Etobicoke Swim Club 
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 80  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
      Ontario: * 2:19.34  07/07/2013Dylan Byers, GO
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Lee, Aidan             12 RAMAC             2:30.57    2:29.41    9  
                 35.20      1:12.21 (37.01)
        1:51.17 (38.96)     2:29.41 (38.24)
  2 Chong, Max J           12 MAC               2:37.03    2:36.61    7  
                 36.83      1:15.90 (39.07)
        1:56.64 (40.74)     2:36.61 (39.97)
  3 Pliamm, Max            12 NYAC              2:41.68    2:37.44    6  
                 36.98      1:16.96 (39.98)
        1:57.78 (40.82)     2:37.44 (39.66)
  4 Li, Andrew             12 SSAT              2:42.21    2:39.73    5  
                 36.81      1:17.23 (40.42)
        1:59.15 (41.92)     2:39.73 (40.58)
  5 Arbeau, Aiden          12 OTTER             2:41.58    2:40.03    4  
                                1:18.38 ( )
      2:40.03 (1:21.65)                    
  6 Brent, Owen            12 GGST              2:47.72    2:45.48    3  
                 39.90      1:22.51 (42.61)
        2:05.64 (43.13)     2:45.48 (39.84)
  7 Chan, Lucas N          12 MAC               2:48.69    2:45.57    2  
                 39.05      1:21.78 (42.73)
        2:05.72 (43.94)     2:45.57 (39.85)
  8 Hay, Hudson L          12 COBRA             2:45.89    2:46.36    1  
                 40.80      1:23.43 (42.63)
        2:05.93 (42.50)     2:46.36 (40.43)
  9 Sun, Tianyi            12 KWST              2:47.38    2:47.29  
            2:05.56 ( )     2:47.29 (41.73)
 10 Halls, Wesley          12 OTTER             2:58.47    2:47.94  
                 38.14      1:23.31 (45.17)
        2:07.87 (44.56)     2:47.94 (40.07)
 11 Parsons, William       12 WCW               2:55.92    2:49.47  
                                1:21.96 ( )
        2:05.61 (43.65)     2:49.47 (43.86)
 12 Bassin, Liam           12 CAJ               2:50.64    2:49.80  
                 40.45      1:24.03 (43.58)
        2:08.20 (44.17)     2:49.80 (41.60)
 13 Deshmukh, Ashay        12 MMST              2:52.44    2:50.16  
                 40.32      1:24.25 (43.93)
        2:07.83 (43.58)     2:50.16 (42.33)
 14 Levack, Logan J        12 WAC               2:53.86    2:50.64  
                                1:24.86 ( )
      2:50.64 (1:25.78)                    
 15 de Vlieger, Henry      12 SWOTT             2:55.57    2:51.49  
                 40.79      1:24.79 (44.00)
        2:09.60 (44.81)     2:51.49 (41.89)
 16 Livingston, Lucas      12 GO                2:50.03    2:51.70  
                                1:23.89 ( )
      2:51.70 (1:27.81)                    
 17 Verbrugge, Connor      12 GGST              2:57.00    2:51.81  
                 41.49      1:25.68 (44.19)
        2:09.35 (43.67)     2:51.81 (42.46)
 18 Bujak, Nikolaus M      12 WAC               2:53.40    2:52.00  
                 39.16      1:25.70 (46.54)
        2:09.60 (43.90)     2:52.00 (42.40)
 19 Peddle, Preston        12 NEW               2:44.88    2:52.03  
                 38.90      1:23.72 (44.82)
      2:52.03 (1:28.31)                    
 20 Case, Adam             12 BBST              2:51.00    2:52.68  
                 41.08      1:26.61 (45.53)
      2:52.68 (1:26.07)                    
 21 Puumala, Sawyer        12 TBT               3:15.80    2:53.32  
                 42.00      1:26.36 (44.36)
        2:11.43 (45.07)     2:53.32 (41.89)
 22 Shibata, Kai           12 LSC               2:54.81    2:53.35  
                 40.29      1:24.72 (44.43)
        2:09.05 (44.33)     2:53.35 (44.30)
 23 Turtsou, Timafei       12 MSSAC             2:53.48    2:54.45  
                 43.12      1:26.60 (43.48)
        2:10.82 (44.22)     2:54.45 (43.63)
 24 Vaughan, Nathan M      12 BTSC              2:53.83    2:54.85  
                 42.38      1:27.54 (45.16)
        2:13.13 (45.59)     2:54.85 (41.72)
 25 Green, Carter          12 CCSC              2:56.21    2:55.46  
                 41.02      1:26.65 (45.63)
        2:12.29 (45.64)     2:55.46 (43.17)
 26 Millar, Tyler B        12 BTSC              2:59.11    2:55.82  
                 42.36      1:28.08 (45.72)
        2:11.95 (43.87)     2:55.82 (43.87)
 27 Marlow, Bradley        12 LAC               2:58.89    2:56.47  
                 41.56      1:29.94 (48.38)
        2:15.11 (45.17)     2:56.47 (41.36)
 28 Vukasinovic, Viktor V  12 TSC               2:56.70    2:57.66  
                 41.54      1:27.59 (46.05)
        2:12.39 (44.80)     2:57.66 (45.27)
 29 Deroneth, Saul         12 GO                2:57.70    2:59.12  
 30 Holloway, Jordan       12 CCSC              2:57.09    2:59.40  
                                1:29.19 ( )
      2:59.40 (1:30.21)                    
 -- Liu, Yichen            12 TSC               2:59.40   x3:00.92  
                 44.11      1:30.68 (46.57)
        2:16.71 (46.03)     3:00.92 (44.21)
 -- Cellarius, Anton B     12 TSC               2:58.34   x3:01.41  
                 42.15      1:30.03 (47.88)
      3:01.41 (1:31.38)                    
 -- Johnson, Evan R        12 WS                2:59.37   x3:01.89  
                 43.29      1:30.30 (47.01)
        2:17.27 (46.97)     3:01.89 (44.62)
 -- Papke, Ryan A          12 CW                2:59.70   x3:02.80  
                                1:30.76 ( )
      3:02.80 (1:32.04)                    
 -- Szakacs, Nicolas F     12 NYAC              3:05.44   x3:06.76  
                 42.51      1:31.80 (49.29)
        2:20.86 (49.06)     3:06.76 (45.90)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 80                 
 
  1. Etobicoke Swimming                 50   1. Ramac Aquatic Club                 50
  3. Northwest Narwhal Swim Club        24   4. North York Aquatic Club            21
  5. Markham Aquatic Club               19   6. Crest Swimming                     18
  7. Windsor Aquatic Club               16   8. Sault Surge Aquatic Team           15
  8. Newmarket Stingrays Swim Club      15  10. Orangeville Otters Swim Club       14
 10. Oakville Aquatic Club              14  10. Toronto Swim Club                  14
 13. Lakeshore Swim Club                11  14. Whitby Swimming                    10
 15. Cobra Swim Club                     7  15. Region Of Waterloo Swim Club        7
 15. Wilmot Aquatic Aces                 7  18. Club Warriors                       6
 18. Burlington Aquatic Devilrays        6  18. York Swim Club                      6
 18. Killer Whale Swim Team              6  22. Oshawa Aquatic Club                 5
 22. Swim Ottawa                         5  24. Ajax Aquatic Club                   4
 25. Muskoka Aquatic Club                3  25. Granite Gators Swim Team            3
 27. Brock Niagara Aquatics              2  27. Brantford Aquatic Club              2
 27. Torch Swim                          2  27. Barrie Trojan Swim Club             2
 27. Aurora Ducks Swimming               2  32. Cornwall Sea Lions                  1
 32. Golden Horseshoe Aquatic Club       1  32. Wellington County Waves             1
 32. Mississauga Aquatic Club            1