Etobicoke Swim Club 
                2022 Top Cup SC - 13/05/2022 to 15/05/2022                 
 
 Event 41  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 TSC  'A'                      2:44.95    2:48.58         40  
     1) Alex A Yang 9                 2) Elena Matviyenko-Rizopoulo 9 
     3) Addison D Thomas 9            4) Romy M Levy 9                
                 41.97      1:37.42 (55.45)
        2:23.96 (46.54)     2:48.58 (24.62)
  2 ESWIM  'A'                    3:06.04    2:58.97         34  
     1) Alice Boldyrev 9              2) Helena Filipovic 9           
     3) Anastasia Pasic 9             4) Alice Tian 9                 
                 39.75      1:26.79 (47.04)
        2:14.77 (47.98)     2:58.97 (44.20)
  3 ROW  'A'                      3:35.00    3:15.26         32  
     1) Nora Roberts 9                2) Stella Neable 9              
     3) Abigail Fischer 9             4) Alexandra Gomis Flores 9     
                 47.51      1:25.87 (38.36)
        2:25.55 (59.68)     3:15.26 (49.71)
  4 ESWIM  'B'                    3:25.48    3:15.51         30  
     1) Emma Best 9                   2) Norah Hanley 9               
     3) Muyan Xu 9                    4) Koharu Mitsui 9              
                 47.12      1:36.45 (49.33)
        2:22.82 (46.37)     3:15.51 (52.69)
  5 Pointe-Claire Sw  'A'         2:45.00    3:17.24         28  
     1) Olivia Nepton-Bright 9        2) Melissa Lu 9                 
     3) Helena Chen 9                 4) Emma Nykanorov 9             
                 49.57      1:48.40 (58.83)
        2:32.55 (44.15)     3:17.24 (44.69)
  6 Pointe-Claire Sw  'B'         3:30.00    3:21.05         26  
     1) Emmanuelle Pomerleau 9        2) Sophie Gignac 9              
     3) Monica Richard 9              4) Emma Lamontagne 9            
                 48.58      1:38.06 (49.48)
        2:37.35 (59.29)     3:21.05 (43.70)
  7 TSC  'B'                      3:29.82    3:24.41         24  
     1) Mina M Sousa 9                2) Megan Huang 9                
     3) Zoey B White 9                4) Loah A Levinter 9            
                 50.80      1:34.00 (43.20)
        2:26.76 (52.76)     3:24.41 (57.65)
  8 ESWIM  'D'                    3:57.90    3:37.36         22  
     1) Andreana Ellul 9              2) Charlotte Prangley 9         
     3) Ivanka Korniychuk 9           4) Leila Connell 9              
               1:06.16      1:57.75 (51.59)
        2:45.39 (47.64)     3:37.36 (51.97)
  9 TSC  'C'                      3:45.00    3:52.05         18  
     1) Michaela A Spinks 9           2) Zoe Pangalos 9               
     3) Abby C Feilchenfeld 9         4) Zoe H Nason 9                
               1:05.72    2:07.46 (1:01.74)
        3:05.86 (58.40)     3:52.05 (46.19)
 10 ESWIM  'E'                    3:55.67    4:05.39         14  
     1) Emma White 9                  2) Caitlin Londono 9            
     3) Stephanie Boychuk 9           4) Neve Blakley 9               
                 48.75                     
            2:50.59 ( )   4:05.39 (1:14.80)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 41                      
 
  1. Pointe-Claire Swim Club          1663   2. Toronto Swim Club                1060
  3. Etobicoke Swimming              863.5   4. Markham Aquatic Club              652
  5. Mississauga Aquatic Club          359   6. New Stars Swimming Club         353.5
  7. Cobra Swim Club                   312   8. Region Of Waterloo Swim Club      283
  9. Newmarket Stingrays Swim Club     269  10. Barrie Trojan Swim Club           215
 11. Wellington County Waves           123  12. Markov Aquatics Swimming Club      68
 13. Montreal Institute of Swimming     57  14. Wilmot Aquatic Aces                42