Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:18 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 46  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mahdi Y El-Sayed       10 COBRA             2:47.02    2:38.69  
                 36.31      1:16.56 (40.25)
        1:58.44 (41.88)     2:38.69 (40.25)
  2 Lucas S Bi             10 NSSC              2:50.41    2:42.66  
                 37.95      1:18.55 (40.60)
        2:00.45 (41.90)     2:42.66 (42.21)
  3 Olivier Paquette       10 Pointe-Claire Sw  3:04.29    2:50.91  
                 39.09      1:23.07 (43.98)
        2:08.03 (44.96)     2:50.91 (42.88)
  4 Benjamin McDermott     10 ESWIM             2:51.83    2:51.47  
                 39.87      1:24.71 (44.84)
        2:09.58 (44.87)     2:51.47 (41.89)
  5 Viraat Thakker         10 TSC               2:56.26    2:52.33  
                 37.00      1:21.39 (44.39)
        2:08.00 (46.61)     2:52.33 (44.33)
  6 Adriano Ricci          10 Pointe-Claire Sw  3:14.23    3:05.67  
                 40.73      1:28.24 (47.51)
        2:18.40 (50.16)     3:05.67 (47.27)
  7 Ryan A Bruvelaitis     10 TSC               3:30.00    3:07.11  
                 44.45      1:32.57 (48.12)
        2:21.49 (48.92)     3:07.11 (45.62)
  8 Fred N Cai             10 COBRA             3:17.70    3:11.39  
                 40.77      1:30.43 (49.66)
        2:21.82 (51.39)     3:11.39 (49.57)
  9 Philippe Charles Niki  10 Pointe-Claire Sw  3:27.13    3:18.21  
                 44.80      1:37.80 (53.00)
        2:31.49 (53.69)     3:18.21 (46.72)
 10 Nayuta Fujiwara        10 TSC               3:30.00    3:18.40  
                 43.51      1:37.14 (53.63)
        2:32.89 (55.75)     3:18.40 (45.51)
 11 Augustin Sweiha        10 Pointe-Claire Sw  3:15.36    3:19.15  
                 45.14      1:37.60 (52.46)
        2:26.08 (48.48)     3:19.15 (53.07)
 12 Cedar Jarema           10 Pointe-Claire Sw  3:24.96    3:22.09  
                 44.52      1:38.05 (53.53)
        2:31.63 (53.58)     3:22.09 (50.46)
 13 Soren J Pommen         10 TSC               3:45.00    3:23.87  
                 46.39      1:39.07 (52.68)
        2:33.26 (54.19)     3:23.87 (50.61)
 14 Harrison Hutchinson    10 ESWIM             3:40.04    3:27.05  
                 50.53      1:46.41 (55.88)
        2:41.38 (54.97)     3:27.05 (45.67)
 15 Daniel Liu             10 ESWIM             3:34.81    3:27.82  
                 45.93      1:39.78 (53.85)
        2:36.21 (56.43)     3:27.82 (51.61)
 16 Rhys Watson            10 NEW               3:40.00    3:29.97  
                 45.73    3:29.97 (2:44.24)
 17 Gavin Cui              10 Pointe-Claire Sw  3:52.38    3:30.47  
                 50.47      1:43.81 (53.34)
        2:39.33 (55.52)     3:30.47 (51.14)
 18 Andrew Rogers          10 Aces              4:00.00    3:41.56  
                 50.05      1:48.77 (58.72)
        2:45.61 (56.84)     3:41.56 (55.95)
 19 Arvin Khedmati         10 TSC               3:38.69    3:41.73  
                                1:49.33 ( )
        2:48.28 (58.95)     3:41.73 (53.45)
 20 Paul C Calmettes       10 TSC               3:50.00    3:42.55  
                 51.87      1:49.53 (57.66)
        2:48.68 (59.15)     3:42.55 (53.87)
 21 Julian C Burke         10 TSC               3:40.00    3:43.93  
                 51.45      1:50.00 (58.55)
      2:50.44 (1:00.44)     3:43.93 (53.49)
 22 Campbell McArthur      10 NEW               3:55.00    3:56.83  
                 53.58    1:54.61 (1:01.03)
      2:56.82 (1:02.21)   3:56.83 (1:00.01)
 23 Caden Oliver           10 ESWIM             3:58.97    4:09.61  
                 57.06    2:01.80 (1:04.74)
      3:08.17 (1:06.37)   4:09.61 (1:01.44)
 24 Findlay Pearson-Ross   10 Aces              5:09.85    4:17.49  
                 57.03    2:02.78 (1:05.75)
      3:11.96 (1:09.18)   4:17.49 (1:05.53)
 25 Freddy Ciafaloni       10 ESWIM             4:15.03    4:34.93  
               1:00.90    2:13.81 (1:12.91)
      3:26.72 (1:12.91)   4:34.93 (1:08.21)
 -- Karl Krokker           10 ESWIM             3:20.53         NS  
 -- Etienne Bekteshi       10 ESWIM             3:42.41         NS  
 -- Aleksander Xhangolli   10 ESWIM             3:45.67         NS  
 -- Adrian Pshyk           10 ESWIM             4:10.34         NS  
 -- Aiden Ho               10 ESWIM             4:13.43         NS  
 -- Harrison Juvet         10 ESWIM             4:12.43         NS  
 -- Jason Yiannacouras     10 ESWIM             4:09.32         NS