Etobicoke Swim Club 
                2022 Top Cup SC - 13/05/2022 to 15/05/2022                 
 
 Event 36  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Edan Wedderburn   9 ROW                 44.61      41.47         20  
  2 Bentley Lake      9 WCW                 47.21      43.93         17  
  3 Malcolm Hillier   9 Pointe-Claire Sw    47.38      44.31         16  
  4 Joshua Guy        9 WCW                 50.09      45.82         15  
  5 Harvey McMichae   9 Pointe-Claire Sw    49.18      46.15         14  
  6 Noah Meuleman     9 Aces                43.87      46.61         13  
  7 Mikael Brown      9 Pointe-Claire Sw    49.07      47.08         12  
  8 Caleb Semeniuk    9 NEW                 50.64      49.06         11  
  9 Danny Konys       9 TSC                 50.76      50.62          9  
 10 Zachary Lagerwe   9 NEW                 54.00      50.81          7  
 11 Myron Yavna       9 MSSAC               55.33      51.13          6  
 12 Miles A Rabinov   9 TSC               1:00.00      51.27          5  
 13 Cole Kelly        9 NEW               1:04.39      53.11          4  
 14 Thomas Fletcher   9 ROW               1:15.00      53.25          3  
 15 Kendrick C Wong   9 TSC                 54.33      54.43          2  
 16 Alex Yang         9 ESWIM               58.25      54.51          1  
 17 Octavio Suarez    9 ESWIM             1:05.38      55.98        
 18 Emre Aydogan      9 ESWIM               58.00      57.47        
 19 Liam A Quinn      9 TSC               1:00.59      57.70        
 20 Rylan Patrick D   9 Pointe-Claire Sw  1:03.96      58.88        
 21 Max P Zenlea      9 TSC               1:10.00      59.51        
 22 Damon Masoumi R   9 ESWIM             1:05.33      59.61        
 23 Nathan D Orava    9 BTSC              1:06.61    1:01.86        
 24 Gurdit S Litt     9 COBRA               57.36    1:02.53        
 25 Nicolas Pires     9 Pointe-Claire Sw  1:10.61    1:03.25        
 26 Jack Kalkounis    9 ESWIM             1:11.60    1:03.94        
 27 Thomas Parkinso   9 ROW               1:08.75    1:06.25        
 28 Micah R Wenger    9 TSC               1:10.00    1:06.80        
 29 William D Rupay   9 BTSC              1:11.42    1:07.55        
 30 Max Yang          9 NSSC              1:03.72    1:07.81        
 31 Aiden Scott       9 NEW               1:02.45    1:09.31        
 
                 Combined Team Scores - Through Event 36                 
 
  1. Pointe-Claire Swim Club          1366   2. Toronto Swim Club                 766
  3. Markham Aquatic Club              632   4. Etobicoke Swimming              616.5
  5. New Stars Swimming Club         333.5   6. Cobra Swim Club                   288
  7. Mississauga Aquatic Club          284   8. Newmarket Stingrays Swim Club     249
  9. Barrie Trojan Swim Club           210  10. Region Of Waterloo Swim Club      202
 11. Wellington County Waves           123  12. Markov Aquatics Swimming Club      68
 13. Montreal Institute of Swimming     44  14. Wilmot Aquatic Aces                42