  
                 56.92      1:56.33 (59.41)
 24 Campbell McArthur      10 NEW               2:13.26    1:57.36  
 25 Dario Narimani         10 MSSAC             2:06.83    1:59.52  
               1:00.56      1:59.52 (58.96)
 26 Vincent Wang           10 NSSC              2:06.77    2:00.02  
                 57.15    2:00.02 (1:02.87)
 27 Ethan Ho               10 MSSAC             2:00.00    2:00.09  
 28 Nicolas Pan            10 Pointe-Claire Sw  2:12.83    2:00.95  
                 58.58    2:00.95 (1:02.37)
 29 Nathan K Chau          10 TSC               2:09.55    2:10.37  
 30 Findlay Pearson-Ross   10 Aces              2:17.55    2:11.38  
               1:04.78    2:11.38 (1:06.60)
 31 Ivan Wang              10 NSSC              2:02.89    2:12.44  
               1:01.80    2:12.44 (1:10.64)
 32 Caden Oliver           10 ESWIM             2:14.28    2:23.00  
               1:08.99    2:23.00 (1:14.01)
 -- Andrew Rogers          10 Aces              2:07.07         DQ  
 -- Karan Patel            10 NEW                    NT        XDQ  
 -- Freddy Ciafaloni       10 ESWIM             2:29.65         DQ  
 -- Ethan Wu               10 ROW               2:03.98         DQ  
 -- Orin T McCormack       10 TSC               2:10.00         DQ  
 -- Julian C Burke         10 TSC               1:49.09         DQ  
 -- Etienne Bekteshi       10 ESWIM             1:56.72         NS  
 -- Aiden Ho               10 ESWIM             2:06.68         NS  
 -- Alexander Balaisis     10 ROW               2:30.33         NS  
 -- Adrian Pshyk           10 ESWIM             2:17.33         NS  
 -- Aleksander Xhangolli   10 ESWIM             1:45.67         NS  
 -- Harrison Juvet         10 ESWIM             2:14.56         NS  
 -- Jason Yiannacouras     10 ESWIM             2:13.45         NS