Etobicoke Swim Club 
                2022 Top Cup SC - 13/05/2022 to 15/05/2022                 
 
 Event 11  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Romy M Levy       9 TSC               1:23.38    1:16.69         20  
                 35.90      1:16.69 (40.79)
  2 Summer C Cheng    9 MAC               1:20.83    1:17.13         17  
  3 Wendy Tai         9 MSSAC             1:24.17    1:22.51         16  
                 38.64      1:22.51 (43.87)
  4 Abigail Young     9 MSSAC             1:28.11    1:23.29         15  
                 40.19      1:23.29 (43.10)
  5 Alice Boldyrev    9 ESWIM             1:29.39    1:24.88         14  
                 39.15      1:24.88 (45.73)
  6 Megan Huang       9 TSC               1:37.06    1:32.44         13  
                 43.61      1:32.44 (48.83)
  7 Emma Nykanorov    9 Pointe-Claire Sw  1:40.04    1:32.71         12  
  8 Helena Filipovi   9 ESWIM             1:36.69    1:32.86         11  
                 43.69      1:32.86 (49.17)
  9 Alex A Yang       9 TSC               1:38.65    1:33.03          9  
                 42.62      1:33.03 (50.41)
 10 Elena Matviyenk   9 TSC               1:41.66    1:33.86          7  
                 43.78      1:33.86 (50.08)
 11 Emma Best         9 ESWIM             1:46.74    1:34.56          6  
                 43.41      1:34.56 (51.15)
 12 Erica Ardeleanu   9 MASC-ON           1:45.12    1:36.68          5  
                 45.13      1:36.68 (51.55)
 13 Sadie Fischer     9 NEW               1:40.91    1:38.30          4  
                 45.49      1:38.30 (52.81)
 14 Ava Henriques     9 MSSAC             1:45.00    1:39.02          3  
 15 Sam L Brundage    9 BTSC              2:06.00    1:40.12          2  
                 46.74      1:40.12 (53.38)
 16 Lacey T Kalverd   9 COBRA             2:00.00    1:40.49          1  
                 46.10      1:40.49 (54.39)
 17 Lila E Martin     9 BTSC              1:50.00    1:42.01        
                 48.22      1:42.01 (53.79)
 18 Muyan Xu          9 ESWIM             1:45.26    1:43.53        
                 48.88      1:43.53 (54.65)
 19 Stella Neable     9 ROW               1:52.86    1:43.69        
                 48.30      1:43.69 (55.39)
 20 Ivanka Korniych   9 ESWIM             1:58.66    1:43.93        
                 49.90      1:43.93 (54.03)
 21 Addison D Thoma   9 TSC               1:44.69    1:44.19        
                 46.37      1:44.19 (57.82)
 22 Norah Hanley      9 ESWIM             1:51.20    1:44.69        
                 50.29      1:44.69 (54.40)
 23 Scarlett Allen    9 WCW               2:05.11    1:45.40        
                 49.25      1:45.40 (56.15)
 24 Emma Lamontagne   9 Pointe-Claire Sw  2:01.21    1:45.55        
                 50.17      1:45.55 (55.38)
 25 Sophia I Krikun   9 NEW               1:55.64    1:46.25        
                 47.23      1:46.25 (59.02)
 26 Alice Tian        9 ESWIM             1:55.15    1:46.58        
                 50.11      1:46.58 (56.47)
 27 Emma White        9 ESWIM             2:00.02    1:47.76        
                 50.30      1:47.76 (57.46)
 28 Zoe H Nason       9 TSC               2:00.00    1:48.14        
                 50.14      1:48.14 (58.00)
 29 Nora Roberts      9 ROW               1:54.02    1:48.67        
                 49.77      1:48.67 (58.90)
 30 Peighton H Kenn   9 BTSC              1:53.86    1:48.74        
                 51.61      1:48.74 (57.13)
 31 Emmanuelle Pome   9 Pointe-Claire Sw  2:01.18    1:49.21        
                 49.64      1:49.21 (59.57)
 32 Charlotte Prang   9 ESWIM             1:57.00    1:49.92        
                 52.52      1:49.92 (57.40)
 33 Brynn E Oatway    9 BTSC              2:15.00    1:50.17        
                 51.40      1:50.17 (58.77)
 34 Olivia Nepton-B   9 Pointe-Claire Sw  1:48.42    1:51.87        
                 51.73    1:51.87 (1:00.14)
 35 Leila Connell     9 ESWIM             2:01.97    1:53.04        
                 53.43      1:53.04 (59.61)
 36 Lola Robinson     9 ESWIM             2:16.42    1:53.96        
                 51.08    1:53.96 (1:02.88)
 37 Mina M Sousa      9 TSC               2:00.00    1:54.04        
                 53.00    1:54.04 (1:01.04)
 38 Helena Chen       9 Pointe-Claire Sw  2:09.64    1:54.05        
                 53.95    1:54.05 (1:00.10)
 39 Abigail Cholewa   9 NEW               1:59.56    1:55.48        
                 52.68    1:55.48 (1:02.80)
 40 Monica Richard    9 Pointe-Claire Sw  1:57.19    1:56.16        
                 53.84    1:56.16 (1:02.32)
 41 Abigail Fischer   9 ROW               1:56.93    1:56.94        
                 54.23    1:56.94 (1:02.71)
 42 Zoey B White      9 TSC               1:59.71    1:57.69        
                 58.62      1:57.69 (59.07)
 43 Elizabeth Le      9 ESWIM             2:10.88    1:58.60        
                 53.36    1:58.60 (1:05.24)
 44 Hana Ligata       9 COBRA             2:14.57    1:59.11        
                 52.40    1:59.11 (1:06.71)
 45 Anastasia Pasic   9 ESWIM             2:06.71    1:59.20        
                 56.55    1:59.20 (1:02.65)
 46 Caitlin Londono   9 ESWIM             2:18.88    1:59.82        
                 55.78    1:59.82 (1:04.04)
 47 Loah A Levinter   9 TSC               2:10.00    2:00.08        
                 57.91    2:00.08 (1:02.17)
 48 Melissa Lu        9 Pointe-Claire Sw  1:56.68    2:00.23        
                 57.89    2:00.23 (1:02.34)
 49 Makayla Kittel    9 WCW               2:15.99    2:02.16        
                 53.32    2:02.16 (1:08.84)
 50 Alexandra Gomis   9 ROW               2:14.30    2:03.01        
                 56.68    2:03.01 (1:06.33)
 51 Koharu Mitsui     9 ESWIM             2:03.97    2:06.08        
 52 Roshni K Grover   9 BTSC              2:20.00    2:06.41        
                 56.54    2:06.41 (1:09.87)
 53 Abby C Feilchen   9 TSC               2:20.00    2:07.34        
                 59.22    2:07.34 (1:08.12)
 54 Stephanie Boych   9 ESWIM             2:09.50    2:08.00        
               1:01.58    2:08.00 (1:06.42)
 55 Leah R Martin     9 BTSC              2:10.00    2:09.96        
               1:01.01    2:09.96 (1:08.95)
 56 Andreana Ellul    9 ESWIM             2:09.28    2:13.40        
 57 Mikaela Mumme     9 Pointe-Claire Sw  2:20.00    2:14.38        
               1:05.87    2:14.38 (1:08.51)
 58 Michaela A Spin   9 TSC               2:20.00    2:15.36        
               1:01.43    2:15.36 (1:13.93)
 59 Zoe Pangalos      9 TSC               2:20.00    2:20.47        
               1:02.29    2:20.47 (1:18.18)
 60 Alessa D Darby    9 BTSC              2:30.00    2:26.48        
               1:07.50    2:26.48 (1:18.98)
 61 Rania Hmiddouch   9 Pointe-Claire Sw  2:34.93    2:30.69        
               1:13.76    2:30.69 (1:16.93)
 62 Neve Blakley      9 ESWIM             2:14.03    2:34.20        
 
                 Combined Team Scores - Through Event 11                 
 
  1. Pointe-Claire Swim Club           509   2. Toronto Swim Club                 305
  3. Markham Aquatic Club              292   4. Etobicoke Swimming                279
  5. New Stars Swimming Club           134   6. Cobra Swim Club                    95
  7. Mississauga Aquatic Club           39   8. Markov Aquatics Swimming Club      38
  9. Barrie Trojan Swim Club            27  10. Montreal Institute of Swimming     16
 11. Wellington County Waves            11  12. Newmarket Stingrays Swim Club       4