Etobicoke Swim Club                                   17/06/2022 - 6:14 PM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 18  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Pinto, Arthur          10 LAC               2:44.40    2:39.37    9  
                 35.90      1:16.49 (40.59)
        1:58.11 (41.62)     2:39.37 (41.26)
  2 Patry, Hugo            10 OTTSC             2:38.74    2:40.82    7  
                 35.54      1:15.97 (40.43)
        1:57.91 (41.94)     2:40.82 (42.91)
  3 Chu, Kody C             9 MAC               2:44.19    2:43.32    6  
                 36.89      1:18.64 (41.75)
        2:01.38 (42.74)     2:43.32 (41.94)
  4 El-Sayed, Mahdi Y      10 COBRA             2:46.33    2:43.94    5  
                 37.27      1:19.29 (42.02)
        2:02.48 (43.19)     2:43.94 (41.46)
  5 Bi, Lucas S            10 NSSC              2:44.35    2:44.49    4  
                 37.16      1:18.36 (41.20)
        2:01.61 (43.25)     2:44.49 (42.88)
  6 Thakker, Viraat        10 TSC               2:55.63    2:44.54    3  
                 37.60      1:19.82 (42.22)
        2:03.33 (43.51)     2:44.54 (41.21)
  7 Diaz, Santiago         10 AAC               2:51.14    2:46.10    2  
                 37.50      1:21.04 (43.54)
        2:05.47 (44.43)     2:46.10 (40.63)
  8 Mackenzie, Hammond     10 OTTSC             2:45.16    2:47.26    1  
  9 McDermott, Benjamin    10 ESWIM             2:49.02    2:47.95  
                 37.97      1:21.74 (43.77)
        2:06.42 (44.68)     2:47.95 (41.53)
 10 Lau, Enzo              10 APEX              2:49.58    2:49.44  
                 38.52      1:22.39 (43.87)
        2:06.12 (43.73)     2:49.44 (43.32)
 11 Gray, Jack             10 CAJ               2:58.80    2:50.59  
                 36.97      1:21.75 (44.78)
        2:06.74 (44.99)     2:50.59 (43.85)
 12 Yao, Lucas             10 GO                2:48.86    2:51.34  
                 38.90      1:24.48 (45.58)
        2:09.80 (45.32)     2:51.34 (41.54)
 13 Yang, Nathaniel        10 RHAC              3:06.56    2:54.98  
                 38.26      1:23.19 (44.93)
        2:11.13 (47.94)     2:54.98 (43.85)
 14 Baglole, Caden N       10 WS                3:05.47    2:57.20  
                 37.95      1:25.19 (47.24)
        2:12.85 (47.66)     2:57.20 (44.35)
 15 Tian, Qisheng          10 ESWIM             2:51.16    2:58.04  
                 39.00      1:24.92 (45.92)
        2:14.00 (49.08)     2:58.04 (44.04)
 16 Kuznetsov, Matvey       9 MAC               2:58.17    2:58.68  
                 40.75      1:28.28 (47.53)
        2:15.24 (46.96)     2:58.68 (43.44)
 17 Izyumov, Erik S        10 DUCKS             2:58.71    2:59.17  
                                1:27.62 ( )
      2:59.17 (1:31.55)                    
 18 Redhead, Alek          10 OAK               3:03.26    3:01.86  
                 40.45      1:27.68 (47.23)
        2:16.72 (49.04)     3:01.86 (45.14)
 19 Stredwick, James       10 OSAC              3:09.75    3:02.46  
                 40.59      1:27.64 (47.05)
        2:16.78 (49.14)     3:02.46 (45.68)
 20 Zhuge, Max L            9 MAC               3:07.40    3:02.77  
                 42.15      1:30.39 (48.24)
        2:19.08 (48.69)     3:02.77 (43.69)
 21 Guy, Joshua            10 WCW               3:04.65    3:04.09  
                 41.29      1:29.71 (48.42)
        2:19.55 (49.84)     3:04.09 (44.54)
 22 Bruvelaitis, Ryan A    10 TSC               3:10.70    3:07.21  
                 41.71      1:29.62 (47.91)
        2:19.30 (49.68)     3:07.21 (47.91)
 23 Sulowski, Henry T       9 OAK               3:10.01    3:07.88  
                 41.97      1:30.60 (48.63)
        2:20.02 (49.42)     3:07.88 (47.86)
 24 Mansour, Hassanen      10 WAC               3:10.01    3:07.91  
                 40.83      1:29.19 (48.36)
        2:20.23 (51.04)     3:07.91 (47.68)
 25 Yu, Aaron              10 RHAC              3:05.55    3:08.59  
                 42.80      1:31.45 (48.65)
        2:21.13 (49.68)     3:08.59 (47.46)
 26 Wedderburn, Edan       10 ROW               3:07.31    3:11.18  
                 42.37                     
            2:22.92 ( )     3:11.18 (48.26)
 -- Singfield, Liam Q      10 OAK               3:11.23   x3:16.52  
                 43.09      1:34.16 (51.07)
        2:27.76 (53.60)     3:16.52 (48.76)
 -- Malar Lapointe, Ayden  10 HAC               3:37.91   x3:17.00  
                 44.25      1:35.90 (51.65)
        2:29.06 (53.16)     3:17.00 (47.94)
 -- Chen, Christopher      10 GGST              3:26.20   x3:17.54  
                 43.94      1:34.97 (51.03)
        2:28.94 (53.97)     3:17.54 (48.60)
 -- Turner, Nikkolai        9 ROW               3:15.47   x3:19.41  
                 44.11      1:36.73 (52.62)
      3:19.41 (1:42.68)                    
 -- Daniel-Keke, Jedidiah   9 VAC               3:35.77   x3:45.00  
                 42.69      1:40.56 (57.87)
      2:44.01 (1:03.45)   3:45.00 (1:00.99)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 18                 
 
  1. Etobicoke Swimming                 47   2. Ramac Aquatic Club                 41
  3. Markham Aquatic Club               21   4. Northwest Narwhal Swim Club        18
  5. Toronto Swim Club                  17   6. Windsor Aquatic Club               16
  7. Newmarket Stingrays Swim Club      15   8. Oakville Aquatic Club              14
  9. North York Aquatic Club            12   9. Sault Surge Aquatic Team           12
 11. Lakeshore Swim Club                11  11. Cobra Swim Club                    11
 13. Orangeville Otters Swim Club       10  14. Aurora Ducks Swimming               9
 14. Swim Apex Aquatic Club              9  14. Crest Swimming                      9
 14. London Aquatic Club                 9  18. Ottawa Swim Club                    8
 19. Whitby Swimming                     7  19. Wilmot Aquatic Aces                 7
 19. Region Of Waterloo Swim Club        7  22. York Swim Club                      6
 22. Hanover Swim Club                   6  22. Ajax Aquatic Club                   6
 22. Club Warriors                       6  22. Killer Whale Swim Team              6
 27. Oshawa Aquatic Club                 5  27. Swim Ottawa                         5
 29. New Stars Swimming Club             4  30. Golden Horseshoe Aquatic Club       3
 30. Muskoka Aquatic Club                3  32. Brock Niagara Aquatics              2
 32. Barrie Trojan Swim Club             2  32. Brantford Aquatic Club              2
 35. Cornwall Sea Lions                  1  35. Burlington Aquatic Devilrays        1
 35. Wellington County Waves             1  35. Mississauga Aquatic Club            1