Etobicoke Swim Club 
                2022 Top Cup SC - 13/05/2022 to 15/05/2022                 
 
 Event 35  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Wendy Tai         9 MSSAC               45.33      42.52         20  
  2 Summer C Cheng    9 MAC                 49.07      43.69         17  
  3 Leia C Kowalczy   9 MAC                 44.57      44.05         16  
  4 Abigail Young     9 MSSAC               54.83      44.28         15  
  5 Addison D Thoma   9 TSC                 51.78      49.38         14  
  6 Hanna Bourbeau    9 Pointe-Claire Sw    52.67      50.76         13  
  7 Nora Roberts      9 ROW                 53.92      50.82         12  
  8 Helena Filipovi   9 ESWIM               54.09      50.97         11  
  9 Sadie Fischer     9 NEW               1:02.88      50.99          9  
 10 Emma White        9 ESWIM               59.78      51.18          7  
 11 Sophie Gignac     9 Pointe-Claire Sw    54.65      51.31          6  
 12 Stella Neable     9 ROW                 51.32      51.39          5  
 13 Elena Matviyenk   9 TSC                 51.76      51.51          4  
 14 Alex A Yang       9 TSC                 51.33      52.07          3  
 15 Alice Tian        9 ESWIM               53.75      52.29          2  
 16 Olivia Nepton-B   9 Pointe-Claire Sw    57.42      52.70          1  
 17 Melissa Lu        9 Pointe-Claire Sw    57.55      52.73        
 18 Abigail Fischer   9 ROW                 54.77      53.00        
 19 Olivia R Chua     9 COBRA             1:10.00      53.32        
 20 Emma Nykanorov    9 Pointe-Claire Sw    52.16      53.69        
 21 Sophia I Krikun   9 NEW                 55.21      53.98        
 22 Helena Chen       9 Pointe-Claire Sw  1:05.26      54.08        
 23 Lola Robinson     9 ESWIM             1:02.34      54.13        
 24 Alexandra Gomis   9 ROW               1:04.83      54.36        
 25 Ivanka Korniych   9 ESWIM             1:10.00      54.61        
 26 Victoria Pinto    9 ROW               1:00.84      54.67        
 27 Erica Ardeleanu   9 MASC-ON             46.21      54.68        
 28 Lila E Martin     9 BTSC                54.67      54.80        
 29 Brynn E Oatway    9 BTSC              1:02.73      54.94        
 30 Charlotte Prang   9 ESWIM               57.32      55.15        
 31 Lacey T Kalverd   9 COBRA             1:06.40      55.43        
 32 Michaela A Spin   9 TSC               1:10.00      55.68        
 33 Leah R Martin     9 BTSC              1:01.77      56.57        
 34 Emma Lamontagne   9 Pointe-Claire Sw    59.36      56.58        
 34 Leila Connell     9 ESWIM               58.93      56.58        
 36 Sam L Brundage    9 BTSC                57.75      56.73        
 37 Mina M Sousa      9 TSC               1:03.63      56.92        
 38 Zoe H Nason       9 TSC               1:05.00      57.76        
 39 Andreana Ellul    9 ESWIM             1:02.03      57.97        
 40 Zoey B White      9 TSC               1:00.65      58.88        
 41 Abby C Feilchen   9 TSC               1:15.00      59.82        
 42 Hana Ligata       9 COBRA             1:04.02    1:00.48        
 42 Monica Richard    9 Pointe-Claire Sw    56.00    1:00.48        
 44 Emmanuelle Pome   9 Pointe-Claire Sw  1:00.05    1:00.76        
 45 Koharu Mitsui     9 ESWIM             1:01.34    1:01.19        
 46 Anastasia Pasic   9 ESWIM             1:02.06    1:01.24        
 47 Mikaela Mumme     9 Pointe-Claire Sw  1:00.11    1:01.99        
 48 Stephanie Boych   9 ESWIM             1:08.78    1:03.39        
 49 Loah A Levinter   9 TSC               1:10.00    1:03.47        
 50 Makayla Kittel    9 WCW               1:10.99    1:03.78        
 51 Nora Howison      9 ROW               1:08.50    1:04.41        
 52 Elizabeth Le      9 ESWIM             1:04.03    1:04.56        
 53 Malgorzata Unda   9 ESWIM             1:09.78    1:05.05        
 54 Peighton H Kenn   9 BTSC              1:03.38    1:05.12        
 55 Abigail Cholewa   9 NEW               1:12.34    1:07.78        
 56 Caitlin Londono   9 ESWIM             1:08.37    1:09.05        
 57 Roshni K Grover   9 BTSC              1:00.00    1:11.78        
 58 Neve Blakley      9 ESWIM             1:05.44    1:24.22        
 59 Alessa D Darby    9 BTSC              1:30.86    1:28.02        
 
                 Combined Team Scores - Through Event 35                 
 
  1. Pointe-Claire Swim Club          1324   2. Toronto Swim Club                 750
  3. Markham Aquatic Club              632   4. Etobicoke Swimming              615.5
  5. New Stars Swimming Club         333.5   6. Cobra Swim Club                   288
  7. Mississauga Aquatic Club          278   8. Newmarket Stingrays Swim Club     227
  9. Barrie Trojan Swim Club           210  10. Region Of Waterloo Swim Club      179
 11. Wellington County Waves            91  12. Markov Aquatics Swimming Club      68
 13. Montreal Institute of Swimming     44  14. Wilmot Aquatic Aces                29