Etobicoke Swim Club                                   19/06/2022 - 9:51 AM
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 16  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
      Ontario: * 59.56  30/06/2017Russell Burton, GMAC
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 MacLure, Simon         13 ESWIM             1:05.30    1:03.61    9  
                 30.00      1:03.61 (33.61)
  2 Blackwell, Matthew     13 OTTER             1:04.80    1:03.96    7  
                 30.99      1:03.96 (32.97)
  3 Brown, Connor D        13 CW                1:09.47    1:05.32    6  
                 30.23      1:05.32 (35.09)
  4 Jian, Alex             13 RAMAC             1:06.22    1:05.89    5  
                 30.81      1:05.89 (35.08)
  5 Chen, Andrew           13 MAC               1:07.41    1:06.98    4  
                 30.50      1:06.98 (36.48)
  6 Paterson, Liam         13 CCSC              1:09.41    1:07.99    3  
                 31.34      1:07.99 (36.65)
  7 Rapoport, Eric         13 RAMAC             1:09.13    1:08.24    2  
                 31.01      1:08.24 (37.23)
  8 Gibson, Lochlann       13 RHAC              1:14.37    1:09.82    1  
                 31.38      1:09.82 (38.44)
  9 MacNeil, Noah          13 ESWIM             1:09.37    1:10.02  
                 31.76      1:10.02 (38.26)
 10 Hazelton, Luke         13 ESWIM             1:10.22    1:10.94  
                 33.59      1:10.94 (37.35)
 11 Lei, Leo               13 WAC               1:09.73    1:12.51  
                 31.62      1:12.51 (40.89)
 12 Davidson, Andrew J     13 WS                1:15.10    1:13.33  
                 33.42      1:13.33 (39.91)
 12 Stredwick, Thomas      13 OSAC              1:14.63    1:13.33  
                 32.76      1:13.33 (40.57)
 14 Keenes, Charlie        13 COBRA             1:13.66    1:13.44  
                 33.89      1:13.44 (39.55)
 15 Nykolyn, Dennis        13 ESWIM             1:14.98    1:14.12  
                 33.68      1:14.12 (40.44)
 16 Malcolm, Evan          13 GGST              1:10.93    1:14.31  
                 35.21      1:14.31 (39.10)
 17 Cooke, Jackson         13 LAC               1:16.94    1:14.53  
                 34.33      1:14.53 (40.20)
 18 Dindayal, Zayden       13 OAK               1:13.98    1:15.36  
                 35.78      1:15.36 (39.58)
 19 Roczniak, Johan        13 SWOTT             1:12.87    1:15.41  
                 34.40      1:15.41 (41.01)
 20 Young, Ethan           13 ELAC              1:32.76    1:15.49  
                 35.50      1:15.49 (39.99)
 21 Tong, Aidan            13 MST               1:17.87    1:16.11  
                 33.89      1:16.11 (42.22)
 22 Ratra, Arjun K         13 MMST              1:14.69    1:16.30  
                 33.03      1:16.30 (43.27)
 23 Crawford, Reid         13 CCSC              1:16.02    1:16.37  
                 34.99      1:16.37 (41.38)
 24 Refaat, Youssef        13 OAK               1:14.84    1:16.54  
                 36.78      1:16.54 (39.76)
 25 Dunlop, Logan J        13 WS                1:17.43    1:17.78  
                 33.49      1:17.78 (44.29)
 26 McInerney, Douglas     13 LSC               1:16.49    1:17.92  
                 35.85      1:17.92 (42.07)
 27 Lee, Vince V           13 DUCKS             1:19.20    1:18.61  
                 34.97      1:18.61 (43.64)
 -- Hwang, Yun             13 AAST              1:20.07   x1:20.34  
                 37.14      1:20.34 (43.20)
 -- Caro-Jauregui, Nicola  13 OAK               1:24.55   x1:21.17  
                 37.90      1:21.17 (43.27)
 -- Cescon, Andrew H       13 CREST             1:24.97   x1:22.03  
                 37.33      1:22.03 (44.70)
 -- Thayaparan, Arvin      13 TORCH             1:22.06   x1:22.84  
                 37.90      1:22.84 (44.94)
 -- Kim, Noah 1            13 NYAC              1:23.95   x1:22.94  
                 38.02      1:22.94 (44.92)
 -- Xing, Will             13 RHAC              1:39.13   x1:23.44  
                 36.55      1:23.44 (46.89)
 -- Lupu, Alexandru        13 NEW               1:31.90   x1:24.28  
 -- Mestiri, Driss         13 ESWIM             1:27.40   x1:25.25  
                 39.05      1:25.25 (46.20)
 -- Wood, James            13 GGST              1:24.43   x1:28.50  
                 36.39      1:28.50 (52.11)
 -- Zhang, Sunny           13 OAK               1:40.44   x1:28.72  
                 39.77      1:28.72 (48.95)
 -- Kiss, Nimrod P         13 TSC               1:27.08   x1:29.28  
                 39.53      1:29.28 (49.75)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 16                 
 
  1. Etobicoke Swimming                 72   2. Ramac Aquatic Club                 53
  3. Northwest Narwhal Swim Club        33   4. Toronto Swim Club                  25
  5. Newmarket Stingrays Swim Club      24   6. Oakville Aquatic Club              23
  7. Windsor Aquatic Club               22   8. Orangeville Otters Swim Club       17
  9. Crest Swimming                     16  10. Sault Surge Aquatic Team           14
 10. Markham Aquatic Club               14  12. North York Aquatic Club            12
 12. Club Warriors                      12  14. Lakeshore Swim Club                11
 15. Region Of Waterloo Swim Club       10  16. Wilmot Aquatic Aces                 7
 16. Mallards Swim Team                  7  18. Killer Whale Swim Team              6
 18. Torch Swim                          6  18. Cobra Swim Club                     6
 18. Whitby Swimming                     6  18. York Swim Club                      6
 23. Swim Ottawa                         5  23. Oshawa Aquatic Club                 5
 25. Ajax Aquatic Club                   4  25. Collingwood Clippers Swim Club      4
 27. Brock Niagara Aquatics              3  27. Wellington County Waves             3
 27. Mississauga Aquatic Club            3  27. Muskoka Aquatic Club                3
 27. Leamington Laser Swim Team          3  32. Brantford Aquatic Club              2
 32. Aurora Ducks Swimming               2  32. Barrie Trojan Swim Club             2
 35. Burlington Aquatic Devilrays        1  35. Richmond Hill Aquatic Club          1
 35. Cornwall Sea Lions                  1