Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:18 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 48  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kody C Chu              9 MAC               2:46.52    2:41.74  
                 37.98      1:19.91 (41.93)
      2:41.74 (1:21.83)                    
  2 Edan Wedderburn         9 ROW               3:05.32    3:00.42  
                 40.88      1:28.12 (47.24)
      3:00.42 (1:32.30)                    
  3 Mikael Brown            9 Pointe-Claire Sw  3:11.30    3:01.31  
                 42.85      1:28.94 (46.09)
      3:01.31 (1:32.37)                    
  4 Matvey Kuznetsov        9 MAC               3:10.14    3:02.97  
                                1:30.03 ( )
      3:02.97 (1:32.94)                    
  5 Max L Zhuge             9 MAC               3:13.78    3:12.81  
               2:26.12          1:35.53 ( )
      3:12.81 (1:37.28)                    
  6 Malcolm Hillier         9 Pointe-Claire Sw  3:16.46    3:16.78  
                 46.21      1:37.70 (51.49)
        2:29.48 (51.78)     3:16.78 (47.30)
  7 Harvey McMichael        9 Pointe-Claire Sw  3:32.38    3:22.08  
                 44.65      1:38.34 (53.69)
        2:30.82 (52.48)     3:22.08 (51.26)
  8 Bentley Lake            9 WCW               3:25.31    3:28.14  
                 43.02      1:36.13 (53.11)
        2:33.27 (57.14)     3:28.14 (54.87)
  9 Drew Currah             9 Aces              3:25.05    3:28.42  
                 45.33      1:39.89 (54.56)
        2:36.79 (56.90)     3:28.42 (51.63)
 10 Cole Kelly              9 NEW               4:00.00    3:36.56  
                 51.18      1:47.46 (56.28)
      3:36.56 (1:49.10)                    
 11 Danny Konys             9 TSC               4:00.00    3:42.47  
                 50.87      1:47.99 (57.12)
        2:47.38 (59.39)     3:42.47 (55.09)
 12 Cameron Yao             9 NEW               3:40.00    3:48.25  
                 50.35    1:51.30 (1:00.95)
      2:51.43 (1:00.13)     3:48.25 (56.82)
 13 Kendrick C Wong         9 TSC               4:00.00    3:49.89  
                 49.94      1:48.43 (58.49)
        2:48.41 (59.98)   3:49.89 (1:01.48)
 14 Caleb Semeniuk          9 NEW               3:30.00    3:53.93  
                 51.01    1:52.09 (1:01.08)
      2:55.58 (1:03.49)     3:53.93 (58.35)
 15 Alex Yang               9 ESWIM             4:10.34    3:57.29  
                 54.55    1:55.91 (1:01.36)
      2:59.71 (1:03.80)     3:57.29 (57.58)
 16 Octavio Suarez          9 ESWIM             4:01.34    3:57.39  
                 53.89    1:56.90 (1:03.01)
      3:01.95 (1:05.05)     3:57.39 (55.44)
 17 Zachary Lagerweij       9 NEW               4:20.00    4:06.44  
                                1:59.54 ( )
      3:04.94 (1:05.40)   4:06.44 (1:01.50)
 18 Liam A Quinn            9 TSC               4:15.00    4:09.22  
                 52.64    1:57.82 (1:05.18)
      4:09.22 (2:11.40)                    
 19 Nicolas Pires           9 Pointe-Claire Sw  4:47.00    4:18.02  
                                2:06.65 ( )
      3:14.98 (1:08.33)   4:18.02 (1:03.04)
 20 Jack Kalkounis          9 ESWIM             4:00.00    4:37.29  
                 57.55    4:37.29 (3:39.74)
 -- Damon Masoumi Rad       9 ESWIM             4:10.34         NS  
 -- Gregorio Ortego         9 ESWIM             4:15.04         NS  
 -- Aiden Scott             9 NEW               4:11.87         NS  
 -- Jack Krokker            9 ESWIM             3:44.65         NS  
 -- Emre Aydogan            9 ESWIM             3:50.31         NS