Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 7:24 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 90  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Pinto, Arthur          10 LAC               1:13.70    1:11.90    9  
                 34.73      1:11.90 (37.17)
  2 Patry, Hugo            10 OTTSC             1:11.91    1:12.77    7  
                 34.54      1:12.77 (38.23)
  3 Bi, Lucas S            10 NSSC              1:16.86    1:13.76    6  
                 34.66      1:13.76 (39.10)
  4 Diaz, Santiago         10 AAC               1:18.08    1:14.34    5  
                 35.67      1:14.34 (38.67)
  5 Yao, Lucas             10 GO                1:17.04    1:16.01    4  
  6 Chu, Kody C             9 MAC               1:19.38    1:16.63    3  
                 37.52      1:16.63 (39.11)
  7 Grunewald, Leon M       9 BAD               1:20.37    1:16.74    2  
                 36.78      1:16.74 (39.96)
  8 McDermott, Benjamin    10 ESWIM             1:17.20    1:16.77    1  
                 36.74      1:16.77 (40.03)
  9 Tian, Qisheng          10 ESWIM             1:18.17    1:16.99  
                 36.90      1:16.99 (40.09)
 10 Lau, Enzo              10 APEX              1:18.61    1:17.71  
                 37.02      1:17.71 (40.69)
 11 Mackenzie, Hammond     10 OTTSC             1:16.80    1:17.83  
                 37.53      1:17.83 (40.30)
 12 Thakker, Viraat        10 TSC               1:19.65    1:20.27  
                 37.63      1:20.27 (42.64)
 13 Woo, James             10 TORCH             1:21.14    1:20.61  
                 38.20      1:20.61 (42.41)
 14 Mansour, Hassanen      10 WAC               1:25.13    1:20.69  
                 37.28      1:20.69 (43.41)
 15 Yang, Nathaniel        10 RHAC              1:23.13    1:20.86  
                 38.66      1:20.86 (42.20)
 16 Baglole, Caden N       10 WS                1:21.24    1:22.01  
                 38.17      1:22.01 (43.84)
 17 Kuznetsov, Matvey       9 MAC               1:21.00    1:22.35  
 18 Taylor, George K       10 KSSC              1:26.23    1:22.50  
 19 Yeutseyeu, Sammy       10 BAD               1:24.68    1:22.71  
                 38.42      1:22.71 (44.29)
 20 Hong, Theodore         10 GO                1:25.61    1:23.68  
                 39.39      1:23.68 (44.29)
 21 Dai, Shaoran           10 RHAC              1:33.82    1:23.84  
                 39.21      1:23.84 (44.63)
 22 Izyumov, Erik S        10 DUCKS             1:21.78    1:23.99  
                 40.10      1:23.99 (43.89)
 23 Cai, Fred N            10 COBRA             1:25.84    1:24.09  
                 38.78      1:24.09 (45.31)
 24 Barry-McLean, Kieran   10 BRANT             1:30.04    1:24.16  
                 39.81      1:24.16 (44.35)
 25 Redhead, Alek          10 OAK               1:26.15    1:24.70  
                 39.84      1:24.70 (44.86)
 26 Bruvelaitis, Ryan A    10 TSC               1:22.69    1:24.77  
                 40.38      1:24.77 (44.39)
 27 Wedderburn, Edan       10 ROW               1:25.28    1:25.02  
                 40.62      1:25.02 (44.40)
 28 Stredwick, James       10 OSAC              1:22.69    1:25.11  
                 41.64      1:25.11 (43.47)
 29 Plummer, Brody         10 NKB               1:25.10    1:25.26  
                 39.63      1:25.26 (45.63)
 30 Hammond, Luke          10 LSC               1:27.32    1:25.63  
                 39.42      1:25.63 (46.21)
 -- Singfield, Liam Q      10 OAK               1:25.94   x1:27.17  
                 40.20      1:27.17 (46.97)
 -- Pommen, Soren J        10 TSC               1:26.44   x1:27.59  
                 40.85      1:27.59 (46.74)
 -- Malone, Patrick        10 LAC               1:21.43   x1:27.70  
                 39.36      1:27.70 (48.34)
 -- Baghdassarian, Leo R    9 NYAC              1:28.20   x1:28.68  
                 42.02      1:28.68 (46.66)
 -- Rohmann, Gray          10 ROW               1:34.37   x1:30.21  
                 40.80      1:30.21 (49.41)
 -- Wong, Peyton           10 APEX              1:28.34   x1:31.00  
                 41.76      1:31.00 (49.24)
 -- Huether, Harrison      10 GMAC              1:32.11   x1:32.75  
                 43.55      1:32.75 (49.20)
 -- Abouwafia, Seleem      10 OAK               1:30.33   x1:32.85  
                 42.58      1:32.85 (50.27)
 -- Smith, Adam            10 LSC               1:34.90   x1:35.15  
                 43.49      1:35.15 (51.66)
 -- Petrenko, Nathaniel    10 RHAC              1:32.04   x1:35.75  
 -- Zheng, Tony T          10 NSSC              1:31.97   x1:36.24  
                 43.83      1:36.24 (52.41)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 90                 
 
  1. Etobicoke Swimming                316   2. Ramac Aquatic Club                143
  3. Toronto Swim Club               121.5   4. Markham Aquatic Club              119
  5. North York Aquatic Club         106.5   6. Region Of Waterloo Swim Club     99.5
  7. Northwest Narwhal Swim Club        96   8. Windsor Aquatic Club               95
  9. Oakville Aquatic Club              94  10. Crest Swimming                     85
 11. Richmond Hill Aquatic Club         82  11. Burlington Aquatic Devilrays       82
 13. London Aquatic Club                78  14. Whitby Swimming                    76
 15. Cobra Swim Club                    73  16. Newmarket Stingrays Swim Club      67
 17. Brock Niagara Aquatics             64  17. Cambridge Aquajets                 64
 19. Swim Apex Aquatic Club             60  20. Ajax Aquatic Club                  59
 21. Mallards Swim Team                 57  22. Orangeville Otters Swim Club       50
 23. Sault Surge Aquatic Team           46  24. New Stars Swimming Club            41
 25. Thunder Bay Thunderbolts           40  26. Ottawa Swim Club                   39
 27. Wilmot Aquatic Aces                37  27. Barrie Trojan Swim Club            37
 29. Lakeshore Swim Club                35  30. Kingston Blue Marlins              33
 31. Club Warriors                      32  32. Wellington County Waves          30.5
 33. Hanover Swim Club                  29  34. Ottawa Y Olympians                 28
 35. Swim Ottawa                        27  36. Aurora Ducks Swimming              26
 37. Collingwood Clippers Swim Club     23  37. Mississauga Aquatic Club           23
 39. York Swim Club                     18  40. Cornwall Sea Lions                 17
 41. Granite Gators Swim Team           16  41. Owen Sound Aquatic Club            16
 43. Torch Swim                         15  43. Muskoka Aquatic Club               15
 45. Killer Whale Swim Team             13  45. Belleville Beast Swim Team         13
 45. Sudbury Laurentian Swim Club       13  48. Hamilton Aquatic Club              11
 48. Brantford Aquatic Club             11  50. Golden Horseshoe Aquatic Club      10
 51. Leamington Laser Swim Team          9  52. Guelph Marlin Aq Club               8
 53. Goulbourn Sea Hawks                 6  54. Kingston Sharks Swim Team           5
 54. Clarington Swim Club                5  54. Greater Ottawa Kingfish S C         5
 54. Nepean Kanata Barracudas            5  54. Oshawa Aquatic Club                 5
 59. Pickering Swim Club                 4  59. Upper Canada Swim Club              4
 59. Sarnia Rapids Swim Club             4  59. Milton Marlin Swim Team             4
 63. Nickel City Aquatics                3  64. Ernestown Barracuda Swim Club       2
 64. Windsor Essex Swim Team             2