Etobicoke Swim Club 
                2022 Top Cup SC - 13/05/2022 to 15/05/2022                 
 
 Event 10  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Mahdi Y El-Saye  10 COBRA             1:16.54    1:14.49         20  
                 35.44      1:14.49 (39.05)
  2 Lucas S Bi       10 NSSC              1:18.08    1:15.35         17  
                 37.65      1:15.35 (37.70)
  3 Viraat Thakker   10 TSC               1:18.06    1:17.72         16  
                 36.18      1:17.72 (41.54)
  4 Benjamin McDerm  10 ESWIM             1:17.26    1:18.48         15  
                 37.63      1:18.48 (40.85)
  5 Olivier Paquett  10 Pointe-Claire Sw  1:24.27    1:19.71         14  
                 38.20      1:19.71 (41.51)
  6 Ryan A Bruvelai  10 TSC               1:40.00    1:24.76         13  
                 40.73      1:24.76 (44.03)
  7 Tony T Zheng     10 NSSC              1:39.34    1:25.95         12  
                 40.31      1:25.95 (45.64)
  8 Fred N Cai       10 COBRA             1:28.19    1:26.06         11  
                 39.67      1:26.06 (46.39)
  9 Camden J Usher   10 BTSC              1:30.86    1:27.62          9  
                 41.04      1:27.62 (46.58)
 10 Adriano Ricci    10 Pointe-Claire Sw  1:29.88    1:27.96          7  
                 42.56      1:27.96 (45.40)
 11 Soren J Pommen   10 TSC               1:38.57    1:29.33          6  
                 41.82      1:29.33 (47.51)
 12 Philip Liu       10 MASC-ON           1:20.88    1:30.52          5  
                 41.86      1:30.52 (48.66)
 13 Augustin Sweiha  10 Pointe-Claire Sw  1:32.34    1:30.63          4  
                 43.04      1:30.63 (47.59)
 14 Harrison Hutchi  10 ESWIM             1:37.97    1:31.83          3  
 15 Philippe Charle  10 Pointe-Claire Sw  1:32.60    1:33.29          2  
                 44.19      1:33.29 (49.10)
 16 Nayuta Fujiwara  10 TSC               1:40.00    1:33.55          1  
                 43.35      1:33.55 (50.20)
 17 Daniel Liu       10 ESWIM             1:35.48    1:34.02        
                 46.19      1:34.02 (47.83)
 18 Rhys Watson      10 NEW               1:50.41    1:34.54        
                 44.05      1:34.54 (50.49)
 19 Cedar Jarema     10 Pointe-Claire Sw  1:35.00    1:35.17        
                 44.19      1:35.17 (50.98)
 20 Gavin Sangha     10 MSSAC             1:45.02    1:35.19        
                 45.04      1:35.19 (50.15)
 21 Arvin Khedmati   10 TSC               1:37.41    1:35.23        
                 44.13      1:35.23 (51.10)
 22 Tate A DeVroom   10 BTSC              1:40.00    1:35.34        
                 42.64      1:35.34 (52.70)
 23 Georson Gong     10 NSSC              1:45.56    1:39.66        
                 46.21      1:39.66 (53.45)
 24 Vincent Wang     10 NSSC              1:44.92    1:40.10        
                 46.33      1:40.10 (53.77)
 25 Julian C Burke   10 TSC               1:42.73    1:41.07        
                 46.95      1:41.07 (54.12)
 26 Gavin Cui        10 Pointe-Claire Sw  1:42.25    1:41.49        
                 49.30      1:41.49 (52.19)
 27 Ethan Ho         10 MSSAC             1:53.35    1:42.74        
                 48.18      1:42.74 (54.56)
 28 Ethan Wu         10 ROW               1:58.06    1:43.19        
                 48.26      1:43.19 (54.93)
 29 Campbell McArth  10 NEW               1:51.33    1:43.35        
                 48.69      1:43.35 (54.66)
 30 Dario Narimani   10 MSSAC             1:44.29    1:45.31        
                 50.36      1:45.31 (54.95)
 31 Ivan Wang        10 NSSC              1:48.09    1:47.86        
                 48.21      1:47.86 (59.65)
 32 Caden Oliver     10 ESWIM             2:02.06    1:48.59        
                 51.81      1:48.59 (56.78)
 33 Andrew J McArto  10 TSC               2:00.00    1:48.72        
                 50.42      1:48.72 (58.30)
 34 Chenxi Liu       10 NSSC              1:52.18    1:48.78        
                 50.50      1:48.78 (58.28)
 35 Nicolas Pan      10 Pointe-Claire Sw  2:07.24    1:54.84        
                 53.76    1:54.84 (1:01.08)
 36 Orin T McCormac  10 TSC               2:00.00    1:55.35        
                 53.42    1:55.35 (1:01.93)
 37 Freddy Ciafalon  10 ESWIM             2:16.65    2:02.84        
                 58.25    2:02.84 (1:04.59)
 38 Aman Siddiqui    10 MSSAC             2:11.06    2:03.65        
                 55.54    2:03.65 (1:08.11)
 39 Findlay Pearson  10 Aces              2:10.29    2:04.33        
                 58.95    2:04.33 (1:05.38)
 40 Bronson Weber    10 WCW               1:55.26    2:04.35        
                 57.65    2:04.35 (1:06.70)
 41 Ben A Camps      10 TSC               2:20.00    2:06.54        
                 56.47    2:06.54 (1:10.07)
 42 Izzi L Eisen     10 TSC               2:20.00    2:11.34        
 43 Aiden Ho         10 ESWIM             2:22.50    2:15.43        
               1:02.62    2:15.43 (1:12.81)
 44 Harrison Juvet   10 ESWIM             1:26.53    2:38.21        
               1:16.32    2:38.21 (1:21.89)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 10                 
 
  1. Pointe-Claire Swim Club           497   2. Markham Aquatic Club              275
  3. Toronto Swim Club                 256   4. Etobicoke Swimming                248
  5. New Stars Swimming Club           134   6. Cobra Swim Club                    94
  7. Markov Aquatics Swimming Club      33   8. Barrie Trojan Swim Club            25
  9. Montreal Institute of Swimming     16  10. Wellington County Waves            11
 11. Mississauga Aquatic Club            5