Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 7:24 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 93  Girls 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ho, Abigail            10 APEX              2:49.34    2:50.06    9  
                 39.77      1:23.08 (43.31)
        2:07.93 (44.85)     2:50.06 (42.13)
  2 Lee, Emily             10 ESWIM             3:07.33    3:03.71    7  
                 43.14      1:30.44 (47.30)
        2:17.52 (47.08)     3:03.71 (46.19)
  3 Kim, Erin Y            10 DUCKS             3:04.14    3:03.79    6  
                 43.06      1:29.36 (46.30)
        2:17.33 (47.97)     3:03.79 (46.46)
  4 Li, Sophia Y           10 SSAT              3:12.81    3:04.22    5  
                 43.06      1:29.99 (46.93)
        2:18.49 (48.50)     3:04.22 (45.73)
  5 Battrick, Marissa J    10 BTSC              3:06.90    3:04.30    4  
                 45.26      1:33.42 (48.16)
        2:20.77 (47.35)     3:04.30 (43.53)
  6 Palachik, Jane J       10 WS                3:25.06    3:05.07    3  
                 42.75      1:31.58 (48.83)
        2:18.98 (47.40)     3:05.07 (46.09)
  7 Murdoch, Ainsley       10 CAJ               3:08.07    3:07.14    2  
                 42.99      1:32.03 (49.04)
        2:21.30 (49.27)     3:07.14 (45.84)
  8 Sang, Teresa           10 OAK               3:10.58    3:07.98    1  
                 43.52      1:32.54 (49.02)
        2:22.06 (49.52)     3:07.98 (45.92)
  9 Laing, Aly             10 GMAC              3:14.91    3:08.72  
                 44.64      1:34.38 (49.74)
        2:24.46 (50.08)     3:08.72 (44.26)
 10 Stratton, Sierra       10 NKB               3:21.22    3:10.80  
                 45.14      1:33.81 (48.67)
        2:22.94 (49.13)     3:10.80 (47.86)
 11 Van Loon, Adele M      10 UCRO              3:14.08    3:11.29  
                                1:33.85 ( )
      3:11.29 (1:37.44)                    
 12 Tai, Wendy             10 MSSAC             3:11.87    3:12.30  
                 46.07    3:12.30 (2:26.23)
 13 Mawdsley, Emily        10 HAC               3:20.81    3:14.49  
                 46.29    3:14.49 (2:28.20)
 14 Cheng, Summer C         9 MAC               3:16.76    3:14.77  
                                1:36.18 ( )
        2:27.98 (51.80)     3:14.77 (46.79)
 15 Griswold, Kaylee       10 WAAC              3:24.22    3:15.03  
                 44.01      1:35.53 (51.52)
        2:26.50 (50.97)     3:15.03 (48.53)
 16 Zhang, Madison         10 RHAC              3:23.50    3:18.22  
                 46.49      1:37.52 (51.03)
        2:29.24 (51.72)     3:18.22 (48.98)
 17 Frith, Lexi L          10 BAD               3:24.64    3:18.31  
                 49.50      1:40.81 (51.31)
        2:30.61 (49.80)     3:18.31 (47.70)
 18 Levy, Romy M            9 TSC               3:24.61    3:19.46  
                 47.66      1:38.94 (51.28)
      3:19.46 (1:40.52)                    
 19 Tiu, Victoria           9 TORCH             3:22.06    3:21.09  
                 45.92      1:36.60 (50.68)
        2:29.19 (52.59)     3:21.09 (51.90)
 20 Ni, Olivia J            9 NYAC              3:19.15    3:22.96  
                 47.93      1:40.70 (52.77)
        2:31.84 (51.14)     3:22.96 (51.12)
 21 Stuart, Yara           10 WCW               3:25.79    3:24.02  
                 47.86      1:40.83 (52.97)
      3:24.02 (1:43.19)                    
 22 Yong, Menglan          10 LAC               3:21.27    3:24.37  
                                1:41.03 ( )
      3:24.37 (1:43.34)                    
 23 Mazur, Julia           10 ESWIM             3:16.16    3:24.52  
                 49.38      1:42.44 (53.06)
        2:35.58 (53.14)     3:24.52 (48.94)
 24 Huska, Adriana         10 ESWIM             3:18.91    3:27.93  
                 51.43      1:45.25 (53.82)
      3:27.93 (1:42.68)                    
 25 Kulkarni, Karishma     10 MSSAC             3:27.72    3:28.38  
                 48.39      1:41.98 (53.59)
        2:36.38 (54.40)     3:28.38 (52.00)
 -- SU, Emma               10 OAK               3:27.79   x3:29.87  
                 49.61      1:43.41 (53.80)
        2:39.93 (56.52)     3:29.87 (49.94)
 -- Scott, Clarice E        8 MAC               3:27.03   x3:30.14  
                 49.72      1:44.06 (54.34)
        2:38.02 (53.96)     3:30.14 (52.12)
 -- Medina, Sofia          10 BAD               3:42.43   x3:39.07  
 -- Chan, Venus            10 APEX              3:07.49         DQ  
                 45.54      1:34.48 (48.94)
        2:24.76 (50.28)          DQ (47.23)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 93                 
 
  1. Etobicoke Swimming                324   2. Ramac Aquatic Club                143
  3. Toronto Swim Club               125.5   4. Markham Aquatic Club              119
  5. North York Aquatic Club         111.5   6. Region Of Waterloo Swim Club     99.5
  7. Northwest Narwhal Swim Club        96   8. Oakville Aquatic Club              95
  8. Windsor Aquatic Club               95  10. Burlington Aquatic Devilrays       93
 11. Richmond Hill Aquatic Club         89  12. Crest Swimming                     85
 13. Whitby Swimming                    80  14. London Aquatic Club                78
 15. Cobra Swim Club                    73  16. Newmarket Stingrays Swim Club      69
 16. Swim Apex Aquatic Club             69  18. Ajax Aquatic Club                  68
 19. Cambridge Aquajets                 66  20. Brock Niagara Aquatics             64
 21. Mallards Swim Team                 63  22. Sault Surge Aquatic Team           51
 23. Orangeville Otters Swim Club       50  24. Barrie Trojan Swim Club            47
 24. Thunder Bay Thunderbolts           47  26. Wilmot Aquatic Aces                42
 27. New Stars Swimming Club            41  28. Kingston Blue Marlins              39
 28. Ottawa Swim Club                   39  30. Lakeshore Swim Club                35
 31. Aurora Ducks Swimming              32  31. Club Warriors                      32
 33. Wellington County Waves          30.5  34. Hanover Swim Club                  29
 35. Ottawa Y Olympians                 28  36. Swim Ottawa                        27
 37. Mississauga Aquatic Club           23  37. Collingwood Clippers Swim Club     23
 39. York Swim Club                     18  40. Cornwall Sea Lions                 17
 41. Granite Gators Swim Team           16  41. Owen Sound Aquatic Club            16
 43. Torch Swim                         15  43. Muskoka Aquatic Club               15
 45. Sudbury Laurentian Swim Club       13  45. Belleville Beast Swim Team         13
 45. Killer Whale Swim Team             13  48. Guelph Marlin Aq Club              12
 49. Brantford Aquatic Club             11  49. Hamilton Aquatic Club              11
 51. Golden Horseshoe Aquatic Club      10  52. Leamington Laser Swim Team          9
 53. Goulbourn Sea Hawks                 6  54. Clarington Swim Club                5
 54. Oshawa Aquatic Club                 5  54. Nepean Kanata Barracudas            5
 54. Greater Ottawa Kingfish S C         5  54. Kingston Sharks Swim Team           5
 59. Pickering Swim Club                 4  59. Milton Marlin Swim Team             4
 59. Upper Canada Swim Club              4  59. Sarnia Rapids Swim Club             4
 63. Nickel City Aquatics                3  64. Ernestown Barracuda Swim Club       2
 64. Windsor Essex Swim Team             2