Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 74  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
  NAG Records: C 2:14.05  4/25/1998 Tobias Oriwol, PCSC
    Name            Age Team                          Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Harris, Aiden    12 ESWIM                        2:23.05   402   30  
                 33.37      1:09.74 (36.37)
        1:46.48 (36.74)     2:23.05 (36.57)
  2 Duong, Kale      12 ESWIM                        2:26.34   376   25  
                 33.95      1:10.89 (36.94)
        1:48.81 (37.92)     2:26.34 (37.53)
  3 Kwinter, Russel  12 ESWIM                        2:27.50   367   20  
                 34.66      1:12.65 (37.99)
        1:51.12 (38.47)     2:27.50 (36.38)
  4 Duong, Kaedin    12 ESWIM                        2:28.43   360   15  
                 34.80      1:12.61 (37.81)
        1:51.20 (38.59)     2:28.43 (37.23)
  5 Glazer, David    12 ESWIM                        2:36.26   308   14  
                 36.36      1:15.99 (39.63)
        1:56.78 (40.79)     2:36.26 (39.48)
  6 Powalowski, Mat  12 MSSAC                        2:36.79   305   13  
                 36.91      1:17.31 (40.40)
        1:57.81 (40.50)     2:36.79 (38.98)
  7 Brown, Cole      12 NKB                          2:42.59   274   12  
                 38.54      1:19.46 (40.92)
        2:01.07 (41.61)     2:42.59 (41.52)
  8 Pilieci, Alex    12 NKB                          2:47.09   252   11  
                 38.80      1:21.77 (42.97)
        2:04.76 (42.99)     2:47.09 (42.33)
  9 Vinokurov, Grig  12 RAMAC                        2:48.31   247    9  
 10 Wang, Merrick    11 BORC                         2:48.41   246    7  
 11 Wu, Luca         12 ESWIM                        2:50.44   238    6  
 12 Loewen, Jack P   12 CREST                        2:51.72   232    5  
 13 Miekus, Mark     11 MSSAC                        2:52.30   230    4  
                 40.89      1:25.01 (44.12)
        2:09.39 (44.38)     2:52.30 (42.91)
 14 Eibner, Nathani  11 NKB                          2:56.16   215    3  
 15 Fonseca, Alexan  12 MSSAC                        2:56.27   215    2  
                 41.95      1:27.00 (45.05)
        2:12.15 (45.15)     2:56.27 (44.12)
 16 Ovis, Gregory    11 RAMAC                        2:56.94   212    1  
 17 Shkolnik, Andy   12 ESWIM                        2:57.41   211  
                 40.89      1:26.02 (45.13)
        2:12.30 (46.28)     2:57.41 (45.11)
 18 Fonseca, Sebast  12 MSSAC                        2:58.39   207  
                 42.15      1:27.40 (45.25)
        2:13.83 (46.43)     2:58.39 (44.56)
 19 Santos, Christo  12 ESWIM                        2:59.40   204  
 20 Filip, Anthony   11 RAMAC                        2:59.93   202  
                 43.01      1:29.14 (46.13)
        2:16.26 (47.12)     2:59.93 (43.67)
 21 Lee, Yuto        11 NKB                          3:00.46   200  
                 42.48      1:28.85 (46.37)
        2:16.08 (47.23)     3:00.46 (44.38)
 22 McInerney, Will  11 ESWIM                        3:01.81   196  
                 44.36      1:30.89 (46.53)
        2:17.36 (46.47)     3:01.81 (44.45)
 23 Nguyen, Huy      12 NKB                          3:01.83   196  
                 42.67      1:29.36 (46.69)
        2:16.48 (47.12)     3:01.83 (45.35)
 24 Pineiro, Lucas   11 MSSAC                        3:02.26   194  
                 44.25      1:31.40 (47.15)
        2:18.28 (46.88)     3:02.26 (43.98)
 25 Sellors, Chase   12 ESWIM                        3:03.47   190  
                 43.41      1:30.02 (46.61)
        2:17.03 (47.01)     3:03.47 (46.44)
 26 Murygin, Richar  11 ESWIM                        3:08.50   175  
                 44.33      1:33.29 (48.96)
        2:22.14 (48.85)     3:08.50 (46.36)
 27 Eades, Finlay    12 NKB                          3:12.32   165  
 28 St. Michael, Ri  11 NKB                          3:13.77   161  
                 46.19      1:35.83 (49.64)
        2:25.38 (49.55)     3:13.77 (48.39)
 29 Brozda, Lukasz   11 MSSAC                        3:14.71   159  
                 45.82      1:36.43 (50.61)
        2:26.90 (50.47)     3:14.71 (47.81)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 74                 
 
  1. Etobicoke Swimming             5454.5   2. Nepean Kanata Barracudas       1311.5
  3. Badger Swim Club                 1018   4. Oakville Aquatic Club            1012
  5. Windsor Aquatic Club              925   6. Mississauga Aquatic             850.5
  7. Orcas Swimming of Burlington      741   8. Ramac Aquatic Club                639
  9. Crest Swimming                    568  10. Richmond Hill Aquatic Club        494
 11. Sudbury Laurentian Swim Club      451  12. Ducks Swimming                    434
 13. Chatham Y Pool Sharks             375  14. Granite Gators Swim Team          357
 15. Hamilton Aquatic Club             306  16. Torch Swimming                  301.5
 17. Oshawa Aquatic Club               195  18. Sault Surge Aquatic Team          156
 19. Toronto Swim Club                 142  20. Whitby Dolphins Swim Club          99
 21. Purdue University                  60  22. Ajax Aquatic Club                  56
 23. Scarborough Swim Club              48  24. Codiac Vikings Aquatic Club        39
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1