Etobicoke Swim Club 
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 60  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Bi, Lucas S            10 NSSC              1:22.00    1:22.25    9  
                 39.48      1:22.25 (42.77)
  2 El-Sayed, Mahdi Y      10 COBRA             1:23.27    1:23.31    7  
                 41.41      1:23.31 (41.90)
  3 Bell, Judah             9 BBST              1:24.04    1:25.64    6  
                 41.85      1:25.64 (43.79)
  4 Pinto, Arthur          10 LAC               1:33.08    1:25.84    5  
                 42.40      1:25.84 (43.44)
  5 Chu, Kody C             9 MAC               1:29.95    1:26.74    4  
                 43.62      1:26.74 (43.12)
  6 Safa, Noah R            9 MAC               1:25.93    1:26.90    3  
                 41.66      1:26.90 (45.24)
  7 Gray, Jack             10 CAJ               1:31.56    1:26.98    2  
                 41.83      1:26.98 (45.15)
  8 Lau, Enzo              10 APEX              1:32.00    1:27.74    1  
                 43.08      1:27.74 (44.66)
  9 Wedderburn, Edan       10 ROW               1:30.09    1:28.96  
                 43.61      1:28.96 (45.35)
 10 Patry, Hugo            10 OTTSC             1:27.02    1:29.08  
 11 Yao, Lucas             10 GO                1:32.17    1:29.19  
 12 Baglole, Caden N       10 WS                1:35.07    1:31.00  
 13 Tian, Qisheng          10 ESWIM             1:28.20    1:31.04  
                 44.21      1:31.04 (46.83)
 14 Plummer, Brody         10 NKB               1:28.53    1:31.38  
                 43.24      1:31.38 (48.14)
 15 Kuznetsov, Matvey       9 MAC               1:30.99    1:31.45  
                 44.25      1:31.45 (47.20)
 16 Malone, Patrick        10 LAC               1:29.35    1:32.43  
                 42.92      1:32.43 (49.51)
 17 Cai, Fred N            10 COBRA             1:32.88    1:32.85  
                 44.33      1:32.85 (48.52)
 18 Hong, Theodore         10 GO                1:34.11    1:32.90  
                 45.47      1:32.90 (47.43)
 19 Yang, Nathaniel        10 RHAC              1:35.74    1:32.97  
                 46.81      1:32.97 (46.16)
 20 Bruvelaitis, Ryan A    10 TSC               1:34.47    1:34.18  
                 45.64      1:34.18 (48.54)
 21 McDermott, Benjamin    10 ESWIM             1:35.75    1:34.24  
 22 Izyumov, Erik S        10 DUCKS             1:37.55    1:34.86  
                 46.18      1:34.86 (48.68)
 23 Lloyd, David J         10 SSAT              1:38.70    1:34.94  
 24 Meuleman, Noah          9 WAAC              1:50.11    1:35.53  
                 47.42      1:35.53 (48.11)
 25 Woo, James             10 TORCH             1:32.74    1:36.03  
                 46.12      1:36.03 (49.91)
 26 Thakker, Viraat        10 TSC               1:36.31    1:36.24  
                 46.57      1:36.24 (49.67)
 27 Abouwafia, Seleem      10 OAK               1:36.62    1:36.93  
                 47.86      1:36.93 (49.07)
 28 Zakatsiolo, Paul       10 OAK               1:35.43    1:36.94  
                 44.58      1:36.94 (52.36)
 29 Rus, Chris             10 ROW               1:39.24    1:37.35  
                 45.96      1:37.35 (51.39)
 30 Guy, Joshua            10 WCW               1:35.94    1:37.72  
                 49.23      1:37.72 (48.49)
 31 Mansour, Hassanen      10 WAC               1:38.15    1:38.08  
                 48.66      1:38.08 (49.42)
 32 Wu, Ethan              10 ROW               1:40.59    1:38.15  
                 46.85      1:38.15 (51.30)
 33 Troock, Madden          9 GMAC              1:37.52    1:38.49  
                 49.52      1:38.49 (48.97)
 34 Wong, Peyton           10 APEX              1:39.12    1:39.20  
                 49.77      1:39.20 (49.43)
 35 Chen, Christopher      10 GGST              1:39.00    1:39.37  
                 48.94      1:39.37 (50.43)
 36 Diomis, George          9 MSSAC             1:53.64    1:39.42  
 37 Pommen, Soren J        10 TSC               1:37.02    1:39.43  
                 48.21      1:39.43 (51.22)
 -- Yeutseyeu, Sammy       10 BAD               1:34.15   x1:39.47  
                 47.50      1:39.47 (51.97)
 -- Lake, Bentley           9 WCW               1:35.39   x1:39.54  
 -- Barry-McLean, Kieran   10 BRANT             1:37.13   x1:39.64  
                 48.46      1:39.64 (51.18)
 -- Hutchinson, Harrison   10 ESWIM             1:36.70   x1:39.68  
                 46.02      1:39.68 (53.66)
 -- Yu, Aaron              10 RHAC              1:47.38   x1:39.77  
                 48.13      1:39.77 (51.64)
 -- Hammond, Luke          10 LSC               1:44.09   x1:40.47  
                 47.34      1:40.47 (53.13)
 -- Redhead, Alek          10 OAK               1:36.45   x1:41.26  
                 49.48      1:41.26 (51.78)
 -- Turner, Nikkolai        9 ROW               1:42.95   x1:41.50  
 -- Huether, Harrison      10 GMAC              1:44.04   x1:43.31  
                 49.99      1:43.31 (53.32)
 -- Liu, Daniel            10 ESWIM             1:38.90   x1:44.16  
                 50.64      1:44.16 (53.52)
 -- Newton, Luke           10 OAK               1:39.23   x1:44.83  
                 51.84      1:44.83 (52.99)
 -- Semeniuk, Caleb         9 NEW               1:45.40   x1:46.00  
                 51.77      1:46.00 (54.23)
 -- Sulowski, Henry T       9 OAK               1:35.48         DQ  
                 46.25           DQ (52.95)
 -- Petrenko, Nathaniel    10 RHAC              1:39.21         DQ  
                 48.89           DQ (50.38)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 60                 
 
  1. Etobicoke Swimming                178   2. Markham Aquatic Club               88
  3. Toronto Swim Club                79.5   4. Ramac Aquatic Club                 79
  5. Windsor Aquatic Club               60   6. London Aquatic Club                59
  7. North York Aquatic Club            57   8. Northwest Narwhal Swim Club        55
  8. Crest Swimming                     55  10. Region Of Waterloo Swim Club       53
 11. Burlington Aquatic Devilrays       52  12. Oakville Aquatic Club              51
 13. Whitby Swimming                    50  14. Newmarket Stingrays Swim Club      49
 15. Cobra Swim Club                    43  16. Swim Apex Aquatic Club             42
 17. Richmond Hill Aquatic Club         40  18. Ajax Aquatic Club                  38
 19. Brock Niagara Aquatics             37  20. Mallards Swim Team                 35
 20. New Stars Swimming Club            35  22. Cambridge Aquajets                 33
 22. Lakeshore Swim Club                33  24. Wilmot Aquatic Aces                32
 25. Orangeville Otters Swim Club       27  26. Sault Surge Aquatic Team           26
 27. Thunder Bay Thunderbolts           24  28. Kingston Blue Marlins              23
 29. Ottawa Y Olympians                 21  30. Ottawa Swim Club                   20
 31. Club Warriors                      19  32. Swim Ottawa                        18
 33. Wellington County Waves          17.5  34. Barrie Trojan Swim Club            17
 34. Hanover Swim Club                  17  36. Mississauga Aquatic Club           14
 36. York Swim Club                     14  38. Killer Whale Swim Team             13
 39. Aurora Ducks Swimming              12  39. Belleville Beast Swim Team         12
 39. Collingwood Clippers Swim Club     12  42. Brantford Aquatic Club             11
 43. Muskoka Aquatic Club               10  44. Golden Horseshoe Aquatic Club       9
 45. Sudbury Laurentian Swim Club        8  46. Granite Gators Swim Team            7
 46. Cornwall Sea Lions                  7  46. Torch Swim                          7
 49. Hamilton Aquatic Club               6  49. Owen Sound Aquatic Club             6
 49. Goulbourn Sea Hawks                 6  52. Nepean Kanata Barracudas            5
 52. Kingston Sharks Swim Team           5  52. Oshawa Aquatic Club                 5
 52. Clarington Swim Club                5  56. Pickering Swim Club                 4
 56. Sarnia Rapids Swim Club             4  56. Leamington Laser Swim Team          4
 59. Nickel City Aquatics                3  60. Ernestown Barracuda Swim Club       2
 61. Guelph Marlin Aq Club               1  61. Upper Canada Swim Club              1