Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 34  Boys 11-12 200 SC Meter IM
=========================================================================
  NAG Records: C 2:17.55  2/28/1997 Matthew Huang, ARBU
    Name            Age Team                          Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Zhang, Kevin     12 ESWIM                        2:19.97   480   30  
                 29.64      1:06.26 (36.62)
        1:48.32 (42.06)     2:19.97 (31.65)
  2 Harris, Aiden    12 ESWIM                        2:25.30   429   25  
                 31.08      1:08.21 (37.13)
        1:51.71 (43.50)     2:25.30 (33.59)
  3 Kwinter, Russel  12 ESWIM                        2:30.47   386   20  
                                1:10.45 ( )
        1:55.48 (45.03)     2:30.47 (34.99)
  4 Daley, Elijah    12 ESWIM                        2:31.05   382   15  
                 31.12      1:09.53 (38.41)
        1:57.38 (47.85)     2:31.05 (33.67)
  5 Vorona, Pavel    12 BORC                         2:31.55   378   14  
                 32.51      1:14.08 (41.57)
        1:57.07 (42.99)     2:31.55 (34.48)
  6 Lee, Eugene      12 TORCH                        2:36.72   342   13  
                 34.71      1:16.49 (41.78)
        2:01.50 (45.01)     2:36.72 (35.22)
  7 Totar, Victor    12 RAMAC                        2:39.16   326   12  
                 34.47      1:16.26 (41.79)
        2:01.18 (44.92)     2:39.16 (37.98)
  8 Lai Meng, Andry  12 NKB                          2:39.79   322   11  
                 35.23      1:16.79 (41.56)
        2:02.57 (45.78)     2:39.79 (37.22)
  9 Powalowski, Mat  12 MSSAC                        2:43.52   301    9  
                 38.30      1:19.75 (41.45)
        2:08.35 (48.60)     2:43.52 (35.17)
 10 Ngo, Darin       12 MSSAC                        2:44.37   296    7  
                 34.54      1:20.04 (45.50)
        2:05.74 (45.70)     2:44.37 (38.63)
 11 Vinokurov, Grig  12 RAMAC                        2:45.00   293    6  
                 36.45      1:18.72 (42.27)
        2:05.39 (46.67)     2:45.00 (39.61)
 12 Gu, Alec H       12 MSSAC                        2:47.11   282    5  
                 37.78      1:21.61 (43.83)
        2:10.71 (49.10)     2:47.11 (36.40)
 13 Borden, Jace     12 NKB                          2:48.64   274    4  
                 34.30      1:19.90 (45.60)
        2:12.11 (52.21)     2:48.64 (36.53)
 14 Wang, Merrick    11 BORC                         2:53.36   252    3  
                 39.35      1:23.14 (43.79)
        2:14.35 (51.21)     2:53.36 (39.01)
 15 Ironside, Conno  12 MSSAC                        2:55.13   245    2  
                 38.86      1:25.96 (47.10)
        2:16.53 (50.57)     2:55.13 (38.60)
 16 Loewen, Jack P   12 CREST                        2:55.71   242    1  
                 39.63      1:23.12 (43.49)
        2:15.75 (52.63)     2:55.71 (39.96)
 17 Schwab, Michael  12 CREST                        2:56.67   238  
                 40.00      1:24.52 (44.52)
        2:16.62 (52.10)     2:56.67 (40.05)
 18 Lee, Yuto        11 NKB                          2:56.82   238  
                 39.81      1:25.73 (45.92)
        2:14.91 (49.18)     2:56.82 (41.91)
 19 Fonseca, Alexan  12 MSSAC                        3:00.09   225  
                 40.53      1:24.94 (44.41)
        2:22.62 (57.68)     3:00.09 (37.47)
 20 Miekus, Mark     11 MSSAC                        3:00.24   225  
                 42.52      1:27.28 (44.76)
        2:21.97 (54.69)     3:00.24 (38.27)
 21 Filip, Anthony   11 RAMAC                        3:00.47   224  
                 40.89      1:25.83 (44.94)
        2:21.90 (56.07)     3:00.47 (38.57)
 22 Fonseca, Sebast  12 MSSAC                        3:00.61   223  
                                1:22.93 ( )
        2:19.26 (56.33)     3:00.61 (41.35)
 23 Tugui, Alex      12 WAC                          3:03.89   211  
                                1:28.46 ( )
        2:21.21 (52.75)     3:03.89 (42.68)
 24 McInerney, Will  11 ESWIM                        3:04.29   210  
                 41.17      1:29.17 (48.00)
        2:23.86 (54.69)     3:04.29 (40.43)
 25 Nguyen, Huy      12 NKB                          3:04.38   210  
                 41.20      1:27.65 (46.45)
        2:20.92 (53.27)     3:04.38 (43.46)
 26 Nie, Eric        12 NKB                          3:04.57   209  
                 38.97      1:27.76 (48.79)
        2:24.06 (56.30)     3:04.57 (40.51)
 27 Zaki, Daniel     12 BORC                         3:05.75   205  
                 41.15      1:28.56 (47.41)
        2:24.88 (56.32)     3:05.75 (40.87)
 28 Jarosz, Oliver   12 ESWIM                        3:06.15   204  
                                1:27.55 ( )
        2:23.56 (56.01)     3:06.15 (42.59)
 29 Sellors, Chase   12 ESWIM                        3:06.29   203  
                 44.55      1:29.83 (45.28)
        2:24.12 (54.29)     3:06.29 (42.17)
 30 Petrascu, David  12 RAMAC                        3:07.77   199  
                 42.46      1:31.62 (49.16)
        2:26.21 (54.59)     3:07.77 (41.56)
 31 Santos, Christo  12 ESWIM                        3:08.57   196  
                 40.02      1:29.39 (49.37)
        2:26.08 (56.69)     3:08.57 (42.49)
 32 Cutting, Kaiden  12 WAC                          3:09.11   194  
                 44.54      1:33.20 (48.66)
        2:28.43 (55.23)     3:09.11 (40.68)
 33 Shkolnik, Andy   12 ESWIM                        3:10.19   191  
                 41.37      1:27.52 (46.15)
        2:26.29 (58.77)     3:10.19 (43.90)
 34 Fiorin, Mirco    12 NKB                          3:10.43   190  
                 40.86      1:27.63 (46.77)
        2:27.55 (59.92)     3:10.43 (42.88)
 35 Ovis, Gregory    11 RAMAC                        3:13.43   182  
                 46.07      1:32.70 (46.63)
      2:33.09 (1:00.39)     3:13.43 (40.34)
 36 Butt, Michael K  12 DUCKS                        3:13.53   181  
                 43.31      1:30.57 (47.26)
      2:34.86 (1:04.29)     3:13.53 (38.67)
 37 Yang, Anthony    11 ESWIM                        3:16.13   174  
                                1:33.86 ( )
        2:32.66 (58.80)     3:16.13 (43.47)
 38 Murygin, Richar  11 ESWIM                        3:19.52   165  
                 46.28      1:36.32 (50.04)
        2:34.73 (58.41)     3:19.52 (44.79)
 -- Brozda, Lukasz   11 MSSAC                             DQ        
                                1:31.38 ( )
        2:27.83 (56.45)          DQ (44.32)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 34                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2844   2. Nepean Kanata Barracudas          710
  3. Oakville Aquatic Club             582   4. Badger Swim Club                  577
  5. Mississauga Aquatic             470.5   6. Windsor Aquatic Club              423
  7. Orcas Swimming of Burlington    306.5   8. Sudbury Laurentian Swim Club      274
  9. Ramac Aquatic Club              268.5  10. Crest Swimming                    260
 11. Richmond Hill Aquatic Club        244  12. Ducks Swimming                  220.5
 13. Hamilton Aquatic Club             183  14. Granite Gators Swim Team          179
 15. Chatham Y Pool Sharks             174  16. Torch Swimming                    147
 17. Toronto Swim Club                 142  18. Oshawa Aquatic Club                75
 19. Sault Surge Aquatic Team           71  20. Scarborough Swim Club              48
 21. Whitby Dolphins Swim Club          45  22. Ajax Aquatic Club                  43
 23. Codiac Vikings Aquatic Club        39  24. Purdue University                  30
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1