Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 7:24 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 85  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ho, Abigail            10 APEX              2:55.08    2:54.00    9  
                                1:20.94 ( )
        2:14.35 (53.41)     2:54.00 (39.65)
  2 Lee, Emily             10 ESWIM             3:07.61    3:02.60    7  
                 38.87      1:26.31 (47.44)
        2:19.82 (53.51)     3:02.60 (42.78)
  3 Battrick, Marissa J    10 BTSC              3:07.43    3:04.79    6  
                 41.09      1:28.83 (47.74)
        2:23.65 (54.82)     3:04.79 (41.14)
  4 Cheung, Tsz Ching      10 RHAC              3:17.88    3:05.56    5  
                 40.17      1:30.68 (50.51)
        2:23.38 (52.70)     3:05.56 (42.18)
  5 Palachik, Jane J       10 WS                3:22.24    3:12.20    4  
                 43.96      1:32.57 (48.61)
      2:32.91 (1:00.34)     3:12.20 (39.29)
  6 Haviland, Nicole J     10 WS                3:22.78    3:12.45    3  
                 42.08      1:32.04 (49.96)
        2:31.21 (59.17)     3:12.45 (41.24)
  7 Laing, Aly             10 GMAC              3:23.56    3:12.98    2  
                 44.80      1:32.96 (48.16)
        2:31.05 (58.09)     3:12.98 (41.93)
  8 Kim, Erin Y            10 DUCKS             3:09.63    3:13.18    1  
                 47.53      1:34.84 (47.31)
        2:28.35 (53.51)     3:13.18 (44.83)
  9 Stuart, Yara           10 WCW               3:20.55    3:15.49  
                 43.21      1:34.43 (51.22)
      3:15.49 (1:41.06)                    
 10 Li, Sophia Y           10 SSAT              3:21.84    3:15.58  
                 46.90      1:35.78 (48.88)
        2:33.70 (57.92)     3:15.58 (41.88)
 11 Sang, Teresa           10 OAK               3:30.06    3:15.66  
                 43.14      1:31.65 (48.51)
        2:29.75 (58.10)     3:15.66 (45.91)
 12 Petrov, Niki           10 MSSAC             3:17.35    3:16.54  
                                1:34.30 ( )
        2:28.76 (54.46)     3:16.54 (47.78)
 13 Tai, Wendy             10 MSSAC             3:22.39    3:16.77  
                 44.69      1:34.36 (49.67)
        2:33.71 (59.35)     3:16.77 (43.06)
 14 Van Loon, Adele M      10 UCRO              3:25.86    3:17.61  
                 49.07      1:37.85 (48.78)
        2:33.04 (55.19)     3:17.61 (44.57)
 15 Murdoch, Ainsley       10 CAJ               3:17.65    3:17.70  
                 44.68      1:34.62 (49.94)
        2:34.37 (59.75)     3:17.70 (43.33)
 16 Levy, Romy M            9 TSC               3:26.78    3:18.38  
                                1:36.86 ( )
        2:34.70 (57.84)     3:18.38 (43.68)
 17 Wilson, Olivia         10 NEW               3:25.06    3:18.98  
                                1:39.04 ( )
        2:34.49 (55.45)     3:18.98 (44.49)
 18 Zhang, Madison         10 RHAC              3:30.40    3:19.30  
                 47.79      1:36.54 (48.75)
      2:38.05 (1:01.51)     3:19.30 (41.25)
 19 Herrington, Esli Y     10 TSC               3:24.29    3:19.41  
                 46.45      1:36.99 (50.54)
        2:34.47 (57.48)     3:19.41 (44.94)
 20 Cheng, Summer C         9 MAC               3:23.82    3:20.89  
                 48.76      1:38.76 (50.00)
      2:39.95 (1:01.19)     3:20.89 (40.94)
 21 Heuberger, Quinn H     10 GHAC              3:28.32    3:21.73  
                 41.69      1:33.20 (51.51)
      2:39.29 (1:06.09)     3:21.73 (42.44)
 22 Mazur, Julia           10 ESWIM             3:17.85    3:22.47  
                 46.38      1:37.83 (51.45)
      2:39.32 (1:01.49)     3:22.47 (43.15)
 23 Huska, Adriana         10 ESWIM             3:28.21    3:24.47  
                 54.17      1:42.19 (48.02)
        2:41.64 (59.45)     3:24.47 (42.83)
 24 Love-Nicholson, Charl  10 OSHAC             3:31.96    3:25.23  
                 44.40      1:36.53 (52.13)
      2:37.25 (1:00.72)     3:25.23 (47.98)
 25 Shen, Yanzi            10 NYAC              3:22.78    3:25.80  
                 46.29      1:39.67 (53.38)
        2:36.11 (56.44)     3:25.80 (49.69)
 26 Plexman, Pria J        10 MUSAC             3:31.24    3:27.02  
                 42.31      1:37.57 (55.26)
      2:39.07 (1:01.50)     3:27.02 (47.95)
 27 Mawdsley, Emily        10 HAC               3:29.44    3:28.65  
                 48.55      1:38.08 (49.53)
      2:44.32 (1:06.24)     3:28.65 (44.33)
 28 Zeng, Claire           10 AAC               3:31.02    3:28.98  
                 45.39      1:40.56 (55.17)
        2:39.30 (58.74)     3:28.98 (49.68)
 29 Scott, Clarice E        8 MAC               3:37.88    3:29.58  
                                1:41.22 ( )
      2:44.60 (1:03.38)     3:29.58 (44.98)
 30 Kim, Sophie Y           9 DUCKS             3:28.81    3:29.66  
                 50.72      1:44.57 (53.85)
        2:42.56 (57.99)     3:29.66 (47.10)
 31 Yong, Menglan          10 LAC               3:28.47    3:30.48  
                 45.01      1:39.16 (54.15)
      2:40.03 (1:00.87)     3:30.48 (50.45)
 32 Vervoorn, Stella       10 BAD               3:27.06    3:30.91  
                 48.19      1:42.00 (53.81)
      2:42.80 (1:00.80)     3:30.91 (48.11)
 -- Miller, Taylor         10 NEW               3:28.86   x3:33.64  
                 52.31      1:47.46 (55.15)
        2:47.04 (59.58)     3:33.64 (46.60)
 -- Leung, Ali             10 TSC               3:38.93   x3:39.55  
                 52.32      1:49.25 (56.93)
      2:51.48 (1:02.23)     3:39.55 (48.07)
 -- Ni, Olivia J            9 NYAC              3:42.34   x3:45.34  
                 56.24      1:48.08 (51.84)
      2:53.14 (1:05.06)     3:45.34 (52.20)
 -- McGrath, Victoria      10 OSHAC             3:41.42         DQ  
                 50.71      1:46.37 (55.66)
      2:48.11 (1:01.74)          DQ (46.98)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 85                 
 
  1. Etobicoke Swimming                314   2. Ramac Aquatic Club                143
  3. Toronto Swim Club               115.5   4. Markham Aquatic Club              103
  5. Northwest Narwhal Swim Club        96   6. Windsor Aquatic Club               95
  7. Oakville Aquatic Club              94   8. North York Aquatic Club          91.5
  9. Region Of Waterloo Swim Club     87.5  10. Crest Swimming                     85
 11. Burlington Aquatic Devilrays       77  12. Whitby Swimming                    72
 13. Richmond Hill Aquatic Club         70  14. Newmarket Stingrays Swim Club      67
 15. London Aquatic Club                66  16. Brock Niagara Aquatics             64
 17. Cobra Swim Club                    62  18. Swim Apex Aquatic Club             53
 19. Mallards Swim Team                 52  20. Cambridge Aquajets                 50
 20. Orangeville Otters Swim Club       50  22. Ajax Aquatic Club                  47
 23. Sault Surge Aquatic Team           46  24. Wilmot Aquatic Aces                37
 25. Lakeshore Swim Club                35  25. New Stars Swimming Club            35
 27. Kingston Blue Marlins              33  27. Barrie Trojan Swim Club            33
 29. Club Warriors                      32  30. Thunder Bay Thunderbolts           31
 31. Wellington County Waves          29.5  32. Swim Ottawa                        27
 33. Ottawa Swim Club                   26  33. Aurora Ducks Swimming              26
 35. Ottawa Y Olympians                 23  35. Mississauga Aquatic Club           23
 35. Collingwood Clippers Swim Club     23  38. Hanover Swim Club                  20
 39. York Swim Club                     18  40. Cornwall Sea Lions                 17
 41. Owen Sound Aquatic Club            16  41. Granite Gators Swim Team           16
 43. Torch Swim                         15  43. Muskoka Aquatic Club               15
 45. Sudbury Laurentian Swim Club       13  45. Killer Whale Swim Team             13
 47. Belleville Beast Swim Team         12  48. Brantford Aquatic Club             11
 48. Hamilton Aquatic Club              11  50. Golden Horseshoe Aquatic Club      10
 51. Leamington Laser Swim Team          9  52. Guelph Marlin Aq Club               8
 53. Goulbourn Sea Hawks                 6  54. Kingston Sharks Swim Team           5
 54. Nepean Kanata Barracudas            5  54. Oshawa Aquatic Club                 5
 54. Clarington Swim Club                5  58. Pickering Swim Club                 4
 58. Milton Marlin Swim Team             4  58. Sarnia Rapids Swim Club             4
 58. Upper Canada Swim Club              4  62. Nickel City Aquatics                3
 63. Ernestown Barracuda Swim Club       2  63. Windsor Essex Swim Team             2
 65. Greater Ottawa Kingfish S C         1