Etobicoke Swim Club                                   17/06/2022 - 6:14 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 20  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
      Ontario: * 2:13.70  28/07/2012Ray Yang, ESWIM
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cescon, Lucas J        11 CREST             2:28.18    2:30.94    9  
                 34.51      1:12.49 (37.98)
        1:52.05 (39.56)     2:30.94 (38.89)
  2 Grunewald, Marc C      11 BAD               2:35.26    2:30.97    7  
                 33.39      1:11.66 (38.27)
        1:51.83 (40.17)     2:30.97 (39.14)
  3 Guan, Miles            11 RHAC              2:35.35    2:31.05    6  
                 33.74      1:12.36 (38.62)
        1:52.30 (39.94)     2:31.05 (38.75)
  4 Liu, Bill              11 MST               2:35.24    2:31.22    5  
                 34.65      1:13.04 (38.39)
        1:52.90 (39.86)     2:31.22 (38.32)
  5 Schultz, Cooper        11 LSC               2:33.76    2:33.99    4  
                 34.57      1:13.37 (38.80)
        1:54.15 (40.78)     2:33.99 (39.84)
  6 Shi, Michael           11 NYAC              2:32.73    2:34.94    3  
                 34.35      1:12.82 (38.47)
        1:53.58 (40.76)     2:34.94 (41.36)
  7 Semeniuk, Brenton      11 NEW               2:35.42    2:35.25    2  
                 34.63      1:14.15 (39.52)
        1:55.97 (41.82)     2:35.25 (39.28)
  8 McConachie, Will       11 BTSC              2:36.04    2:35.80    1  
                 35.23      1:15.89 (40.66)
        1:57.82 (41.93)     2:35.80 (37.98)
  9 Zewdie, Matteo         11 GO                2:40.75    2:37.20  
                 36.19      1:17.17 (40.98)
        1:58.39 (41.22)     2:37.20 (38.81)
 10 Lashley, Jude          11 ESWIM             2:42.71    2:38.37  
                 36.42      1:17.33 (40.91)
        1:58.35 (41.02)     2:38.37 (40.02)
 11 O'Rourke, Fynn         11 GMAC              2:37.84    2:40.13  
                 35.69      1:17.53 (41.84)
        1:59.61 (42.08)     2:40.13 (40.52)
 12 Degiorgio, Luke        11 LAC               2:42.83    2:40.98  
                 36.62      1:17.92 (41.30)
        1:59.78 (41.86)     2:40.98 (41.20)
 13 Lam, Emmitt            11 ESWIM             2:41.51    2:42.48  
                 34.95      1:16.63 (41.68)
        2:00.16 (43.53)     2:42.48 (42.32)
 14 Tan, Kaleb A           11 TORCH             2:42.96    2:43.73  
                 36.54      1:18.87 (42.33)
        2:01.96 (43.09)     2:43.73 (41.77)
 15 Keller, James W        11 TSC               2:42.78    2:44.14  
                 36.82      1:18.75 (41.93)
        2:02.12 (43.37)     2:44.14 (42.02)
 16 Schurmans, Liam A      11 UCRO              2:43.44    2:44.33  
                 36.56      1:18.65 (42.09)
        2:02.28 (43.63)     2:44.33 (42.05)
 17 Martynets, Andrew      11 ESWIM             2:51.11    2:44.56  
                 37.24      1:20.82 (43.58)
        2:03.99 (43.17)     2:44.56 (40.57)
 18 Wang, Alvin R          11 NYAC              2:46.79    2:45.53  
                 37.92      1:21.07 (43.15)
        2:04.49 (43.42)     2:45.53 (41.04)
 19 Xu, Aiden              11 OYO               2:47.37    2:49.12  
                 38.90      1:22.62 (43.72)
        2:06.94 (44.32)     2:49.12 (42.18)
 20 Han, Nathan R          11 WS                2:52.77    2:49.14  
                 36.75      1:21.59 (44.84)
        2:06.39 (44.80)     2:49.14 (42.75)
 21 Bui, Vinson            11 RHAC              2:54.62    2:49.98  
                 37.50      1:21.27 (43.77)
        2:06.87 (45.60)     2:49.98 (43.11)
 22 Shen, Andrew           11 NEW               2:49.72    2:52.32  
                 37.55      1:22.20 (44.65)
        2:07.10 (44.90)     2:52.32 (45.22)
 -- Chan, Jayden           11 APEX              2:58.34   x2:52.68  
                 35.98      1:19.67 (43.69)
        2:07.73 (48.06)     2:52.68 (44.95)
 -- Chow, Sedakah          11 TORCH             2:50.45   x2:54.66  
                 40.55      1:25.39 (44.84)
        2:11.50 (46.11)     2:54.66 (43.16)
 -- Smith, Jack A          11 NCA               3:12.04   x2:56.66  
                 40.96      1:29.09 (48.13)
        2:14.70 (45.61)     2:56.66 (41.96)
 -- Bulat, Ante            11 GO                3:01.63   x3:01.62  
 -- Park, John             11 CW                3:15.34   x3:02.46  
                 40.05      1:27.46 (47.41)
        2:14.35 (46.89)     3:02.46 (48.11)
 -- Bondarev, Matthew      11 VAC               3:00.85   x3:03.23  
                 39.74      1:26.38 (46.64)
        2:17.37 (50.99)     3:03.23 (45.86)
 -- Li, Mark               11 OAK               3:09.59   x3:03.63  
                 39.50      1:26.40 (46.90)
      3:03.63 (1:37.23)                    
 -- Mikhalev, David        11 NEW               3:03.15   x3:05.38  
                 41.08      1:30.35 (49.27)
      3:05.38 (1:35.03)                    
 -- Lim, Evan C            11 OAK               3:17.46   x3:08.25  
                 41.18      1:30.41 (49.23)
        2:21.02 (50.61)     3:08.25 (47.23)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 20                 
 
  1. Etobicoke Swimming                 47   2. Ramac Aquatic Club                 41
  3. Toronto Swim Club                  22   4. Markham Aquatic Club               21
  5. Northwest Narwhal Swim Club        18   5. Crest Swimming                     18
  7. Newmarket Stingrays Swim Club      17   8. Windsor Aquatic Club               16
  9. Lakeshore Swim Club                15   9. North York Aquatic Club            15
 11. Oakville Aquatic Club              14  12. Ajax Aquatic Club                  13
 12. Wilmot Aquatic Aces                13  14. Sault Surge Aquatic Team           12
 15. Cobra Swim Club                    11  16. Orangeville Otters Swim Club       10
 17. Aurora Ducks Swimming               9  17. Thunder Bay Thunderbolts            9
 17. Swim Apex Aquatic Club              9  17. London Aquatic Club                 9
 21. Burlington Aquatic Devilrays        8  21. Ottawa Swim Club                    8
 21. Mallards Swim Team                  8  24. Region Of Waterloo Swim Club        7
 24. Whitby Swimming                     7  24. Kingston Blue Marlins               7
 27. Killer Whale Swim Team              6  27. Richmond Hill Aquatic Club          6
 27. Hanover Swim Club                   6  27. Club Warriors                       6
 27. York Swim Club                      6  32. Swim Ottawa                         5
 32. Oshawa Aquatic Club                 5  34. New Stars Swimming Club             4
 35. Muskoka Aquatic Club                3  35. Barrie Trojan Swim Club             3
 35. Golden Horseshoe Aquatic Club       3  38. Brantford Aquatic Club              2
 38. Brock Niagara Aquatics              2  40. Mississauga Aquatic Club            1
 40. Cornwall Sea Lions                  1  40. Wellington County Waves             1