Etobicoke Swim Club                           2022-05-16 - 11:18 PM
             2022 Top Cup SC - 2022-05-13 to 2022-05-15             
 
 Event 45  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bianca Baccus          10 Pointe-Claire Sw  2:35.96    2:35.29  
                 35.90      1:15.46 (39.56)
        1:55.53 (40.07)     2:35.29 (39.76)
  2 Brenda Fang            10 Pointe-Claire Sw  2:40.87    2:38.21  
                 36.60      1:16.81 (40.21)
        1:57.79 (40.98)     2:38.21 (40.42)
  3 Emily Lee              10 ESWIM             2:58.02    2:47.82  
                 37.78      1:20.52 (42.74)
        2:05.08 (44.56)     2:47.82 (42.74)
  4 Ziva H Alexander       10 COBRA             2:53.46    2:49.34  
                 39.23      1:23.81 (44.58)
        2:08.68 (44.87)     2:49.34 (40.66)
  5 Casey Mercuri          10 ESWIM             2:57.85    2:52.62  
                 38.99                     
            2:10.88 ( )     2:52.62 (41.74)
  6 Marissa J Battrick     10 BTSC              3:04.98    2:54.71  
                 38.64      1:25.23 (46.59)
        2:11.94 (46.71)     2:54.71 (42.77)
  7 Julia Mazur            10 ESWIM             2:57.79    2:57.66  
                 39.47      1:25.26 (45.79)
        2:12.83 (47.57)     2:57.66 (44.83)
  8 Savannah Brennan       10 Pointe-Claire Sw  3:04.32    2:58.80  
                 41.85      1:27.92 (46.07)
        2:15.42 (47.50)     2:58.80 (43.38)
  9 Nivia Herron           10 Pointe-Claire Sw  3:06.54    3:00.64  
                 40.50      1:27.20 (46.70)
        2:15.54 (48.34)     3:00.64 (45.10)
  9 Adriana Huska          10 ESWIM             3:12.11    3:00.64  
                 42.19      1:29.48 (47.29)
        2:16.41 (46.93)     3:00.64 (44.23)
 11 Zoe Chen               10 Pointe-Claire Sw  3:12.38    3:00.75  
                 39.79      1:27.17 (47.38)
        2:16.44 (49.27)     3:00.75 (44.31)
 12 Regina L Arthur        10 COBRA             3:04.12    3:01.22  
                 39.73      1:26.41 (46.68)
        2:15.52 (49.11)     3:01.22 (45.70)
 13 Emmanuella Cieplik     10 Pointe-Claire Sw  3:15.09    3:02.24  
                 40.24      1:26.65 (46.41)
        2:15.90 (49.25)     3:02.24 (46.34)
 14 Alexandra Lapointe     10 Pointe-Claire Sw  3:14.73    3:05.78  
                 40.45      1:28.42 (47.97)
        2:18.09 (49.67)     3:05.78 (47.69)
 15 Penny J Gundy          10 TSC               3:15.03    3:06.81  
                 40.83      1:28.30 (47.47)
        2:19.61 (51.31)     3:06.81 (47.20)
 16 Charlize A Smith       10 MAC               3:32.56    3:07.77  
                 42.02      1:30.54 (48.52)
        2:20.70 (50.16)     3:07.77 (47.07)
 17 Mia Mei Ly             10 Pointe-Claire Sw  3:16.16    3:09.64  
                 42.51      1:31.14 (48.63)
        2:21.51 (50.37)     3:09.64 (48.13)
 18 Esli Y Herrington      10 TSC               3:06.02    3:09.94  
                 43.03      1:32.75 (49.72)
        2:21.90 (49.15)     3:09.94 (48.04)
 19 Karishma Kulkarni      10 MSSAC             4:04.03    3:12.44  
                 42.51      1:31.15 (48.64)
        2:23.21 (52.06)     3:12.44 (49.23)
 20 Emma K Vaughan         10 BTSC              3:16.78    3:16.81  
                 45.47      1:37.49 (52.02)
        2:29.30 (51.81)     3:16.81 (47.51)
 21 Jasmine Robinson       10 Pointe-Claire Sw  3:28.32    3:17.26  
                 44.87      1:35.57 (50.70)
        2:27.52 (51.95)     3:17.26 (49.74)
 22 Sidney E Forst         10 TSC               3:41.03    3:19.81  
                 46.90      1:39.74 (52.84)
        2:31.48 (51.74)     3:19.81 (48.33)
 23 Siena S Franzoi        10 TSC               3:30.00    3:19.99  
                                1:41.79 ( )
        2:34.33 (52.54)     3:19.99 (45.66)
 24 Ariel Deyirmendjian    10 Pointe-Claire Sw  3:30.66    3:20.38  
                 45.20      1:36.58 (51.38)
        2:30.97 (54.39)     3:20.38 (49.41)
 25 Kathryn R Sinclair     10 TSC               3:42.95    3:20.52  
                 45.23      1:38.11 (52.88)
        2:30.74 (52.63)     3:20.52 (49.78)
 26 Isla M Sitter          10 TSC               3:40.00    3:22.26  
 27 Ali Leung              10 TSC               4:00.96    3:23.32  
                 46.03      1:38.88 (52.85)
        2:33.66 (54.78)     3:23.32 (49.66)
 28 Maggie C McKinstry     10 TSC               3:24.97    3:25.13  
                 46.11      1:40.43 (54.32)
        2:33.42 (52.99)     3:25.13 (51.71)
 29 Addy H Brady           10 TSC               3:40.00    3:25.48  
                 47.52      1:40.76 (53.24)
        2:34.00 (53.24)     3:25.48 (51.48)
 30 Madeline Van Sickle    10 Pointe-Claire Sw  3:21.29    3:29.36  
                 46.85      1:41.33 (54.48)
        2:35.87 (54.54)     3:29.36 (53.49)
 31 Petra L Goddard        10 TSC               4:00.00    3:32.33  
                 51.46      1:47.69 (56.23)
        2:43.38 (55.69)     3:32.33 (48.95)
 32 Astrid S Ireland       10 TSC               3:50.00    3:34.10  
                 45.89                     
            2:38.11 ( )     3:34.10 (55.99)
 33 Alice Zhu              10 NSSC              3:35.09    3:34.83  
                 47.66      1:45.24 (57.58)
        2:43.66 (58.42)     3:34.83 (51.17)
 34 Kristina V Beaton      10 TSC               4:00.00    3:35.16  
                 47.33      1:43.10 (55.77)
        2:40.07 (56.97)     3:35.16 (55.09)
 35 Elizabeth L Battrick   10 BTSC              4:30.00    3:37.38  
                 48.97      1:48.55 (59.58)
        2:44.40 (55.85)     3:37.38 (52.98)
 36 Sarah Rogers           10 ESWIM             4:07.13    3:37.72  
                 47.45      1:40.94 (53.49)
        2:39.70 (58.76)     3:37.72 (58.02)
 37 Julia Nelson           10 ESWIM             3:51.19    3:38.16  
                 51.83      1:51.47 (59.64)
        2:49.07 (57.60)     3:38.16 (49.09)
 38 Lauren Hazelton        10 ESWIM             3:48.36    3:40.28  
                 49.41      1:47.82 (58.41)
        2:47.40 (59.58)     3:40.28 (52.88)
 38 Ella Virgini           10 Pointe-Claire Sw  4:12.00    3:40.28  
                 49.56      1:48.04 (58.48)
      3:40.28 (1:52.24)                    
 40 Elizabeth Daoust       10 Pointe-Claire Sw  3:31.65    3:41.23  
                 45.14      1:43.69 (58.55)
      2:44.59 (1:00.90)     3:41.23 (56.64)
 41 Erica W Law            10 TSC               3:50.00    3:41.38  
                 49.28      1:47.47 (58.19)
        2:46.92 (59.45)     3:41.38 (54.46)
 42 Ava E Stok             10 TSC               3:50.00    3:42.28  
                 51.01      1:50.25 (59.24)
        2:49.30 (59.05)     3:42.28 (52.98)
 43 Anastasia Masnyk       10 ESWIM             3:57.87    3:46.30  
                 51.56      1:50.20 (58.64)
      2:51.68 (1:01.48)     3:46.30 (54.62)
 44 Quinn E Fagerstroem    10 TSC               3:26.45    3:48.37  
                 50.34    1:50.41 (1:00.07)
      3:48.37 (1:57.96)                    
 45 Ava D'Alessandro       10 TSC               3:36.57    3:48.59  
                 52.78    1:53.95 (1:01.17)
        2:51.33 (57.38)     3:48.59 (57.26)
 46 Cadence Lenet          10 Pointe-Claire Sw  3:49.82    3:48.81  
                 52.94      1:52.47 (59.53)
      3:48.81 (1:56.34)                    
 47 Elia Ottavino          10 ESWIM             3:57.56    3:58.77  
                 55.24    1:57.29 (1:02.05)
      2:59.21 (1:01.92)     3:58.77 (59.56)
 48 Emma Grant             10 ESWIM             4:15.59    4:10.57  
                 56.00    2:00.09 (1:04.09)
      3:06.26 (1:06.17)   4:10.57 (1:04.31)
 49 Sigrid L Koschmider    10 TSC               4:10.00    4:10.69  
                 54.01    2:02.70 (1:08.69)
      3:08.53 (1:05.83)   4:10.69 (1:02.16)
 50 Aoife Weiss            10 Pointe-Claire Sw  5:50.00    4:37.43  
               1:02.69    2:17.43 (1:14.74)
      3:31.73 (1:14.30)   4:37.43 (1:05.70)
 51 Sienna Salt            10 ESWIM             4:01.45    4:45.35  
               1:03.84    2:19.05 (1:15.21)
      3:29.80 (1:10.75)   4:45.35 (1:15.55)
 52 Klara Hocevar          10 ESWIM             4:10.21    5:07.04  
               1:07.13    2:27.28 (1:20.15)
      3:47.98 (1:20.70)   5:07.04 (1:19.06)
 -- Melissa Bernhardt-Wal  10 TSC               4:00.00         DQ  
 -- Ava Janeiro            10 ESWIM             3:40.29         NS  
 -- Amelia Croft           10 ESWIM             4:04.12         NS  
 -- Addison Hannah         10 Pointe-Claire Sw  4:54.00         NS  
 -- Patricia Barba         10 ESWIM             4:00.21         NS  
 -- Asha Jayaraman         10 ESWIM             4:01.94         NS  
 -- Samantha Rizakos       10 ESWIM             4:15.00         NS  
 -- Alice Soares Loureiro  10 TSC               4:00.00         NS  
 -- Natasha Barbieri       10 ESWIM             3:45.00         NS  
 -- Eva L McGettigan       10 TSC               4:00.00         NS  
 -- Anjali Cameron         10 ESWIM             4:10.23         NS  
 -- Kathryn Creech         10 ESWIM             4:10.21         NS