Etobicoke Swim Club 
   2022 Ontario Summer Festival Championships - 17/06/2022 to 19/06/2022   
 
 Event 8  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
      Ontario: * 1:05.38  05/04/2016Gabe Mastromatteo, KSS
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Lei, Leo               13 WAC               1:12.29    1:13.33    9  
                 34.64      1:13.33 (38.69)
  2 Rapoport, Eric         13 RAMAC             1:17.24    1:16.23    7  
  3 Inglis, Owen C         13 CW                1:20.41    1:17.23    6  
                 37.04      1:17.23 (40.19)
  4 Running, Graedon       13 OSHAC             1:18.49    1:17.88    5  
                 36.13      1:17.88 (41.75)
  5 Blackwell, Matthew     13 OTTER             1:19.02    1:18.00    4  
                 36.50      1:18.00 (41.50)
  6 Jian, Alex             13 RAMAC             1:16.29    1:18.22    3  
                 36.83      1:18.22 (41.39)
  7 Lee, Vince V           13 DUCKS             1:18.98    1:18.48    2  
                 36.25      1:18.48 (42.23)
  8 Wagner, Aidan A        13 WAC               1:20.43    1:19.00    1  
  9 LI, Anderson           13 MAC               1:19.98    1:19.43  
                 37.27      1:19.43 (42.16)
 10 Chen, Andrew           13 MAC               1:19.66    1:20.82  
                 39.20      1:20.82 (41.62)
 11 Fright, Cullen M       13 WS                1:23.13    1:21.44  
                 38.76      1:21.44 (42.68)
 12 Talamo, Antonio Junio  13 STARS             1:30.87    1:21.60  
                 38.46      1:21.60 (43.14)
 13 Brown, Connor D        13 CW                1:23.74    1:21.62  
 14 Pokorski, Maks         13 BRANT             1:20.31    1:22.23  
                 37.77      1:22.23 (44.46)
 15 Pershukevich, Alexand  13 SWOTT             1:21.96    1:22.59  
                 39.09      1:22.59 (43.50)
 16 Shearer, Braeden       13 EBSC              1:24.26    1:22.82  
                 39.13      1:22.82 (43.69)
 17 Lutz-Cruz, Mason M     13 NYAC              1:23.12    1:23.90  
                 38.87      1:23.90 (45.03)
 18 Heinbuch, Austin       13 WAAC              1:23.89    1:25.20  
                 40.03      1:25.20 (45.17)
 19 Urbanovic, Alex        13 HAC               1:24.08    1:25.39  
 20 Yee, Chesney D         13 UCRO              1:25.49    1:25.42  
 21 Gibson, Lochlann       13 RHAC              1:24.59    1:25.45  
                 40.32      1:25.45 (45.13)
 22 Ruggieri, Maurizio-An  13 OTTER             1:26.45    1:26.20  
                 40.50      1:26.20 (45.70)
 23 Chen, Zimu             13 OAK               1:24.30    1:26.22  
                 41.13      1:26.22 (45.09)
 24 Yu, Anthony            13 RHAC              1:30.88    1:26.54  
                 40.08      1:26.54 (46.46)
 25 Taylor, Waylon W       13 BTSC              1:25.31    1:26.57  
                 41.25      1:26.57 (45.32)
 26 Tian, Alan             13 BAD               1:25.43    1:26.91  
                 41.38      1:26.91 (45.53)
 27 Cooke, Jackson         13 LAC               1:29.10    1:27.21  
                 41.67      1:27.21 (45.54)
 28 Mitrovic, Luka D       13 MMST              1:32.04    1:27.60  
                 40.94      1:27.60 (46.66)
 29 Davidson, Lucas        13 ROC               1:25.59    1:28.25  
                 43.00      1:28.25 (45.25)
 30 McVeigh, Tyler         13 AAC               1:29.59    1:28.42  
                 42.67      1:28.42 (45.75)
 31 Dinaj, Tie             13 TSC               1:26.27    1:28.55  
 32 McInerney, Douglas     13 LSC               1:27.75    1:28.56  
                 40.85      1:28.56 (47.71)
 32 Beti, Kevin            13 OAK               1:26.83    1:28.56  
                 41.69      1:28.56 (46.87)
 34 Hunt, Kaleb J          13 CW                1:42.64    1:28.74  
                 42.88      1:28.74 (45.86)
 35 Tatone, Luca           13 VAC               1:30.28    1:29.21  
 36 Wagner, Evan J         13 MMST              1:28.64    1:29.27  
                 41.61      1:29.27 (47.66)
 37 Zhou, Alex             13 OYO               1:31.25    1:29.44  
                 41.64      1:29.44 (47.80)
 38 Munger, Hayden         13 BAD               1:31.36    1:29.62  
                 42.45      1:29.62 (47.17)
 39 Zheng, Andrew          13 OAK               1:29.75    1:29.66  
                 42.91      1:29.66 (46.75)
 40 Diomin, Daniel         13 RHAC              1:31.62    1:29.90  
                 42.72      1:29.90 (47.18)
 41 Zegers, Jacob          13 GO                1:30.55    1:30.53  
                 42.79      1:30.53 (47.74)
 42 Zweig, Harrison        13 NYAC              1:31.02    1:31.47  
 43 Larche, Finlay         13 AAST              1:30.95    1:32.21  
                 43.71      1:32.21 (48.50)
 -- Chapman, Connor W      13 BTSC              1:31.84   x1:32.42  
                 43.73      1:32.42 (48.69)
 -- Xiao, Dingbo           13 OAK               1:31.23   x1:32.45  
 -- Pawlak, Jordan         13 NKB               1:31.16   x1:32.63  
                 43.35      1:32.63 (49.28)
 -- Davidson, Andrew J     13 WS                1:31.85   x1:33.09  
 -- Cescon, Andrew H       13 CREST             1:30.95   x1:34.16  
                 43.53      1:34.16 (50.63)
 -- Lupu, Alexandru        13 NEW               1:51.42   x1:34.36  
                 45.40      1:34.36 (48.96)
 -- Rockwood, Sam C        13 NYAC              1:32.01   x1:35.46  
 -- Seca, Matthew          13 VAC               1:31.98   x1:35.50  
                 46.61      1:35.50 (48.89)
 -- Cameron, Beckett       13 SWOTT             1:35.71   x1:35.65  
                 45.29      1:35.65 (50.36)
 -- Hwang, Yun             13 AAST              1:58.34   x1:37.88  
 -- Kim, Noah 1            13 NYAC              1:41.92   x1:41.02  
                 47.38      1:41.02 (53.64)
 -- Bisnauth, Samuel       13 OSHAC             1:37.11         DQ  
                 44.11           DQ (52.29)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 8                  
 
  1. Etobicoke Swimming                 43   2. Ramac Aquatic Club                 41
  3. Northwest Narwhal Swim Club        18   4. Windsor Aquatic Club               16
  5. Newmarket Stingrays Swim Club      15   6. Toronto Swim Club                  14
  6. Oakville Aquatic Club              14   8. North York Aquatic Club            12
  9. Lakeshore Swim Club                11  10. Sault Surge Aquatic Team           10
 10. Orangeville Otters Swim Club       10  10. Markham Aquatic Club               10
 13. Crest Swimming                      9  14. Region Of Waterloo Swim Club        7
 14. Wilmot Aquatic Aces                 7  16. Club Warriors                       6
 16. Whitby Swimming                     6  16. Killer Whale Swim Team              6
 16. York Swim Club                      6  16. Cobra Swim Club                     6
 21. Oshawa Aquatic Club                 5  21. Swim Ottawa                         5
 23. Ajax Aquatic Club                   4  24. Muskoka Aquatic Club                3
 25. Brock Niagara Aquatics              2  25. Brantford Aquatic Club              2
 25. Barrie Trojan Swim Club             2  25. Aurora Ducks Swimming               2
 29. Mississauga Aquatic Club            1  29. Burlington Aquatic Devilrays        1
 29. Cornwall Sea Lions                  1  29. Wellington County Waves             1