Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 7:06 AM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 70  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
      Ontario: * 2:50.11  02/05/2009Tyler McDermott, APEX
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Wei, Nicholas          11 ROW               3:06.16    3:04.25    9  
                 43.70      1:30.96 (47.26)
        2:19.31 (48.35)     3:04.25 (44.94)
  2 Shi, Michael           11 NYAC              3:10.27    3:06.87    7  
                 44.12      1:31.34 (47.22)
        2:21.19 (49.85)     3:06.87 (45.68)
  3 Fang, Terry            11 NYAC              3:18.74    3:12.14    6  
                 43.77      1:32.31 (48.54)
        2:22.49 (50.18)     3:12.14 (49.65)
  4 Green, Hudson B        11 SLSC              3:20.98    3:13.32    5  
                 43.55      1:32.99 (49.44)
        2:22.96 (49.97)     3:13.32 (50.36)
  5 Fedorov, Rostislav     11 OAK               3:23.47    3:18.21    4  
                 44.08      1:36.69 (52.61)
        2:27.78 (51.09)     3:18.21 (50.43)
  6 Fedorov, Radomir       11 OAK               3:25.00    3:18.55    3  
                                1:37.63 ( )
        2:27.22 (49.59)     3:18.55 (51.33)
  7 McConachie, Will       11 BTSC              3:25.49    3:21.77    2  
                 49.00      1:42.24 (53.24)
        2:34.95 (52.71)     3:21.77 (46.82)
  8 Degiorgio, Luke        11 LAC               3:24.14    3:22.70    1  
                 45.45      1:37.50 (52.05)
        2:29.59 (52.09)     3:22.70 (53.11)
  9 Martynets, Andrew      11 ESWIM             3:18.81    3:23.53  
                 46.62                     
            2:32.09 ( )     3:23.53 (51.44)
 10 Grunewald, Marc C      11 BAD               3:25.05    3:23.91  
                 47.92      1:39.49 (51.57)
        2:34.05 (54.56)     3:23.91 (49.86)
 11 Keller, James W        11 TSC               3:26.54    3:26.47  
                 49.29      1:42.38 (53.09)
        2:35.62 (53.24)     3:26.47 (50.85)
 12 Barker, Ben            11 GSH               3:27.88    3:28.20  
                 47.15      1:40.00 (52.85)
        2:34.13 (54.13)     3:28.20 (54.07)
 13 Zhu, Aaron             11 LAC               3:34.81    3:28.99  
                 50.05      1:44.38 (54.33)
        2:37.22 (52.84)     3:28.99 (51.77)
 14 Bui, Vinson            11 RHAC              3:38.41    3:29.26  
                 48.80      1:42.33 (53.53)
        2:36.39 (54.06)     3:29.26 (52.87)
 15 Nam, Hyoungwon         11 MSSAC             3:41.48    3:29.65  
                 49.11      1:41.44 (52.33)
        2:36.43 (54.99)     3:29.65 (53.22)
 16 Van't Spyker, Lucas    11 BRANT             3:40.09    3:29.74  
                 46.71      1:41.26 (54.55)
        2:36.70 (55.44)     3:29.74 (53.04)
 17 Josyula, Sanjay        11 MMST              3:39.93    3:33.33  
                 48.81      1:44.41 (55.60)
        2:40.16 (55.75)     3:33.33 (53.17)
 18 Chaikouski, Anton      11 BTSC              3:39.77    3:34.21  
                 50.33      1:45.44 (55.11)
        2:40.63 (55.19)     3:34.21 (53.58)
 19 O'Rourke, Fynn         11 GMAC              3:36.44    3:37.10  
                 49.75      1:46.08 (56.33)
        2:42.74 (56.66)     3:37.10 (54.36)
 20 Shannon, Beckett       11 ROW               3:41.77    3:37.13  
                 49.75      1:43.92 (54.17)
        2:43.41 (59.49)     3:37.13 (53.72)
 21 Mikhalev, David        11 NEW               3:40.87    3:38.52  
                 48.89      1:46.14 (57.25)
        2:41.75 (55.61)     3:38.52 (56.77)
 22 Li, Mark               11 OAK               3:39.12    3:39.89  
                 49.06      1:43.06 (54.00)
      2:43.59 (1:00.53)     3:39.89 (56.30)
 23 Gao, Simon             11 DUCKS             3:37.41    3:39.93  
                 49.15      1:45.95 (56.80)
        2:41.55 (55.60)     3:39.93 (58.38)
 24 Zewdie, Matteo         11 GO                3:39.43    3:40.86  
                 51.02      1:48.33 (57.31)
        2:45.48 (57.15)     3:40.86 (55.38)
 25 Sweetnam, Kieran       11 SWOTT             3:40.36    3:43.90  
                 50.91      1:49.19 (58.28)
        2:47.44 (58.25)     3:43.90 (56.46)
 26 Bondarev, Matthew      11 VAC               3:43.76    3:45.37  
                 51.55      1:48.27 (56.72)
      2:48.37 (1:00.10)     3:45.37 (57.00)
 27 Elliot, Liam           11 NKB               3:46.12    3:46.75  
                 49.87      1:48.73 (58.86)
        2:48.25 (59.52)     3:46.75 (58.50)
 28 Luttmer, Bernard A     11 TSC               4:00.27    3:48.79  
                 51.24      1:49.00 (57.76)
        2:47.80 (58.80)   3:48.79 (1:00.99)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 70                 
 
  1. Etobicoke Swimming                197   2. Region Of Waterloo Swim Club     88.5
  3. Markham Aquatic Club               88   4. Toronto Swim Club                86.5
  5. North York Aquatic Club          80.5   6. Ramac Aquatic Club                 79
  7. Oakville Aquatic Club              75   8. Burlington Aquatic Devilrays       72
  9. London Aquatic Club                66  10. Richmond Hill Aquatic Club         64
 11. Windsor Aquatic Club               60  12. Crest Swimming                     55
 12. Northwest Narwhal Swim Club        55  14. Cobra Swim Club                    54
 15. Newmarket Stingrays Swim Club      53  16. Whitby Swimming                    51
 17. Ajax Aquatic Club                  47  18. Swim Apex Aquatic Club             44
 19. Cambridge Aquajets                 42  20. Mallards Swim Team                 41
 21. Brock Niagara Aquatics             37  22. Wilmot Aquatic Aces                35
 22. Lakeshore Swim Club                35  22. New Stars Swimming Club            35
 25. Kingston Blue Marlins              33  26. Thunder Bay Thunderbolts           31
 27. Orangeville Otters Swim Club       27  28. Sault Surge Aquatic Team           26
 28. Ottawa Swim Club                   26  30. Aurora Ducks Swimming              25
 31. Ottawa Y Olympians                 23  31. Barrie Trojan Swim Club            23
 33. Wellington County Waves          22.5  34. Mississauga Aquatic Club           21
 35. Hanover Swim Club                  20  36. Club Warriors                      19
 37. Swim Ottawa                        18  37. Collingwood Clippers Swim Club     18
 39. Muskoka Aquatic Club               15  40. York Swim Club                     14
 41. Killer Whale Swim Team             13  41. Sudbury Laurentian Swim Club       13
 43. Belleville Beast Swim Team         12  44. Hamilton Aquatic Club              11
 44. Brantford Aquatic Club             11  46. Golden Horseshoe Aquatic Club       9
 47. Granite Gators Swim Team            7  47. Torch Swim                          7
 47. Cornwall Sea Lions                  7  50. Owen Sound Aquatic Club             6
 50. Goulbourn Sea Hawks                 6  50. Guelph Marlin Aq Club               6
 53. Nepean Kanata Barracudas            5  53. Kingston Sharks Swim Team           5
 53. Clarington Swim Club                5  53. Oshawa Aquatic Club                 5
 57. Leamington Laser Swim Team          4  57. Upper Canada Swim Club              4
 57. Pickering Swim Club                 4  57. Sarnia Rapids Swim Club             4
 61. Nickel City Aquatics                3  62. Ernestown Barracuda Swim Club       2
 63. Greater Ottawa Kingfish S C         1