Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:34 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 47  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Romy M Levy             9 TSC               2:57.33    2:47.39  
                 37.19      1:20.18 (42.99)
        2:05.00 (44.82)     2:47.39 (42.39)
  2 Summer C Cheng          9 MAC               3:09.13    2:47.72  
                 37.30      1:20.77 (43.47)
        2:05.38 (44.61)     2:47.72 (42.34)
  3 Wendy Tai               9 MSSAC             2:54.41    2:56.41  
                 40.33      1:24.84 (44.51)
        2:11.16 (46.32)     2:56.41 (45.25)
  4 Alice Boldyrev          9 ESWIM             3:16.99    3:10.06  
                 42.14      1:32.33 (50.19)
      3:10.06 (1:37.73)                    
  5 Erica Ardeleanu         9 MASC-ON           3:25.08    3:21.06  
                 47.47      1:40.10 (52.63)
        2:31.63 (51.53)     3:21.06 (49.43)
  6 Emma Nykanorov          9 Pointe-Claire Sw  3:35.00    3:24.59  
                 45.60      1:38.05 (52.45)
        2:32.63 (54.58)     3:24.59 (51.96)
  7 Leia C Kowalczyk        9 MAC               3:21.66    3:24.81  
                 47.66      1:40.34 (52.68)
        2:33.62 (53.28)     3:24.81 (51.19)
  8 Megan Huang             9 TSC               3:45.00    3:24.97  
                 47.24                     
            2:33.13 ( )     3:24.97 (51.84)
  9 Elena Matviyenko-Rizo   9 TSC               3:50.00    3:27.82  
                                2:31.28 ( )
        3:27.82 (56.54)                    
 10 Sadie Fischer           9 NEW               3:38.10    3:28.43  
                 46.90      1:42.76 (55.86)
        2:37.38 (54.62)     3:28.43 (51.05)
 11 Alex A Yang             9 TSC               4:00.00    3:28.98  
                 45.58      1:40.11 (54.53)
        2:34.71 (54.60)     3:28.98 (54.27)
 12 Helena Filipovic        9 ESWIM             3:30.45    3:30.46  
                 46.89      1:40.77 (53.88)
        2:37.27 (56.50)     3:30.46 (53.19)
 13 Emma Best               9 ESWIM             3:50.96    3:30.67  
                 46.95      1:42.16 (55.21)
      3:30.67 (1:48.51)                    
 14 Alice Tian              9 ESWIM             3:45.67    3:41.77  
                 49.32      1:46.08 (56.76)
        2:44.86 (58.78)     3:41.77 (56.91)
 15 Muyan Xu                9 ESWIM             3:48.10    3:44.85  
                 49.06      1:46.87 (57.81)
      2:46.99 (1:00.12)     3:44.85 (57.86)
 16 Norah Hanley            9 ESWIM             4:07.10    3:49.25  
                 53.11      1:51.81 (58.70)
      2:54.08 (1:02.27)     3:49.25 (55.17)
 17 Sophie Gignac           9 Pointe-Claire Sw  3:57.63    3:50.63  
                 55.31    1:55.71 (1:00.40)
      2:57.10 (1:01.39)     3:50.63 (53.53)
 18 Ivanka Korniychuk       9 ESWIM             4:14.44    3:52.87  
                 50.38    1:51.29 (1:00.91)
      2:52.84 (1:01.55)   3:52.87 (1:00.03)
 19 Addison D Thomas        9 TSC               4:00.00    3:53.92  
                 52.94    3:53.92 (3:00.98)
 20 Charlotte Prangley      9 ESWIM             4:14.67    3:55.84  
                 52.91    1:53.57 (1:00.66)
      2:55.85 (1:02.28)     3:55.84 (59.99)
 21 Leila Connell           9 ESWIM             4:14.09    4:04.87  
                 51.82    1:53.61 (1:01.79)
      2:58.16 (1:04.55)   4:04.87 (1:06.71)
 22 Emmanuelle Pomerleau    9 Pointe-Claire Sw  4:02.40    4:05.99  
                 51.10    1:55.26 (1:04.16)
      3:01.08 (1:05.82)   4:05.99 (1:04.91)
 23 Sophia I Krikunez       9 NEW               4:00.00    4:06.74  
                 49.92    1:54.60 (1:04.68)
      3:03.17 (1:08.57)   4:06.74 (1:03.57)
 24 Emma White              9 ESWIM             3:50.45    4:09.13  
                 50.41    1:59.41 (1:09.00)
      3:01.16 (1:01.75)   4:09.13 (1:07.97)
 25 Lola Robinson           9 ESWIM             4:12.43    4:17.28  
                 59.47    2:03.60 (1:04.13)
      3:14.17 (1:10.57)   4:17.28 (1:03.11)
 26 Hanna Bourbeau          9 Pointe-Claire Sw  4:13.00    4:23.82  
                 59.84    2:09.21 (1:09.37)
      3:16.80 (1:07.59)   4:23.82 (1:07.02)
 27 Anastasia Pasic         9 ESWIM             4:14.56    4:25.60  
               1:00.69    2:09.96 (1:09.27)
      3:20.91 (1:10.95)   4:25.60 (1:04.69)
 28 Koharu Mitsui           9 ESWIM             4:14.78    4:27.40  
                 57.08    2:06.75 (1:09.67)
      3:18.86 (1:12.11)   4:27.40 (1:08.54)
 29 Stephanie Boychuk       9 ESWIM             4:15.00    4:31.60  
                 57.83    2:08.60 (1:10.77)
      3:20.78 (1:12.18)   4:31.60 (1:10.82)
 30 Andreana Ellul          9 ESWIM             4:14.98    4:34.04  
                 59.25    2:10.87 (1:11.62)
      3:21.39 (1:10.52)   4:34.04 (1:12.65)
 31 Caitlin Londono         9 ESWIM             4:14.56    4:39.05  
               1:00.23    2:16.36 (1:16.13)
      3:27.64 (1:11.28)   4:39.05 (1:11.41)
 32 Neve Blakley            9 ESWIM             4:09.00    5:01.68  
               1:05.20                     
            3:46.73 ( )   5:01.68 (1:14.95)
 33 Rania Hmiddouch         9 Pointe-Claire Sw  6:00.00    5:11.95  
               1:09.61    2:32.23 (1:22.62)
      3:55.45 (1:23.22)   5:11.95 (1:16.50)
 -- Monica Richard          9 Pointe-Claire Sw  4:58.00         DQ  
 -- Naila Suleiman          9 ESWIM             4:05.34         NS  
 -- Elizabeth Le            9 ESWIM             4:14.43         NS  
 -- Scarlett Allen          9 WCW               4:15.99         NS  
 -- Abigail Cholewa         9 NEW               4:00.00         NS  
 -- Malgorzata Undak        9 ESWIM             4:13.04         NS