Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 40  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
  NAG Records: C 2:11.22  3/2/2018  Peter Huang, HYACK
    Name            Age Team                          Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Zhang, Kevin     12 ESWIM                        2:14.12   530   30  
                 30.60      1:04.98 (34.38)
        1:39.71 (34.73)     2:14.12 (34.41)
  2 Harris, Aiden    12 ESWIM                        2:28.12   393   25  
                 31.73      1:08.96 (37.23)
        1:47.64 (38.68)     2:28.12 (40.48)
  3 Daley, Elijah    12 ESWIM                        2:28.58   390   20  
                 32.61      1:10.99 (38.38)
        1:50.58 (39.59)     2:28.58 (38.00)
  4 Kwinter, Russel  12 ESWIM                        2:29.48   383   15  
                 32.85      1:10.88 (38.03)
        1:50.55 (39.67)     2:29.48 (38.93)
  5 Maher, Kevin     12 ESWIM                        2:36.15   336   14  
                 34.38      1:14.84 (40.46)
        1:56.06 (41.22)     2:36.15 (40.09)
  6 Vorona, Pavel    12 BORC                         2:36.75   332   13  
                 33.76      1:14.14 (40.38)
        1:55.85 (41.71)     2:36.75 (40.90)
  7 Glazer, David    12 ESWIM                        2:39.32   316   12  
                 35.23      1:16.27 (41.04)
        1:57.83 (41.56)     2:39.32 (41.49)
  8 Pilieci, Alex    12 NKB                          2:41.27   305   11  
                 34.47      1:15.14 (40.67)
        1:57.86 (42.72)     2:41.27 (43.41)
  9 Duong, Kale      12 ESWIM                        2:42.73   296    9  
                 35.30      1:15.99 (40.69)
        1:59.93 (43.94)     2:42.73 (42.80)
 10 Lee, Eugene      12 TORCH                        2:46.20   278    7  
                 37.22      1:19.22 (42.00)
        2:03.53 (44.31)     2:46.20 (42.67)
 11 Duong, Kaedin    12 ESWIM                        2:46.42   277    6  
                 36.91      1:19.00 (42.09)
      2:46.42 (1:27.42)                    
 12 Loewen, Jack P   12 CREST                        2:52.53   249    5  
                 38.82      1:22.34 (43.52)
        2:08.00 (45.66)     2:52.53 (44.53)
 13 Ironside, Conno  12 MSSAC                        2:54.34   241    4  
                 38.81      1:25.03 (46.22)
        2:10.93 (45.90)     2:54.34 (43.41)
 14 Eades, Finlay    12 NKB                          3:01.61   213    3  
                 39.45      1:27.49 (48.04)
        2:16.07 (48.58)     3:01.61 (45.54)
 15 Borden, Jace     12 NKB                          3:03.74   206    2  
                 36.12      1:24.08 (47.96)
        2:15.10 (51.02)     3:03.74 (48.64)
 16 Brown, Cole      12 NKB                          3:06.79   196    1  
                 39.17      1:26.26 (47.09)
        2:16.01 (49.75)     3:06.79 (50.78)
 17 Lebelle, Nolan   12 NKB                          3:17.16   166  
                 42.53      1:33.15 (50.62)
        2:26.30 (53.15)     3:17.16 (50.86)
 18 Fiorin, Mirco    12 NKB                          3:18.95   162  
                 40.01      1:31.07 (51.06)
        2:26.56 (55.49)     3:18.95 (52.39)
 19 Reid, Camden     11 OSHAC                        3:25.76   146  
                 43.51      1:37.64 (54.13)
      3:25.76 (1:48.12)                    
 20 Nie, Eric        12 NKB                          3:26.05   146  
                 44.70      1:38.42 (53.72)
        2:33.51 (55.09)     3:26.05 (52.54)
 21 Nguyen, Huy      12 NKB                          3:26.86   144  
                 43.40      1:36.44 (53.04)
        2:32.57 (56.13)     3:26.86 (54.29)
 22 Santos, Christo  12 ESWIM                        3:30.54   137  
                 45.47      1:38.26 (52.79)
        2:36.09 (57.83)     3:30.54 (54.45)
 23 Jarosz, Oliver   12 ESWIM                        3:31.71   134  
                 40.21      1:31.04 (50.83)
        2:30.44 (59.40)   3:31.71 (1:01.27)
 24 Da Ponte, Zack   11 DUCKS                        3:37.81   123  
                 46.99      1:43.53 (56.54)
        2:41.38 (57.85)     3:37.81 (56.43)
 25 Florea, Alexand   9 MSSAC                        3:44.72   112  
                 49.86      1:48.75 (58.89)
        2:48.67 (59.92)     3:44.72 (56.05)
 26 Chu, Matthew     11 DUCKS                        3:59.04    93  
                 44.42    1:46.28 (1:01.86)
      2:53.37 (1:07.09)   3:59.04 (1:05.67)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 40                 
 
  1. Etobicoke Swimming               3386   2. Nepean Kanata Barracudas          792
  3. Oakville Aquatic Club             582   4. Badger Swim Club                  577
  5. Mississauga Aquatic             569.5   6. Windsor Aquatic Club              495
  7. Orcas Swimming of Burlington    408.5   8. Ramac Aquatic Club              331.5
  9. Sudbury Laurentian Swim Club      274  10. Crest Swimming                    269
 11. Richmond Hill Aquatic Club        244  12. Ducks Swimming                  227.5
 13. Torch Swimming                    211  14. Hamilton Aquatic Club             183
 15. Granite Gators Swim Team          179  16. Chatham Y Pool Sharks             174
 17. Toronto Swim Club                 142  18. Oshawa Aquatic Club                75
 19. Sault Surge Aquatic Team           71  20. Scarborough Swim Club              48
 21. Whitby Dolphins Swim Club          45  22. Ajax Aquatic Club                  43
 23. Codiac Vikings Aquatic Club        39  24. Purdue University                  30
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1