Etobicoke Swim Club                                   18/06/2022 - 1:39 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 52  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
      Ontario: * 2:22.50  07/04/2016Gabe Mastromatteo, KSS
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 MacNeil, Noah          13 ESWIM             2:33.71    2:37.72    9  
                 36.23      1:16.76 (40.53)
        1:57.33 (40.57)     2:37.72 (40.39)
  2 Lei, Leo               13 WAC               2:41.75    2:40.89    7  
                 36.52      1:16.23 (39.71)
        1:58.14 (41.91)     2:40.89 (42.75)
  3 Inglis, Owen C         13 CW                2:51.94    2:45.78    6  
                 37.35      1:20.37 (43.02)
        2:04.00 (43.63)     2:45.78 (41.78)
  4 Rapoport, Eric         13 RAMAC             2:45.52    2:46.96    5  
                 36.86      1:19.67 (42.81)
        2:03.42 (43.75)     2:46.96 (43.54)
  5 Wagner, Aidan A        13 WAC               2:54.41    2:50.89    4  
                 38.00      1:21.07 (43.07)
        2:05.61 (44.54)     2:50.89 (45.28)
  6 LI, Anderson           13 MAC               2:54.88    2:52.35    3  
                 39.47      1:23.52 (44.05)
        2:07.33 (43.81)     2:52.35 (45.02)
  7 Pershukevich, Alexand  13 SWOTT             2:57.03    2:53.64    2  
                 40.89      1:25.38 (44.49)
        2:10.09 (44.71)     2:53.64 (43.55)
  8 Fright, Cullen M       13 WS                2:53.42    2:55.33    1  
                 38.97      1:23.50 (44.53)
        2:09.23 (45.73)     2:55.33 (46.10)
  9 Running, Graedon       13 OSHAC             3:00.79    2:56.00  
                 40.50      1:28.31 (47.81)
        2:14.13 (45.82)     2:56.00 (41.87)
 10 Xing, Will             13 RHAC              3:17.77    2:56.72  
                 39.40      1:23.69 (44.29)
        2:09.93 (46.24)     2:56.72 (46.79)
 11 Brown, Connor D        13 CW                3:01.18    2:56.80  
                 41.25      1:27.50 (46.25)
        2:12.59 (45.09)     2:56.80 (44.21)
 12 Lee, Vince V           13 DUCKS             2:57.18    2:58.32  
                 39.77      1:25.00 (45.23)
        2:11.27 (46.27)     2:58.32 (47.05)
 13 Lutz-Cruz, Mason M     13 NYAC              2:59.48    2:58.95  
                 39.94      1:25.84 (45.90)
        2:12.52 (46.68)     2:58.95 (46.43)
 14 Chen, Andrew           13 MAC               2:53.45    2:58.99  
                 39.06      1:24.57 (45.51)
        2:11.46 (46.89)     2:58.99 (47.53)
 15 Fischer, Rhys J        13 WS                3:14.30    3:01.17  
                 42.97      1:28.05 (45.08)
        2:14.35 (46.30)     3:01.17 (46.82)
 16 Taylor, Waylon W       13 BTSC              3:03.52    3:02.78  
                 41.19      1:28.13 (46.94)
        2:16.81 (48.68)     3:02.78 (45.97)
 17 Heinbuch, Austin       13 WAAC              3:03.19    3:03.20  
                 41.58      1:28.70 (47.12)
        2:16.79 (48.09)     3:03.20 (46.41)
 18 Beti, Kevin            13 OAK               3:10.33    3:03.64  
                 41.63      1:29.08 (47.45)
        2:16.99 (47.91)     3:03.64 (46.65)
 19 Cooke, Jackson         13 LAC               3:10.47    3:04.27  
                 43.92      1:29.27 (45.35)
        2:17.81 (48.54)     3:04.27 (46.46)
 20 Tian, Alan             13 BAD               3:03.20    3:04.46  
                 42.87      1:30.28 (47.41)
        2:16.96 (46.68)     3:04.46 (47.50)
 21 Gibson, Lochlann       13 RHAC              3:04.39    3:05.95  
                 39.43      1:26.28 (46.85)
        2:16.87 (50.59)     3:05.95 (49.08)
 22 Chen, Zimu             13 OAK               3:03.99    3:06.11  
                 42.86      1:30.21 (47.35)
        2:18.88 (48.67)     3:06.11 (47.23)
 23 Dindayal, Zayden       13 OAK               3:09.71    3:07.36  
                 44.76      1:31.58 (46.82)
        2:19.44 (47.86)     3:07.36 (47.92)
 24 Talamo, Antonio Junio  13 STARS             3:25.08    3:07.64  
                 40.37      1:27.98 (47.61)
        2:18.67 (50.69)     3:07.64 (48.97)
 25 Davidson, Andrew J     13 WS                3:15.98    3:07.96  
                 44.80      1:33.36 (48.56)
        2:22.58 (49.22)     3:07.96 (45.38)
 26 McVeigh, Tyler         13 AAC               3:10.44    3:08.11  
                 42.55      1:30.39 (47.84)
        2:20.20 (49.81)     3:08.11 (47.91)
 27 Roczniak, Johan        13 SWOTT             3:06.40    3:08.72  
                 43.62      1:32.01 (48.39)
        2:21.41 (49.40)     3:08.72 (47.31)
 28 Tatone, Luca           13 VAC               3:16.40    3:09.31  
                 41.58      1:30.72 (49.14)
        2:20.05 (49.33)     3:09.31 (49.26)
 29 Dinaj, Tie             13 TSC               3:11.34    3:09.54  
                 44.26      1:33.23 (48.97)
        2:22.09 (48.86)     3:09.54 (47.45)
 30 McInerney, Douglas     13 LSC               3:11.75    3:10.04  
                 40.32      1:29.42 (49.10)
        2:19.12 (49.70)     3:10.04 (50.92)
 31 Yee, Chesney D         13 UCRO              3:11.59    3:11.25  
                 43.18      1:32.48 (49.30)
        2:21.85 (49.37)     3:11.25 (49.40)
 32 Zhou, Alex             13 OYO               3:10.35    3:12.06  
                 43.31      1:33.04 (49.73)
        2:22.42 (49.38)     3:12.06 (49.64)
 33 Diomin, Daniel         13 RHAC              3:16.65    3:12.24  
                 42.81      1:33.21 (50.40)
        2:22.99 (49.78)     3:12.24 (49.25)
 34 Wagner, Evan J         13 MMST              3:16.63    3:13.07  
                 44.46      1:34.65 (50.19)
        2:23.90 (49.25)     3:13.07 (49.17)
 35 Caraballo, Daniel J    13 BTSC              3:19.65    3:13.57  
                 44.26      1:35.00 (50.74)
        2:24.30 (49.30)     3:13.57 (49.27)
 36 Zweig, Harrison        13 NYAC              3:17.11    3:14.29  
                 43.56      1:34.10 (50.54)
        2:23.25 (49.15)     3:14.29 (51.04)
 37 Zheng, Andrew          13 OAK               3:16.82    3:14.91  
                 44.76      1:34.84 (50.08)
        2:25.53 (50.69)     3:14.91 (49.38)
 38 Grahovac, Toni         13 ESWIM             3:14.74    3:17.08  
                 42.74      1:35.32 (52.58)
        2:26.82 (51.50)     3:17.08 (50.26)
 39 Cescon, Andrew H       13 CREST             3:14.69    3:17.98  
                 44.74      1:35.74 (51.00)
        2:27.42 (51.68)     3:17.98 (50.56)
 39 Larche, Finlay         13 AAST              3:19.41    3:17.98  
                 45.46      1:36.01 (50.55)
        2:27.64 (51.63)     3:17.98 (50.34)
 41 Chapman, Connor W      13 BTSC              3:21.82    3:18.11  
                 45.21      1:35.55 (50.34)
        2:27.70 (52.15)     3:18.11 (50.41)
 -- Rockwood, Sam C        13 NYAC              3:17.79   x3:19.00  
                 45.23      1:37.03 (51.80)
        2:27.47 (50.44)     3:19.00 (51.53)
 -- Pantarotto, Dylan      13 SWOTT             3:15.43   x3:19.50  
                 47.49      1:38.21 (50.72)
        2:29.44 (51.23)     3:19.50 (50.06)
 -- Hazelton, Luke         13 ESWIM             3:20.00   x3:20.11  
                 45.05      1:37.38 (52.33)
        2:28.32 (50.94)     3:20.11 (51.79)
 -- Cameron, Beckett       13 SWOTT             3:17.39   x3:20.68  
                 45.76      1:36.97 (51.21)
        2:28.96 (51.99)     3:20.68 (51.72)
 -- Young, Ethan           13 HAC               3:19.70   x3:20.86  
                 46.94      1:37.37 (50.43)
        2:29.66 (52.29)     3:20.86 (51.20)
 -- Seca, Matthew          13 VAC               3:23.31   x3:23.85  
                 46.07      1:37.64 (51.57)
        2:31.50 (53.86)     3:23.85 (52.35)
 -- Stefuroczki, Sebastia  13 AAC               3:27.70   x3:25.73  
                 45.19      1:38.55 (53.36)
        2:32.64 (54.09)     3:25.73 (53.09)
 -- Bermudez, Felipe-Andr  13 VAC               3:30.79   x3:28.31  
                 44.99      1:38.68 (53.69)
        2:32.39 (53.71)     3:28.31 (55.92)
 -- Kam, Conner            13 GSH               3:35.10   x3:33.96  
                 48.17      1:42.40 (54.23)
        2:40.16 (57.76)     3:33.96 (53.80)
 -- Gough, Blake A         13 SLSC              3:33.81   x3:36.52  
                 48.46      1:42.87 (54.41)
        2:41.24 (58.37)     3:36.52 (55.28)
 -- Blanchet, Samuel       13 GSH               3:31.80   x3:39.39  
                 50.30      1:45.74 (55.44)
        2:44.01 (58.27)     3:39.39 (55.38)
 -- Mitrovic, Luka D       13 MMST              3:30.00         DQ  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 52                 
 
  1. Etobicoke Swimming                156   2. Ramac Aquatic Club                 79
  3. Markham Aquatic Club               70   4. Toronto Swim Club                67.5
  5. Windsor Aquatic Club               60   6. Northwest Narwhal Swim Club        55
  7. Oakville Aquatic Club              48   8. North York Aquatic Club            47
  9. Newmarket Stingrays Swim Club      45  10. Region Of Waterloo Swim Club       44
 11. Burlington Aquatic Devilrays       43  12. Crest Swimming                     42
 13. London Aquatic Club                41  14. Brock Niagara Aquatics             37
 15. Richmond Hill Aquatic Club         33  16. Whitby Swimming                    32
 16. Swim Apex Aquatic Club             32  16. Cobra Swim Club                    32
 19. Ajax Aquatic Club                  29  20. Lakeshore Swim Club                27
 20. Orangeville Otters Swim Club       27  20. Wilmot Aquatic Aces                27
 23. Mallards Swim Team                 26  24. Sault Surge Aquatic Team           24
 25. Club Warriors                      19  25. Cambridge Aquajets                 19
 27. Thunder Bay Thunderbolts           18  27. Swim Ottawa                        18
 29. New Stars Swimming Club            17  29. Ottawa Swim Club                   17
 29. Barrie Trojan Swim Club            17  32. Wellington County Waves          16.5
 33. Kingston Blue Marlins              16  34. Mississauga Aquatic Club           14
 34. York Swim Club                     14  36. Killer Whale Swim Team             13
 37. Collingwood Clippers Swim Club     12  37. Aurora Ducks Swimming              12
 39. Brantford Aquatic Club             11  40. Hanover Swim Club                  10
 40. Muskoka Aquatic Club               10  42. Golden Horseshoe Aquatic Club       9
 43. Ottawa Y Olympians                  8  43. Sudbury Laurentian Swim Club        8
 45. Cornwall Sea Lions                  7  45. Granite Gators Swim Team            7
 47. Goulbourn Sea Hawks                 6  47. Owen Sound Aquatic Club             6
 47. Hamilton Aquatic Club               6  50. Kingston Sharks Swim Team           5
 50. Clarington Swim Club                5  50. Oshawa Aquatic Club                 5
 50. Nepean Kanata Barracudas            5  54. Pickering Swim Club                 4
 54. Sarnia Rapids Swim Club             4  54. Leamington Laser Swim Team          4
 57. Torch Swim                          2  57. Ernestown Barracuda Swim Club       2
 59. Upper Canada Swim Club              1