Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:18 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 57  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brenda Fang            10 Pointe-Claire Sw  1:24.36    1:21.21  
                 40.22      1:21.21 (40.99)
  2 Olivia Chin            10 MAC               1:29.93    1:27.37  
                 43.00      1:27.37 (44.37)
  3 Alexandra Lapointe     10 Pointe-Claire Sw  1:40.33    1:27.82  
                 42.72      1:27.82 (45.10)
  4 Ziva H Alexander       10 COBRA             1:31.62    1:31.66  
                 44.94      1:31.66 (46.72)
  5 Savannah Brennan       10 Pointe-Claire Sw  1:36.26    1:32.12  
                 45.79      1:32.12 (46.33)
  6 Esli Y Herrington      10 TSC               1:35.20    1:32.14  
                 46.29      1:32.14 (45.85)
  7 Yara Stuart            10 WCW               1:32.05    1:33.61  
                 45.03      1:33.61 (48.58)
  8 Adriana Huska          10 ESWIM             1:34.19    1:35.17  
                 48.26      1:35.17 (46.91)
  9 Julia Mazur            10 ESWIM             1:37.62    1:35.55  
                 46.72      1:35.55 (48.83)
 10 Penny J Gundy          10 TSC               1:40.58    1:37.57  
                 48.53      1:37.57 (49.04)
 11 Charlize A Smith       10 MAC               1:42.50    1:37.81  
                 48.19      1:37.81 (49.62)
 12 Olivia Arciero         10 MSSAC             1:39.50    1:37.89  
 13 Sarah Yang             10 MSSAC             1:50.00    1:38.50  
                 47.71      1:38.50 (50.79)
 14 Valentina Martinez     10 Pointe-Claire Sw  1:38.39    1:39.12  
                 48.21      1:39.12 (50.91)
 15 Petra L Goddard        10 TSC               1:50.00    1:39.59  
                 49.12      1:39.59 (50.47)
 16 Regina L Arthur        10 COBRA             1:40.01    1:39.60  
                 47.90      1:39.60 (51.70)
 17 Maggie C McKinstry     10 TSC               1:50.00    1:42.64  
                 49.41      1:42.64 (53.23)
 18 Rachel T Chiu          10 TSC               1:47.30    1:43.37  
                 50.09      1:43.37 (53.28)
 19 Madeline Van Sickle    10 Pointe-Claire Sw  1:45.95    1:43.75  
                 50.23      1:43.75 (53.52)
 20 Quinn E Fagerstroem    10 TSC               1:46.40    1:44.24  
                 52.52      1:44.24 (51.72)
 21 Ali Leung              10 TSC               1:52.08    1:44.37  
                 51.57      1:44.37 (52.80)
 22 Isla M Sitter          10 TSC               1:48.54    1:44.43  
 23 Siena S Franzoi        10 TSC               1:50.66    1:44.94  
                 52.79      1:44.94 (52.15)
 24 Addy H Brady           10 TSC               1:49.95    1:45.10  
                 51.75      1:45.10 (53.35)
 25 Maggie M McConachie    10 BTSC              1:52.19    1:46.30  
                 51.77      1:46.30 (54.53)
 26 Lauren Hazelton        10 ESWIM             1:53.17    1:47.05  
                 53.91      1:47.05 (53.14)
 27 Sarah Rogers           10 ESWIM             1:51.96    1:47.40  
                 50.39      1:47.40 (57.01)
 28 Sidney E Forst         10 TSC               1:48.96    1:48.15  
 29 Alice Zhu              10 NSSC              2:01.61    1:48.18  
                 52.28      1:48.18 (55.90)
 30 Melissa Bernhardt-Wal  10 TSC               2:00.00    1:48.19  
                 52.88      1:48.19 (55.31)
 31 Erica W Law            10 TSC               1:50.36    1:48.40  
                 53.32      1:48.40 (55.08)
 32 Kristina V Beaton      10 TSC               1:53.76    1:48.92  
                 53.08      1:48.92 (55.84)
 33 Elizabeth L Battrick   10 BTSC              2:06.00    1:48.98  
                 53.04      1:48.98 (55.94)
 34 Kathryn R Sinclair     10 TSC               1:50.72    1:49.92  
                 51.63      1:49.92 (58.29)
 35 Kaitlyn Mildenberger   10 TSC               1:54.00    1:50.30  
                 53.79      1:50.30 (56.51)
 36 Cadence Lenet          10 Pointe-Claire Sw  1:55.50    1:52.83  
                 58.19      1:52.83 (54.64)
 37 Alice Soares Loureiro  10 TSC               2:00.00    1:53.39  
 38 Elia Ottavino          10 ESWIM             1:50.86    1:53.90  
                 55.43      1:53.90 (58.47)
 39 Emilia Z Silver        10 TSC               2:10.00    1:54.49  
                 54.64      1:54.49 (59.85)
 40 Janvi Chhabra          10 ESWIM             1:52.10    1:55.94  
                 56.39      1:55.94 (59.55)
 41 Elizabeth Daoust       10 Pointe-Claire Sw  1:51.97    1:56.19  
 42 Ava E Stok             10 TSC               1:55.00    1:56.34  
                 56.51      1:56.34 (59.83)
 43 Quinn A Furlong        10 TSC               2:20.00    1:56.70  
                 56.52    1:56.70 (1:00.18)
 44 Ava D'Alessandro       10 TSC               1:55.89    1:56.96  
                 57.80      1:56.96 (59.16)
 45 Emma Grant             10 ESWIM             2:00.20    1:57.05  
                 56.11    1:57.05 (1:00.94)
 46 Lexie A Nicholson      10 TSC               2:07.45    1:57.49  
 47 Lily Embro             10 WCW               2:02.99    2:00.26  
                 59.09    2:00.26 (1:01.17)
 48 Asha K Kandasamy       10 TSC               2:34.82    2:06.52  
 49 Quinn R Foy-Newington  10 TSC               2:30.00    2:07.59  
               1:00.60    2:07.59 (1:06.99)
 50 Sigrid L Koschmider    10 TSC               1:57.23    2:08.19  
               1:00.84    2:08.19 (1:07.35)
 51 Brooklyn Evestaff      10 NEW                    NT    2:09.29  
               1:04.14    2:09.29 (1:05.15)
 52 Klara Hocevar          10 ESWIM             2:14.56    2:15.42  
               1:02.86    2:15.42 (1:12.56)
 53 Sienna Salt            10 ESWIM             2:19.00    2:16.55  
               1:07.44    2:16.55 (1:09.11)
 54 Summer M Bay           10 TSC               2:40.00    2:34.34  
               1:15.04    2:34.34 (1:19.30)
 55 Aria W Ashat           10 TSC               2:20.00    2:39.11  
               1:16.78    2:39.11 (1:22.33)
 -- Karishma Kulkarni      10 MSSAC                  NT   X1:34.75  
                 44.51      1:34.75 (50.24)
 -- Sophie Taylor          10 WCW               2:10.99   X2:10.17  
               1:02.31    2:10.17 (1:07.86)
 -- Mia I Karasmanis       10 BTSC              2:20.00         DQ  
 -- Anastasia Masnyk       10 ESWIM             1:55.34         DQ  
 -- Astrid S Ireland       10 TSC               2:00.00         DQ  
 -- Evie MacDonald         10 NEW                    NT        XDQ  
 -- Julia Nelson           10 ESWIM             2:03.67         DQ  
 -- Natasha Barbieri       10 ESWIM             1:50.00         NS  
 -- Asha Jayaraman         10 ESWIM             2:07.36         NS  
 -- Ariel Deyirmendjian    10 Pointe-Claire Sw  1:53.57         NS  
 -- Kathryn Creech         10 ESWIM             2:25.67         NS  
 -- Amelia Croft           10 ESWIM             2:11.45         NS  
 -- Bianca Baccus          10 Pointe-Claire Sw  1:25.93         NS  
 -- Samantha Rizakos       10 ESWIM             2:07.90         NS  
 -- Patricia Barba         10 ESWIM             2:10.23         NS  
 -- Ava Janeiro            10 ESWIM             1:50.47         NS