Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 7:24 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 86  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 El-Sayed, Mahdi Y      10 COBRA             3:04.53    3:00.78    9  
                 41.26      1:23.86 (42.60)
        2:19.64 (55.78)     3:00.78 (41.14)
  2 Gray, Jack             10 CAJ               3:05.38    3:01.01    7  
                 40.89      1:27.67 (46.78)
        2:18.23 (50.56)     3:01.01 (42.78)
  3 Patry, Hugo            10 OTTSC             3:04.68    3:06.48    6  
                                1:25.41 ( )
      2:26.69 (1:01.28)     3:06.48 (39.79)
  4 Safa, Noah R            9 MAC               3:10.84    3:06.59    5  
                 38.49      1:26.73 (48.24)
        2:25.87 (59.14)     3:06.59 (40.72)
  5 Lau, Enzo              10 APEX              3:25.34    3:07.95    4  
                 44.41      1:31.19 (46.78)
        2:25.05 (53.86)     3:07.95 (42.90)
  6 Yang, Nathaniel        10 RHAC              3:13.47    3:10.32    3  
                                1:32.61 ( )
        2:27.60 (54.99)     3:10.32 (42.72)
  7 Chu, Kody C             9 MAC               3:20.40    3:11.62    2  
                 47.65      1:34.82 (47.17)
        2:32.97 (58.15)     3:11.62 (38.65)
  8 Bell, Judah             9 BBST              3:13.89    3:11.80    1  
                 40.75      1:28.63 (47.88)
      2:30.58 (1:01.95)     3:11.80 (41.22)
  9 McDermott, Benjamin    10 ESWIM             3:15.93    3:12.07  
                 42.78      1:31.55 (48.77)
      2:33.07 (1:01.52)     3:12.07 (39.00)
 10 Diaz, Santiago         10 AAC               3:24.07    3:15.46  
                 46.42      1:35.78 (49.36)
        2:34.51 (58.73)     3:15.46 (40.95)
 11 Woo, James             10 TORCH             3:28.56    3:15.59  
                                1:32.53 ( )
        2:29.44 (56.91)     3:15.59 (46.15)
 12 Malone, Patrick        10 LAC               3:15.93    3:16.25  
                 41.57      1:29.29 (47.72)
      2:30.60 (1:01.31)     3:16.25 (45.65)
 13 Rus, Chris             10 ROW               3:18.88    3:19.21  
                 40.87      1:32.90 (52.03)
        2:32.17 (59.27)     3:19.21 (47.04)
 14 Hong, Theodore         10 GO                3:25.92    3:19.79  
                 41.52      1:29.94 (48.42)
      2:34.02 (1:04.08)     3:19.79 (45.77)
 15 Mackenzie, Hammond     10 OTTSC             3:15.51    3:20.90  
                 47.85      1:41.39 (53.54)
        2:37.53 (56.14)     3:20.90 (43.37)
 16 Grunewald, Leon M       9 BAD               3:29.03    3:22.55  
                 44.32      1:36.84 (52.52)
      2:42.60 (1:05.76)     3:22.55 (39.95)
 17 Baglole, Caden N       10 WS                3:26.66    3:23.31  
                 45.82      1:37.13 (51.31)
      2:41.49 (1:04.36)     3:23.31 (41.82)
 18 Tian, Qisheng          10 ESWIM             3:11.71    3:23.34  
                 50.65      1:39.97 (49.32)
      2:40.49 (1:00.52)     3:23.34 (42.85)
 19 Kuznetsov, Matvey       9 MAC               3:22.01    3:23.89  
 20 Thakker, Viraat        10 TSC               3:26.39    3:24.55  
                 46.76      1:38.25 (51.49)
      2:43.50 (1:05.25)     3:24.55 (41.05)
 21 Bruvelaitis, Ryan A    10 TSC               3:28.47    3:25.85  
                 45.88      1:35.74 (49.86)
      2:41.12 (1:05.38)     3:25.85 (44.73)
 22 Plummer, Brody         10 NKB               3:35.36    3:29.15  
                                1:41.72 ( )
      2:43.99 (1:02.27)     3:29.15 (45.16)
 23 Izyumov, Erik S        10 DUCKS             3:29.50    3:29.58  
                                1:39.60 ( )
      2:47.81 (1:08.21)     3:29.58 (41.77)
 24 Diomis, George          9 MSSAC             3:34.95    3:30.53  
                                1:41.39 ( )
      2:41.63 (1:00.24)     3:30.53 (48.90)
 25 Zhuge, Max L            9 MAC               3:31.36    3:30.78  
                 51.28      1:44.38 (53.10)
        2:44.01 (59.63)     3:30.78 (46.77)
 26 Guy, Joshua            10 WCW               3:34.02    3:31.27  
                 55.32      1:46.74 (51.42)
      2:48.40 (1:01.66)     3:31.27 (42.87)
 27 Stredwick, James       10 OSAC              3:31.47    3:31.59  
                 48.39      1:43.04 (54.65)
      2:47.27 (1:04.23)     3:31.59 (44.32)
 28 Newton, Luke           10 OAK               3:38.10    3:31.75  
                 49.53      1:43.13 (53.60)
      2:44.45 (1:01.32)     3:31.75 (47.30)
 29 Sulowski, Henry T       9 OAK               3:32.83    3:31.78  
                                1:41.77 ( )
      3:31.78 (1:50.01)                    
 30 Rohmann, Gray          10 ROW               3:40.58    3:33.20  
                 44.91      1:42.89 (57.98)
      2:43.74 (1:00.85)     3:33.20 (49.46)
 -- Meuleman, Noah          9 WAAC              3:37.94   x3:38.42  
                 52.79      1:48.71 (55.92)
      2:54.69 (1:05.98)     3:38.42 (43.73)
 -- Lake, Bentley           9 WCW               3:36.11   x3:40.89  
                 52.76      1:47.07 (54.31)
      2:50.35 (1:03.28)     3:40.89 (50.54)
 -- Liu, Ethan             10 GO                3:38.12   x3:51.39  
                 53.21      1:50.32 (57.11)
      3:02.61 (1:12.29)     3:51.39 (48.78)
 -- Lloyd, David J         10 SSAT              3:33.42         DQ  
                 46.24      1:38.06 (51.82)
      2:41.79 (1:03.73)          DQ (46.72)
 -- Hutchinson, Harrison   10 ESWIM             4:03.87         DQ  
                                1:53.91 ( )
      3:17.85 (1:23.94)          DQ (49.66)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 86                 
 
  1. Etobicoke Swimming                314   2. Ramac Aquatic Club                143
  3. Toronto Swim Club               115.5   4. Markham Aquatic Club              110
  5. Northwest Narwhal Swim Club        96   6. Windsor Aquatic Club               95
  7. Oakville Aquatic Club              94   8. North York Aquatic Club          91.5
  9. Region Of Waterloo Swim Club     87.5  10. Crest Swimming                     85
 11. Burlington Aquatic Devilrays       77  12. Richmond Hill Aquatic Club         73
 13. Whitby Swimming                    72  14. Cobra Swim Club                    71
 15. Newmarket Stingrays Swim Club      67  16. London Aquatic Club                66
 17. Brock Niagara Aquatics             64  18. Cambridge Aquajets                 57
 18. Swim Apex Aquatic Club             57  20. Mallards Swim Team                 52
 21. Orangeville Otters Swim Club       50  22. Ajax Aquatic Club                  47
 23. Sault Surge Aquatic Team           46  24. Wilmot Aquatic Aces                37
 25. Lakeshore Swim Club                35  25. New Stars Swimming Club            35
 27. Kingston Blue Marlins              33  27. Barrie Trojan Swim Club            33
 29. Ottawa Swim Club                   32  29. Club Warriors                      32
 31. Thunder Bay Thunderbolts           31  32. Wellington County Waves          29.5
 33. Swim Ottawa                        27  34. Aurora Ducks Swimming              26
 35. Collingwood Clippers Swim Club     23  35. Ottawa Y Olympians                 23
 35. Mississauga Aquatic Club           23  38. Hanover Swim Club                  20
 39. York Swim Club                     18  40. Cornwall Sea Lions                 17
 41. Owen Sound Aquatic Club            16  41. Granite Gators Swim Team           16
 43. Torch Swim                         15  43. Muskoka Aquatic Club               15
 45. Belleville Beast Swim Team         13  45. Sudbury Laurentian Swim Club       13
 45. Killer Whale Swim Team             13  48. Brantford Aquatic Club             11
 48. Hamilton Aquatic Club              11  50. Golden Horseshoe Aquatic Club      10
 51. Leamington Laser Swim Team          9  52. Guelph Marlin Aq Club               8
 53. Goulbourn Sea Hawks                 6  54. Kingston Sharks Swim Team           5
 54. Nepean Kanata Barracudas            5  54. Clarington Swim Club                5
 54. Oshawa Aquatic Club                 5  58. Sarnia Rapids Swim Club             4
 58. Pickering Swim Club                 4  58. Upper Canada Swim Club              4
 58. Milton Marlin Swim Team             4  62. Nickel City Aquatics                3
 63. Ernestown Barracuda Swim Club       2  63. Windsor Essex Swim Team             2
 65. Greater Ottawa Kingfish S C         1