Etobicoke Swim Club                                  19/06/2022 - 12:04 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 74  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
=========================================================================
      Ontario: * 2:16.10  06/03/2016Gabe Mastromatteo, KSS
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 MacNeil, Noah          13 ESWIM             2:26.52    2:25.84    9  
                 33.92      1:11.28 (37.36)
        1:52.89 (41.61)     2:25.84 (32.95)
  2 Brown, Connor D        13 CW                2:34.11    2:28.06    7  
                 31.59      1:10.40 (38.81)
        1:54.22 (43.82)     2:28.06 (33.84)
  3 Blackwell, Matthew     13 OTTER             2:31.44    2:28.51    6  
                 31.65      1:12.79 (41.14)
        1:55.61 (42.82)     2:28.51 (32.90)
  4 Jian, Alex             13 RAMAC             2:27.60    2:29.67    5  
                 32.02      1:11.88 (39.86)
        1:56.51 (44.63)     2:29.67 (33.16)
  5 Lei, Leo               13 WAC               2:30.10    2:29.79    4  
                 31.39      1:11.63 (40.24)
        1:54.04 (42.41)     2:29.79 (35.75)
  6 MacLure, Simon         13 ESWIM             2:35.84    2:31.06    3  
                 29.88      1:09.46 (39.58)
        1:57.05 (47.59)     2:31.06 (34.01)
  7 Chen, Andrew           13 MAC               2:34.07    2:33.35    2  
                 31.08      1:11.72 (40.64)
        1:57.00 (45.28)     2:33.35 (36.35)
  8 Fright, Cullen M       13 WS                2:37.97    2:35.19    1  
                 33.97      1:13.59 (39.62)
        2:01.01 (47.42)     2:35.19 (34.18)
  9 Pershukevich, Alexand  13 SWOTT             2:39.35    2:35.49  
                 33.74      1:15.12 (41.38)
        2:00.53 (45.41)     2:35.49 (34.96)
 10 Shearer, Braeden       13 EBSC              2:37.16    2:37.78  
                 32.90      1:12.45 (39.55)
        1:58.11 (45.66)     2:37.78 (39.67)
 11 Rapoport, Eric         13 RAMAC             2:38.92    2:38.47  
                 33.53      1:17.49 (43.96)
        2:01.94 (44.45)     2:38.47 (36.53)
 12 Inglis, Owen C         13 CW                2:47.60    2:38.61  
                 37.25      1:20.97 (43.72)
        2:02.08 (41.11)     2:38.61 (36.53)
 13 Paterson, Liam         13 CCSC              2:42.93    2:38.68  
                 33.31      1:14.89 (41.58)
        2:03.53 (48.64)     2:38.68 (35.15)
 14 Malcolm, Evan          13 GGST              2:39.67    2:40.12  
                 34.47      1:16.20 (41.73)
        2:04.43 (48.23)     2:40.12 (35.69)
 15 Running, Graedon       13 OSHAC             2:47.53    2:40.29  
                 34.55      1:17.96 (43.41)
        2:03.96 (46.00)     2:40.29 (36.33)
 16 Lee, Vince V           13 DUCKS             2:39.92    2:40.45  
                 35.17      1:15.02 (39.85)
        2:02.44 (47.42)     2:40.45 (38.01)
 17 Hazelton, Luke         13 ESWIM             2:38.78    2:40.55  
                 34.31      1:15.07 (40.76)
        2:05.58 (50.51)     2:40.55 (34.97)
 18 Nykolyn, Dennis        13 ESWIM             2:47.29    2:40.58  
                 33.47      1:15.54 (42.07)
        2:04.08 (48.54)     2:40.58 (36.50)
 19 Cooke, Jackson         13 LAC               2:40.79    2:41.04  
                 33.67      1:14.28 (40.61)
        2:02.97 (48.69)     2:41.04 (38.07)
 19 Dindayal, Zayden       13 OAK               2:39.44    2:41.04  
                 35.33      1:18.58 (43.25)
        2:06.62 (48.04)     2:41.04 (34.42)
 21 Law, Brennan           13 OSAC              2:40.98    2:41.12  
                 36.24      1:15.86 (39.62)
        2:07.55 (51.69)     2:41.12 (33.57)
 21 Stredwick, Thomas      13 OSAC              2:45.79    2:41.12  
                 32.79      1:14.95 (42.16)
        2:03.92 (48.97)     2:41.12 (37.20)
 23 Gibson, Lochlann       13 RHAC              2:39.50    2:41.65  
                 33.40      1:15.58 (42.18)
        2:04.25 (48.67)     2:41.65 (37.40)
 24 Rajotte, Brayden       13 OAK               2:39.02    2:41.74  
                 35.17      1:16.38 (41.21)
        2:05.96 (49.58)     2:41.74 (35.78)
 24 Mordukhai, Timofey     13 DUCKS             2:43.14    2:41.74  
                 33.96      1:15.56 (41.60)
        2:06.15 (50.59)     2:41.74 (35.59)
 26 Kim, Francis F         13 NYAC              2:44.23    2:42.03  
                 34.53      1:16.98 (42.45)
        2:07.37 (50.39)     2:42.03 (34.66)
 27 Roczniak, Johan        13 SWOTT             2:41.81    2:42.20  
                 34.10      1:15.64 (41.54)
        2:06.43 (50.79)     2:42.20 (35.77)
 28 Lutz-Cruz, Mason M     13 NYAC              2:40.64    2:42.63  
                 37.55      1:19.31 (41.76)
        2:04.70 (45.39)     2:42.63 (37.93)
 29 Wen, Jason             13 SWOTT             2:43.98    2:44.12  
                 34.67      1:16.18 (41.51)
        2:06.38 (50.20)     2:44.12 (37.74)
 30 Davidson, Andrew J     13 WS                2:50.78    2:45.04  
                 34.60      1:21.41 (46.81)
        2:10.31 (48.90)     2:45.04 (34.73)
 31 Abdelwahed, Ziad       13 OAK               2:51.20    2:45.19  
                 35.73      1:18.13 (42.40)
        2:08.47 (50.34)     2:45.19 (36.72)
 32 Beti, Kevin            13 OAK               2:53.83    2:45.33  
                 36.31      1:20.75 (44.44)
        2:05.27 (44.52)     2:45.33 (40.06)
 33 Libera, Ben            13 BAD               2:50.61    2:45.59  
                 33.91      1:16.12 (42.21)
        2:08.19 (52.07)     2:45.59 (37.40)
 34 Heinbuch, Austin       13 WAAC              2:46.76    2:45.84  
                 36.65      1:19.57 (42.92)
        2:07.25 (47.68)     2:45.84 (38.59)
 35 LI, Anderson           13 MAC               2:46.49    2:45.96  
                 36.42      1:21.91 (45.49)
        2:06.56 (44.65)     2:45.96 (39.40)
 36 Wong, Jeremy           13 RHAC              2:58.16    2:46.40  
                 36.44      1:16.48 (40.04)
        2:07.80 (51.32)     2:46.40 (38.60)
 37 Zweig, Harrison        13 NYAC              2:45.17    2:46.60  
                 38.21      1:21.96 (43.75)
        2:09.64 (47.68)     2:46.60 (36.96)
 38 Rogovoy, Maxim         13 RAMAC             2:40.07    2:47.12  
                 36.78      1:18.64 (41.86)
        2:08.13 (49.49)     2:47.12 (38.99)
 39 Zegers, Jacob          13 GO                2:52.14    2:47.18  
                 36.24      1:20.62 (44.38)
        2:09.75 (49.13)     2:47.18 (37.43)
 40 Chen, Zimu             13 OAK               2:44.38    2:47.19  
                 36.74      1:20.00 (43.26)
        2:08.73 (48.73)     2:47.19 (38.46)
 41 Wagner, Aidan A        13 WAC               2:47.29    2:47.24  
                 34.75      1:19.34 (44.59)
        2:06.80 (47.46)     2:47.24 (40.44)
 42 Dinaj, Tie             13 TSC               2:49.52    2:47.59  
                 36.13      1:20.74 (44.61)
        2:10.77 (50.03)     2:47.59 (36.82)
 43 Cescon, Andrew H       13 CREST             2:50.70    2:48.15  
                 37.81      1:21.40 (43.59)
        2:11.57 (50.17)     2:48.15 (36.58)
 44 Fischer, Rhys J        13 WS                2:46.68    2:48.34  
                 37.20      1:20.30 (43.10)
        2:09.39 (49.09)     2:48.34 (38.95)
 45 McVeigh, Tyler         13 AAC               2:49.99    2:48.57  
                 35.79      1:21.02 (45.23)
        2:12.30 (51.28)     2:48.57 (36.27)
 46 Caraballo, Daniel J    13 BTSC              2:59.97    2:48.81  
                 36.58      1:21.01 (44.43)
        2:12.89 (51.88)     2:48.81 (35.92)
 47 McInerney, Douglas     13 LSC               2:46.65    2:49.17  
                 36.46      1:21.55 (45.09)
        2:09.37 (47.82)     2:49.17 (39.80)
 48 Shustov, Anton         13 RHAC              2:52.89    2:50.54  
                 38.10      1:21.71 (43.61)
        2:12.16 (50.45)     2:50.54 (38.38)
 49 Jin, Collin Z          13 MAC               2:52.79    2:50.59  
                 39.27      1:19.72 (40.45)
        2:12.57 (52.85)     2:50.59 (38.02)
 50 Zhou, Alex             13 OYO               2:53.79    2:52.42  
                 37.42      1:23.12 (45.70)
        2:13.05 (49.93)     2:52.42 (39.37)
 51 Mitchell, Jet E        13 NYAC              2:51.78    2:53.99  
                 38.21      1:20.34 (42.13)
        2:17.40 (57.06)     2:53.99 (36.59)
 -- Rockwood, Sam C        13 NYAC              3:00.24   x2:55.88  
                 38.26      1:22.58 (44.32)
        2:16.65 (54.07)     2:55.88 (39.23)
 -- Young, Ethan           13 HAC               3:27.89   x2:58.14  
                 45.03      1:29.47 (44.44)
        2:19.05 (49.58)     2:58.14 (39.09)
 -- Doubinskyi, Alexander  13 ESWIM             3:05.30   x3:00.74  
                 38.67      1:25.49 (46.82)
        2:20.30 (54.81)     3:00.74 (40.44)
 -- Yee, Chesney D         13 UCRO              2:57.73   x3:04.36  
                 40.90      1:28.50 (47.60)
        2:17.28 (48.78)     3:04.36 (47.08)
 -- Miraki, Mazdak         13 NYAC              2:58.68   x3:12.12  
                 38.17      1:27.34 (49.17)
        2:20.34 (53.00)     3:12.12 (51.78)
 -- Blanchet, Samuel       13 GSH               3:24.49   x3:14.96  
                 40.07      1:33.28 (53.21)
        2:32.21 (58.93)     3:14.96 (42.75)
 -- Gough, Blake A         13 SLSC              2:58.41         DQ  
                 39.67      1:26.29 (46.62)
        2:22.26 (55.97)          DQ (38.85)
 -- Zhou, Bryant           13 NYAC              3:06.39         DQ  
                 44.10      1:29.94 (45.84)
        2:25.80 (55.86)          DQ (39.41)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 74                 
 
  1. Etobicoke Swimming                266   2. Ramac Aquatic Club                114
  3. Toronto Swim Club               101.5   4. Markham Aquatic Club               94
  5. Region Of Waterloo Swim Club     87.5   6. Oakville Aquatic Club              84
  7. North York Aquatic Club          79.5   8. Northwest Narwhal Swim Club        75
  8. Windsor Aquatic Club               75  10. Burlington Aquatic Devilrays       72
 11. Crest Swimming                     69  12. Newmarket Stingrays Swim Club      67
 13. London Aquatic Club                66  14. Richmond Hill Aquatic Club         65
 15. Cobra Swim Club                    54  16. Whitby Swimming                    53
 17. Mallards Swim Team                 52  18. Ajax Aquatic Club                  47
 18. Brock Niagara Aquatics             47  20. Cambridge Aquajets                 46
 21. Swim Apex Aquatic Club             44  22. Orangeville Otters Swim Club       40
 23. Wilmot Aquatic Aces                37  24. Sault Surge Aquatic Team           36
 25. Lakeshore Swim Club                35  25. New Stars Swimming Club            35
 27. Kingston Blue Marlins              33  28. Club Warriors                      32
 29. Thunder Bay Thunderbolts           31  30. Ottawa Swim Club                   26
 31. Aurora Ducks Swimming              25  32. Wellington County Waves          24.5
 33. Barrie Trojan Swim Club            24  34. Mississauga Aquatic Club           23
 34. Ottawa Y Olympians                 23  36. Collingwood Clippers Swim Club     22
 37. Hanover Swim Club                  20  38. Swim Ottawa                        18
 38. York Swim Club                     18  40. Muskoka Aquatic Club               15
 41. Killer Whale Swim Team             13  41. Torch Swim                         13
 41. Sudbury Laurentian Swim Club       13  44. Belleville Beast Swim Team         12
 45. Hamilton Aquatic Club              11  45. Brantford Aquatic Club             11
 47. Golden Horseshoe Aquatic Club       9  48. Cornwall Sea Lions                  7
 48. Granite Gators Swim Team            7  48. Leamington Laser Swim Team          7
 51. Guelph Marlin Aq Club               6  51. Owen Sound Aquatic Club             6
 51. Goulbourn Sea Hawks                 6  54. Kingston Sharks Swim Team           5
 54. Nepean Kanata Barracudas            5  54. Clarington Swim Club                5
 54. Oshawa Aquatic Club                 5  58. Upper Canada Swim Club              4
 58. Sarnia Rapids Swim Club             4  58. Pickering Swim Club                 4
 61. Nickel City Aquatics                3  62. Ernestown Barracuda Swim Club       2
 63. Greater Ottawa Kingfish S C         1