Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 78  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
  NAG Records: C 1:00.66  3/3/2018  Peter Huang, HYACK
    Name            Age Team                          Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Zhang, Kevin     12 ESWIM                        1:00.79   494   30  
                 28.81      1:00.79 (31.98)
  2 Daley, Elijah    12 ESWIM                        1:05.87   388   25  
                 30.53      1:05.87 (35.34)
  3 Harris, Aiden    12 ESWIM                        1:07.91   354   20  
                 31.28      1:07.91 (36.63)
  4 Kwinter, Russel  12 ESWIM                        1:08.17   350   15  
                 31.70      1:08.17 (36.47)
  5 Maher, Kevin     12 ESWIM                        1:09.37   332   14  
                 31.80      1:09.37 (37.57)
  6 Totar, Victor    12 RAMAC                        1:09.43   332   13  
                 32.68      1:09.43 (36.75)
  7 Vorona, Pavel    12 BORC                         1:09.68   328   12  
                 32.00      1:09.68 (37.68)
  8 Glazer, David    12 ESWIM                        1:11.22   307   11  
                 33.12      1:11.22 (38.10)
  9 Lee, Eugene      12 TORCH                        1:12.22   295    9  
                 34.34      1:12.22 (37.88)
 10 Duong, Kale      12 ESWIM                        1:12.55   291    7  
                 33.60      1:12.55 (38.95)
 11 McMayo, Jomo     12 ESWIM                        1:14.15   272    6  
                 33.83      1:14.15 (40.32)
 12 Ngo, Darin       12 MSSAC                        1:14.28   271    5  
                 34.33      1:14.28 (39.95)
 13 Duong, Kaedin    12 ESWIM                        1:14.97   263    4  
                 34.65      1:14.97 (40.32)
 14 Borden, Jace     12 NKB                          1:16.91   244    3  
                 35.03      1:16.91 (41.88)
 15 Loewen, Jack P   12 CREST                        1:18.05   233    2  
                 36.33      1:18.05 (41.72)
 16 Fonseca, Sebast  12 MSSAC                        1:18.41   230    1  
                 37.61      1:18.41 (40.80)
 17 Vinokurov, Grig  12 RAMAC                        1:19.33   222  
                 36.98      1:19.33 (42.35)
 18 Ironside, Conno  12 MSSAC                        1:19.53   220  
                 37.57      1:19.53 (41.96)
 19 Powalowski, Mat  12 MSSAC                        1:20.74   211  
                 37.16      1:20.74 (43.58)
 20 Dhanju, Nevin    12 MSSAC                        1:21.41   205  
                 36.82      1:21.41 (44.59)
 21 Fonseca, Alexan  12 MSSAC                        1:23.33   192  
                 38.39      1:23.33 (44.94)
 22 Fiorin, Mirco    12 NKB                          1:24.63   183  
                 37.59      1:24.63 (47.04)
 23 Wang, Merrick    11 BORC                         1:25.97   174  
                 39.23      1:25.97 (46.74)
 24 Jarosz, Oliver   12 ESWIM                        1:26.41   172  
                 39.38      1:26.41 (47.03)
 25 Santos, Christo  12 ESWIM                        1:27.08   168  
                 39.74      1:27.08 (47.34)
 26 Nie, Eric        12 NKB                          1:28.65   159  
                 40.79      1:28.65 (47.86)
 27 Schwab, Michael  12 CREST                        1:28.90   158  
                 40.05      1:28.90 (48.85)
 28 Hoppe, Korben A  11 DUCKS                        1:29.37   155  
                 40.43      1:29.37 (48.94)
 29 Miekus, Mark     11 MSSAC                        1:29.73   153  
                 43.66      1:29.73 (46.07)
 30 Pollard, Lucas   11 NKB                          1:29.74   153  
                 42.02      1:29.74 (47.72)
 31 Filip, Anthony   11 RAMAC                        1:30.05   152  
                 41.02      1:30.05 (49.03)
 32 Vourakes, Colum  11 WAC                          1:30.53   149  
                 41.26      1:30.53 (49.27)
 33 Shkolnik, Andy   12 ESWIM                        1:30.69   149  
                 41.37      1:30.69 (49.32)
 34 Nguyen, Huy      12 NKB                          1:30.86   148  
                 41.92      1:30.86 (48.94)
 35 McInerney, Will  11 ESWIM                        1:30.89   148  
                 43.87      1:30.89 (47.02)
 36 Reid, Camden     11 OSHAC                        1:33.17   137  
                 42.64      1:33.17 (50.53)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 78                 
 
  1. Etobicoke Swimming             5819.5   2. Nepean Kanata Barracudas       1341.5
  3. Badger Swim Club                 1018   4. Oakville Aquatic Club            1012
  5. Windsor Aquatic Club              998   6. Mississauga Aquatic             891.5
  7. Orcas Swimming of Burlington      816   8. Ramac Aquatic Club                673
  9. Crest Swimming                    588  10. Richmond Hill Aquatic Club        494
 11. Sudbury Laurentian Swim Club      451  12. Ducks Swimming                    434
 13. Chatham Y Pool Sharks             375  14. Granite Gators Swim Team          357
 15. Torch Swimming                  341.5  16. Hamilton Aquatic Club             306
 17. Oshawa Aquatic Club               195  18. Sault Surge Aquatic Team          156
 19. Toronto Swim Club                 142  20. Whitby Dolphins Swim Club          99
 21. Purdue University                  60  22. Ajax Aquatic Club                  56
 23. Scarborough Swim Club              48  24. Codiac Vikings Aquatic Club        39
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1