Etobicoke Swim Club                                   13/05/2022 - 7:23 PM
                2022 Top Cup SC - 13/05/2022 to 15/05/2022                 
 
 Event 3  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Romy M Levy       9 TSC               3:29.41    3:15.48         20  
                 44.22      1:36.25 (52.03)
        2:31.03 (54.78)     3:15.48 (44.45)
  2 Leia C Kowalczy   9 MAC               3:38.35    3:34.65         17  
                 46.70      1:41.28 (54.58)
      2:48.24 (1:06.96)     3:34.65 (46.41)
  3 Alice Boldyrev    9 ESWIM             3:47.14    3:38.23         16  
                 48.83      1:44.95 (56.12)
      2:51.04 (1:06.09)     3:38.23 (47.19)
  4 Summer C Cheng    9 MAC               3:40.00    3:40.12         15  
                 57.93      1:48.77 (50.84)
      2:57.20 (1:08.43)     3:40.12 (42.92)
  5 Emma Best         9 ESWIM             4:05.56    3:55.84         14  
                 57.46      1:55.09 (57.63)
      3:01.38 (1:06.29)     3:55.84 (54.46)
  6 Muyan Xu          9 ESWIM             4:01.44    4:03.60         13  
               1:01.20    2:04.49 (1:03.29)
      3:08.00 (1:03.51)     4:03.60 (55.60)
  7 Olivia Nepton-B   9 Pointe-Claire Sw  4:30.00    4:05.38         12  
               1:02.17    2:03.18 (1:01.01)
      3:07.62 (1:04.44)     4:05.38 (57.76)
  8 Norah Hanley      9 ESWIM             4:10.84    4:07.13         11  
               1:01.05    2:04.41 (1:03.36)
      3:10.35 (1:05.94)     4:07.13 (56.78)
  9 Sophie Gignac     9 Pointe-Claire Sw  4:54.00    4:20.39          9  
               1:06.07      2:04.20 (58.13)
      3:22.98 (1:18.78)     4:20.39 (57.41)
 10 Hanna Bourbeau    9 Pointe-Claire Sw  4:53.00    4:22.27          7  
                 59.43    1:59.98 (1:00.55)
      3:23.21 (1:23.23)     4:22.27 (59.06)
 11 Melissa Lu        9 Pointe-Claire Sw  4:40.00    4:22.43          6  
               1:05.17    2:14.38 (1:09.21)
      3:19.44 (1:05.06)   4:22.43 (1:02.99)
 12 Helena Chen       9 Pointe-Claire Sw  4:30.00    4:30.23          5  
               1:03.07    2:12.64 (1:09.57)
      3:31.03 (1:18.39)     4:30.23 (59.20)
 13 Emmanuelle Pome   9 Pointe-Claire Sw  5:09.00    4:39.54          4  
               1:05.36    2:18.58 (1:13.22)
      3:38.97 (1:20.39)   4:39.54 (1:00.57)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 3                  
 
  1. Pointe-Claire Swim Club           148   2. Etobicoke Swimming                106
  3. Toronto Swim Club                  68   4. Markham Aquatic Club               41
  5. Cobra Swim Club                    36   5. New Stars Swimming Club            36
  7. Markov Aquatics Swimming Club      14