Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 7:24 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 88  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
=========================================================================
      Ontario: * 2:30.13  02/08/2012Ray Yang, ESWIM
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Shi, Michael           11 NYAC              2:45.77    2:42.47    9  
                 37.33      1:18.41 (41.08)
        2:04.69 (46.28)     2:42.47 (37.78)
  2 Wei, Nicholas          11 ROW               2:52.38    2:49.81    7  
                 38.90      1:21.27 (42.37)
        2:11.20 (49.93)     2:49.81 (38.61)
  3 Guan, Miles            11 RHAC              2:55.68    2:51.53    6  
                 40.14      1:22.72 (42.58)
        2:13.62 (50.90)     2:51.53 (37.91)
  4 Liu, Bill              11 MST               2:55.79    2:51.65    5  
                 37.70      1:22.61 (44.91)
        2:14.16 (51.55)     2:51.65 (37.49)
  5 McConachie, Will       11 BTSC              3:05.06    2:53.98    4  
                 38.24      1:22.79 (44.55)
        2:16.31 (53.52)     2:53.98 (37.67)
  6 Degiorgio, Luke        11 LAC               3:06.57    2:55.29    3  
                 37.77      1:21.77 (44.00)
        2:14.51 (52.74)     2:55.29 (40.78)
  7 Fang, Terry            11 NYAC              2:59.10    2:55.66    2  
                 40.20      1:27.17 (46.97)
        2:16.37 (49.20)     2:55.66 (39.29)
  8 Lam, Emmitt            11 ESWIM             3:02.96    2:55.93    1  
                 37.82      1:23.37 (45.55)
        2:14.94 (51.57)     2:55.93 (40.99)
  9 Green, Hudson B        11 SLSC              2:58.46    2:59.54  
                 38.67      1:26.94 (48.27)
        2:17.43 (50.49)     2:59.54 (42.11)
 10 Semeniuk, Brenton      11 NEW               3:09.24    3:01.73  
                 36.65      1:27.34 (50.69)
        2:21.13 (53.79)     3:01.73 (40.60)
 11 Fedorov, Radomir       11 OAK               3:02.69    3:02.26  
                 43.52      1:28.20 (44.68)
        2:21.85 (53.65)     3:02.26 (40.41)
 12 Lashley, Jude          11 ESWIM             3:09.75    3:02.85  
                                1:28.12 ( )
        2:23.26 (55.14)     3:02.85 (39.59)
 13 Zewdie, Matteo         11 GO                3:03.09    3:03.40  
                 41.42      1:27.19 (45.77)
        2:25.91 (58.72)     3:03.40 (37.49)
 14 Zhu, Aaron             11 LAC               3:08.73    3:03.94  
                 40.22      1:30.60 (50.38)
        2:23.10 (52.50)     3:03.94 (40.84)
 15 Martynets, Andrew      11 ESWIM             3:06.07    3:04.10  
                 41.61      1:29.99 (48.38)
        2:22.95 (52.96)     3:04.10 (41.15)
 16 Keller, James W        11 TSC               3:06.04    3:04.51  
                 41.74      1:29.62 (47.88)
        2:24.48 (54.86)     3:04.51 (40.03)
 17 Nam, Hyoungwon         11 MSSAC             3:12.31    3:09.17  
                 43.07      1:33.01 (49.94)
        2:28.52 (55.51)     3:09.17 (40.65)
 18 Josyula, Sanjay        11 MMST              3:15.33    3:10.27  
                 40.46      1:31.46 (51.00)
        2:28.45 (56.99)     3:10.27 (41.82)
 19 Shen, Andrew           11 NEW               3:11.13    3:11.62  
                 43.17      1:30.40 (47.23)
        2:26.55 (56.15)     3:11.62 (45.07)
 20 Wang, Alvin R          11 NYAC              3:15.65    3:14.76  
                 46.51      1:33.88 (47.37)
        2:32.08 (58.20)     3:14.76 (42.68)
 21 Fedorov, Rostislav     11 OAK               3:08.30    3:15.30  
                 46.07      1:36.75 (50.68)
        2:29.09 (52.34)     3:15.30 (46.21)
 -- Cheng, William         11 NYAC              3:19.69   x3:17.25  
                 45.62      1:34.66 (49.04)
        2:33.32 (58.66)     3:17.25 (43.93)
 -- Chow, Sedakah          11 TORCH             3:14.45   x3:22.63  
                 47.29      1:34.58 (47.29)
      2:38.46 (1:03.88)     3:22.63 (44.17)
 -- Dixon, Quintin B       11 TSC               3:24.09   x3:23.88  
                                1:37.85 ( )
      3:23.88 (1:46.03)                    
 -- Bondarev, Matthew      11 VAC               3:09.72   x3:24.74  
                                1:41.81 ( )
      3:24.74 (1:42.93)                    
 -- Luttmer, Bernard A     11 TSC               3:32.65   x3:32.31  
                 47.88      1:43.25 (55.37)
        2:42.37 (59.12)     3:32.31 (49.94)
 -- Hurtado Diaz, Alex     11 YORK              3:40.92   x3:37.76  
                 52.92      1:44.96 (52.04)
      2:50.83 (1:05.87)     3:37.76 (46.93)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 88                 
 
  1. Etobicoke Swimming                315   2. Ramac Aquatic Club                143
  3. Toronto Swim Club               121.5   4. Markham Aquatic Club              110
  5. North York Aquatic Club         102.5   6. Region Of Waterloo Swim Club     99.5
  7. Northwest Narwhal Swim Club        96   8. Windsor Aquatic Club               95
  9. Oakville Aquatic Club              94  10. Crest Swimming                     85
 11. Richmond Hill Aquatic Club         82  12. Burlington Aquatic Devilrays       80
 13. Whitby Swimming                    76  14. Cobra Swim Club                    71
 15. London Aquatic Club                69  16. Newmarket Stingrays Swim Club      67
 17. Brock Niagara Aquatics             64  18. Cambridge Aquajets                 57
 18. Mallards Swim Team                 57  18. Swim Apex Aquatic Club             57
 21. Ajax Aquatic Club                  54  22. Orangeville Otters Swim Club       50
 23. Sault Surge Aquatic Team           46  24. Thunder Bay Thunderbolts           40
 25. Wilmot Aquatic Aces                37  25. Barrie Trojan Swim Club            37
 27. New Stars Swimming Club            35  27. Lakeshore Swim Club                35
 29. Kingston Blue Marlins              33  30. Club Warriors                      32
 30. Ottawa Swim Club                   32  32. Wellington County Waves          29.5
 33. Swim Ottawa                        27  34. Aurora Ducks Swimming              26
 35. Collingwood Clippers Swim Club     23  35. Mississauga Aquatic Club           23
 35. Ottawa Y Olympians                 23  38. Hanover Swim Club                  20
 39. York Swim Club                     18  40. Cornwall Sea Lions                 17
 41. Granite Gators Swim Team           16  41. Owen Sound Aquatic Club            16
 43. Torch Swim                         15  43. Muskoka Aquatic Club               15
 45. Belleville Beast Swim Team         13  45. Sudbury Laurentian Swim Club       13
 45. Killer Whale Swim Team             13  48. Brantford Aquatic Club             11
 48. Hamilton Aquatic Club              11  50. Golden Horseshoe Aquatic Club      10
 51. Leamington Laser Swim Team          9  52. Guelph Marlin Aq Club               8
 53. Goulbourn Sea Hawks                 6  54. Nepean Kanata Barracudas            5
 54. Clarington Swim Club                5  54. Oshawa Aquatic Club                 5
 54. Kingston Sharks Swim Team           5  58. Pickering Swim Club                 4
 58. Upper Canada Swim Club              4  58. Sarnia Rapids Swim Club             4
 58. Milton Marlin Swim Team             4  62. Nickel City Aquatics                3
 63. Ernestown Barracuda Swim Club       2  63. Windsor Essex Swim Team             2
 65. Greater Ottawa Kingfish S C         1