Etobicoke Swim Club                                  18/06/2022 - 12:29 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 50  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
      Ontario: * 2:32.23  26/07/2014Gabe Mastromatteo, KSS
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Suceveanu, Kirill      12 RAMAC             3:02.63    2:54.01    9  
                 39.69      1:22.94 (43.25)
        2:09.46 (46.52)     2:54.01 (44.55)
  2 Sun, Tianyi            12 KWST              3:06.54    2:57.01    7  
                 40.47      1:24.91 (44.44)
        2:12.49 (47.58)     2:57.01 (44.52)
  3 Tompa, Oliver          12 LSC               3:03.05    2:59.17    6  
                 40.90                     
            2:13.95 ( )     2:59.17 (45.22)
  4 de Vlieger, Henry      12 SWOTT             3:05.13    3:04.94    5  
                 41.96      1:29.54 (47.58)
        2:18.11 (48.57)     3:04.94 (46.83)
  5 Chan, Lucas N          12 MAC               3:03.25    3:05.22    4  
                 41.63      1:28.80 (47.17)
        2:17.05 (48.25)     3:05.22 (48.17)
  6 Chan, Aris             12 ROW               3:08.64    3:05.84    3  
                 41.33      1:28.97 (47.64)
        2:19.43 (50.46)     3:05.84 (46.41)
  7 Pliamm, Max            12 NYAC              3:09.58    3:07.46    2  
                 43.04      1:30.33 (47.29)
        2:20.35 (50.02)     3:07.46 (47.11)
  8 Seguin, Griff M        12 BTSC              3:07.25    3:08.47    1  
                 43.34      1:31.71 (48.37)
        2:20.48 (48.77)     3:08.47 (47.99)
  9 Moreira, Arthur        12 OAK               3:05.70    3:09.19  
                 43.99      1:33.80 (49.81)
        2:21.24 (47.44)     3:09.19 (47.95)
 10 Mahmud, Yaamin         12 MSSAC             3:07.93    3:09.72  
                 41.49      1:30.40 (48.91)
        2:20.04 (49.64)     3:09.72 (49.68)
 11 Plexman, Dax A         12 MUSAC             3:14.40    3:10.97  
                 42.98      1:31.92 (48.94)
        2:22.02 (50.10)     3:10.97 (48.95)
 12 Theodoris, Noah E      12 NEW               3:17.25    3:14.39  
                 43.47      1:34.07 (50.60)
        2:24.34 (50.27)     3:14.39 (50.05)
 13 Fowler, Jacob          12 WAAC              3:20.55    3:16.54  
                 45.01      1:35.81 (50.80)
        2:27.89 (52.08)     3:16.54 (48.65)
 14 Titioura, Michael      12 ROW               3:23.86    3:17.45  
                 43.67      1:35.04 (51.37)
        2:26.68 (51.64)     3:17.45 (50.77)
 15 Shibata, Kai           12 LSC               3:20.83    3:17.81  
                 44.36      1:34.56 (50.20)
        2:25.69 (51.13)     3:17.81 (52.12)
 16 Meszaros, David 1      12 NYAC              3:18.84    3:18.39  
                 45.76      1:36.29 (50.53)
        2:27.96 (51.67)     3:18.39 (50.43)
 17 Assailly-Lecomte, Eva  12 GO                3:18.41    3:19.26  
                 46.92      1:36.19 (49.27)
      3:19.26 (1:43.07)                    
 18 Case, Adam             12 BBST              3:25.25    3:19.88  
                 45.43      1:37.96 (52.53)
        2:29.75 (51.79)     3:19.88 (50.13)
 19 Yang, Timothy          12 RHAC              3:15.51    3:21.02  
                 44.18      1:35.21 (51.03)
        2:28.40 (53.19)     3:21.02 (52.62)
 20 Wu, Leo                12 APEX              3:26.61    3:21.48  
                 45.33      1:36.30 (50.97)
        2:29.87 (53.57)     3:21.48 (51.61)
 21 Zhou, George           12 NKB               3:25.50    3:22.35  
                 45.90      1:38.79 (52.89)
        2:33.30 (54.51)     3:22.35 (49.05)
 22 Janssen, Devin A       12 KBM               3:21.92    3:22.89  
                 45.38      1:37.91 (52.53)
        2:30.82 (52.91)     3:22.89 (52.07)
 23 Patrick, Jack          12 OAK               3:24.46    3:24.32  
                 47.56      1:40.67 (53.11)
        2:32.89 (52.22)     3:24.32 (51.43)
 24 Rath, Rohan            12 STARS             3:32.21    3:25.71  
                 45.26      1:40.70 (55.44)
        2:34.80 (54.10)     3:25.71 (50.91)
 -- Chen, Jeff             12 VAC               3:24.24   x3:27.12  
                 45.80      1:38.76 (52.96)
        2:34.07 (55.31)     3:27.12 (53.05)
 -- Lledo, Noah            12 VAC               3:33.22   x3:27.13  
                 45.48      1:37.43 (51.95)
        2:34.14 (56.71)     3:27.13 (52.99)
 -- Toews, Jonah           12 BAD               3:20.54   x3:28.66  
                 45.16      1:39.69 (54.53)
        2:35.69 (56.00)     3:28.66 (52.97)
 -- Pozner, Daniel         12 VAC               3:28.24   x3:29.28  
                 47.16      1:40.94 (53.78)
        2:35.82 (54.88)     3:29.28 (53.46)
 -- He, Ted                12 GHAC              3:32.03   x3:32.20  
                 47.28      1:41.25 (53.97)
        2:36.03 (54.78)     3:32.20 (56.17)
 -- Niu, Edward            12 MSSAC             3:52.98   x3:42.84  
                 47.52      1:42.85 (55.33)
        2:40.51 (57.66)   3:42.84 (1:02.33)
 -- Sriram, Pranay         12 NKB               3:19.19         DQ  
                 42.08      1:31.36 (49.28)
        2:21.86 (50.50)          DQ (52.63)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 50                 
 
  1. Etobicoke Swimming                138   2. Ramac Aquatic Club                 74
  3. Toronto Swim Club                67.5   4. Markham Aquatic Club               62
  5. Northwest Narwhal Swim Club        55   6. Windsor Aquatic Club               49
  7. Oakville Aquatic Club              48   8. North York Aquatic Club            45
  9. Region Of Waterloo Swim Club       44  10. Burlington Aquatic Devilrays       43
 11. Crest Swimming                     42  12. London Aquatic Club                38
 12. Newmarket Stingrays Swim Club      38  14. Richmond Hill Aquatic Club         33
 15. Swim Apex Aquatic Club             32  15. Cobra Swim Club                    32
 17. Whitby Swimming                    31  17. Brock Niagara Aquatics             31
 19. Ajax Aquatic Club                  29  20. Lakeshore Swim Club                27
 20. Wilmot Aquatic Aces                27  20. Orangeville Otters Swim Club       27
 23. Mallards Swim Team                 26  24. Sault Surge Aquatic Team           23
 25. Cambridge Aquajets                 19  26. Thunder Bay Thunderbolts           18
 27. Barrie Trojan Swim Club            17  27. New Stars Swimming Club            17
 27. Ottawa Swim Club                   17  30. Wellington County Waves          16.5
 31. Kingston Blue Marlins              16  31. Swim Ottawa                        16
 33. Mississauga Aquatic Club           14  33. York Swim Club                     14
 35. Killer Whale Swim Team             13  35. Club Warriors                      13
 37. Aurora Ducks Swimming              12  37. Collingwood Clippers Swim Club     12
 39. Brantford Aquatic Club             11  40. Muskoka Aquatic Club               10
 40. Hanover Swim Club                  10  42. Golden Horseshoe Aquatic Club       9
 43. Sudbury Laurentian Swim Club        8  43. Ottawa Y Olympians                  8
 45. Granite Gators Swim Team            7  45. Cornwall Sea Lions                  7
 47. Goulbourn Sea Hawks                 6  47. Hamilton Aquatic Club               6
 47. Owen Sound Aquatic Club             6  50. Kingston Sharks Swim Team           5
 50. Clarington Swim Club                5  50. Oshawa Aquatic Club                 5
 50. Nepean Kanata Barracudas            5  54. Sarnia Rapids Swim Club             4
 54. Pickering Swim Club                 4  56. Torch Swim                          2
 56. Ernestown Barracuda Swim Club       2  58. Upper Canada Swim Club              1