Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 7:24 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 94  Boys 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 El-Sayed, Mahdi Y      10 COBRA             2:58.35    2:57.86    9  
                 42.65      1:27.47 (44.82)
        2:13.24 (45.77)     2:57.86 (44.62)
  2 Bell, Judah             9 BBST              3:01.43    3:01.47    7  
                 43.24      1:29.43 (46.19)
        2:16.44 (47.01)     3:01.47 (45.03)
  3 Gray, Jack             10 CAJ               3:01.83    3:01.89    6  
                 43.64      1:31.71 (48.07)
        2:19.04 (47.33)     3:01.89 (42.85)
  4 Chu, Kody C             9 MAC               3:05.87    3:05.35    5  
                                1:32.76 ( )
        2:20.85 (48.09)     3:05.35 (44.50)
  5 Safa, Noah R            9 MAC               3:11.04    3:06.82    4  
                 43.52      1:32.64 (49.12)
        2:22.08 (49.44)     3:06.82 (44.74)
  6 Wedderburn, Edan       10 ROW               3:09.94    3:10.45    3  
                                1:34.81 ( )
        2:23.23 (48.42)     3:10.45 (47.22)
  7 Kuznetsov, Matvey       9 MAC               3:11.54    3:12.39    2  
                 44.62      1:34.73 (50.11)
        2:23.68 (48.95)     3:12.39 (48.71)
  8 Yang, Nathaniel        10 RHAC              3:19.25    3:14.07    1  
                 46.23      1:36.64 (50.41)
        2:25.63 (48.99)     3:14.07 (48.44)
  9 Woo, James             10 TORCH             3:15.36    3:14.30  
                 45.74      1:35.60 (49.86)
        2:27.01 (51.41)     3:14.30 (47.29)
 10 Plummer, Brody         10 NKB               3:23.47    3:15.23  
                 49.44      1:37.65 (48.21)
        2:27.09 (49.44)     3:15.23 (48.14)
 11 McDermott, Benjamin    10 ESWIM             3:18.83    3:15.58  
 12 Baglole, Caden N       10 WS                3:14.17    3:15.80  
                 46.60      1:38.17 (51.57)
        2:28.92 (50.75)     3:15.80 (46.88)
 13 Yao, Lucas             10 GO                3:09.39    3:16.97  
 14 Hong, Theodore         10 GO                3:17.99    3:17.39  
                 47.51      1:38.37 (50.86)
      3:17.39 (1:39.02)                    
 15 Cai, Fred N            10 COBRA             3:19.86    3:18.27  
                 46.24      1:37.25 (51.01)
        2:29.00 (51.75)     3:18.27 (49.27)
 16 Dai, Shaoran           10 RHAC              3:35.33    3:20.47  
                 47.11      1:39.42 (52.31)
        2:30.47 (51.05)     3:20.47 (50.00)
 17 Tian, Qisheng          10 ESWIM             3:14.06    3:20.80  
                 47.02      1:39.01 (51.99)
        2:32.32 (53.31)     3:20.80 (48.48)
 18 Izyumov, Erik S        10 DUCKS             3:24.24    3:20.89  
                                1:44.24 ( )
        2:35.05 (50.81)     3:20.89 (45.84)
 19 Troock, Madden          9 GMAC              3:30.54    3:22.65  
                 49.74      1:41.17 (51.43)
      3:22.65 (1:41.48)                    
 20 Wong, Peyton           10 APEX              3:30.70    3:27.73  
                 50.82      1:43.92 (53.10)
        2:37.64 (53.72)     3:27.73 (50.09)
 21 Lake, Bentley           9 WCW               3:31.95    3:27.97  
            2:37.71 ( )     3:27.97 (50.26)
 22 Sulowski, Henry T       9 OAK               3:21.01    3:28.27  
                 48.88      1:42.26 (53.38)
        2:34.72 (52.46)     3:28.27 (53.55)
 23 Redhead, Alek          10 OAK               3:29.78    3:28.34  
                 47.56      1:42.18 (54.62)
        2:36.02 (53.84)     3:28.34 (52.32)
 24 Guy, Joshua            10 WCW               3:30.95    3:28.73  
                 49.65      1:43.95 (54.30)
        2:38.79 (54.84)     3:28.73 (49.94)
 25 Abouwafia, Seleem      10 OAK               3:19.97    3:28.76  
                                1:43.04 ( )
        2:36.07 (53.03)     3:28.76 (52.69)
 26 Zhuge, Max L            9 MAC               3:37.52    3:29.83  
                 50.07      1:43.66 (53.59)
        2:39.10 (55.44)     3:29.83 (50.73)
 27 Turner, Nikkolai        9 ROW               3:36.47    3:29.96  
                                1:45.41 ( )
      3:29.96 (1:44.55)                    
 28 Pommen, Soren J        10 TSC               3:34.90    3:31.16  
                 47.56      1:41.19 (53.63)
        2:36.90 (55.71)     3:31.16 (54.26)
 29 Meuleman, Noah          9 WAAC              3:37.08    3:31.84  
                 51.53      1:48.10 (56.57)
        2:43.54 (55.44)     3:31.84 (48.30)
 30 Mansour, Hassanen      10 WAC               3:25.21    3:34.09  
                 50.22      1:45.04 (54.82)
      3:34.09 (1:49.05)                    
 31 Huether, Harrison      10 GMAC              3:30.58    3:35.51  
                 50.66      1:46.14 (55.48)
        2:41.43 (55.29)     3:35.51 (54.08)
 32 Yeutseyeu, Sammy       10 BAD               3:40.00    3:36.27  
                 49.32      1:45.64 (56.32)
      3:36.27 (1:50.63)                    
 -- Hammond, Luke          10 LSC               3:38.93   x3:45.26  
                 52.30    3:45.26 (2:52.96)
 -- Hutchinson, Harrison   10 ESWIM             3:26.99         DQ  
                 47.54      1:43.85 (56.31)
        2:38.19 (54.34)          DQ (48.46)
 -- Bruvelaitis, Ryan A    10 TSC               3:25.40         DQ  
                 46.48      1:37.97 (51.49)
        2:29.02 (51.05)          DQ (49.94)
 -- Newton, Luke           10 OAK               3:34.00         DQ  
                                1:45.02 ( )
           DQ (1:46.81)                    
 -- Petrenko, Nathaniel    10 RHAC              3:34.84         DQ  
                 48.21                     
            2:36.88 ( )          DQ (52.09)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 94                 
 
  1. Etobicoke Swimming                324   2. Ramac Aquatic Club                143
  3. Markham Aquatic Club              130   4. Toronto Swim Club               125.5
  5. North York Aquatic Club         111.5   6. Region Of Waterloo Swim Club    102.5
  7. Northwest Narwhal Swim Club        96   8. Oakville Aquatic Club              95
  8. Windsor Aquatic Club               95  10. Burlington Aquatic Devilrays       93
 11. Richmond Hill Aquatic Club         90  12. Crest Swimming                     85
 13. Cobra Swim Club                    82  14. Whitby Swimming                    80
 15. London Aquatic Club                78  16. Cambridge Aquajets                 72
 17. Newmarket Stingrays Swim Club      69  17. Swim Apex Aquatic Club             69
 19. Ajax Aquatic Club                  68  20. Brock Niagara Aquatics             64
 21. Mallards Swim Team                 63  22. Sault Surge Aquatic Team           51
 23. Orangeville Otters Swim Club       50  24. Barrie Trojan Swim Club            47
 24. Thunder Bay Thunderbolts           47  26. Wilmot Aquatic Aces                42
 27. New Stars Swimming Club            41  28. Kingston Blue Marlins              39
 28. Ottawa Swim Club                   39  30. Lakeshore Swim Club                35
 31. Aurora Ducks Swimming              32  31. Club Warriors                      32
 33. Wellington County Waves          30.5  34. Hanover Swim Club                  29
 35. Ottawa Y Olympians                 28  36. Swim Ottawa                        27
 37. Mississauga Aquatic Club           23  37. Collingwood Clippers Swim Club     23
 39. Belleville Beast Swim Team         20  40. York Swim Club                     18
 41. Cornwall Sea Lions                 17  42. Granite Gators Swim Team           16
 42. Owen Sound Aquatic Club            16  44. Muskoka Aquatic Club               15
 44. Torch Swim                         15  46. Sudbury Laurentian Swim Club       13
 46. Killer Whale Swim Team             13  48. Guelph Marlin Aq Club              12
 49. Brantford Aquatic Club             11  49. Hamilton Aquatic Club              11
 51. Golden Horseshoe Aquatic Club      10  52. Leamington Laser Swim Team          9
 53. Goulbourn Sea Hawks                 6  54. Clarington Swim Club                5
 54. Oshawa Aquatic Club                 5  54. Nepean Kanata Barracudas            5
 54. Greater Ottawa Kingfish S C         5  54. Kingston Sharks Swim Team           5
 59. Upper Canada Swim Club              4  59. Pickering Swim Club                 4
 59. Milton Marlin Swim Team             4  59. Sarnia Rapids Swim Club             4
 63. Nickel City Aquatics                3  64. Ernestown Barracuda Swim Club       2
 64. Windsor Essex Swim Team             2