Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 26  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
  NAG Records: C 2:01.59  2/23/1990 Doug Wake, YLSC
    Name            Age Team                          Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Zhang, Kevin     12 ESWIM                        2:07.07   478   30  
                 28.43      1:00.96 (32.53)
        1:34.24 (33.28)     2:07.07 (32.83)
  2 Harris, Aiden    12 ESWIM                        2:09.68   449   25  
                 29.56      1:03.10 (33.54)
        1:36.61 (33.51)     2:09.68 (33.07)
  3 Daley, Elijah    12 ESWIM                        2:11.84   428   20  
                 29.54      1:03.37 (33.83)
        1:38.09 (34.72)     2:11.84 (33.75)
  4 Vorona, Pavel    12 BORC                         2:14.73   401   15  
                 30.77      1:05.18 (34.41)
        1:40.26 (35.08)     2:14.73 (34.47)
  5 Kwinter, Russel  12 ESWIM                        2:14.85   400   14  
                 30.92      1:05.31 (34.39)
        1:40.59 (35.28)     2:14.85 (34.26)
  6 Duong, Kale      12 ESWIM                        2:14.97   399   13  
                 31.02      1:05.37 (34.35)
        1:40.84 (35.47)     2:14.97 (34.13)
  7 Glazer, David    12 ESWIM                        2:15.36   395   12  
                 32.15      1:06.62 (34.47)
        1:41.57 (34.95)     2:15.36 (33.79)
  8 Lee, Eugene      12 TORCH                        2:16.43   386   11  
                 31.89      1:06.88 (34.99)
        1:41.90 (35.02)     2:16.43 (34.53)
  9 Powalowski, Mat  12 MSSAC                        2:16.68   384    9  
                 30.76      1:05.88 (35.12)
        1:42.26 (36.38)     2:16.68 (34.42)
 10 Duong, Kaedin    12 ESWIM                        2:17.62   376    7  
                 31.32      1:06.41 (35.09)
        1:42.27 (35.86)     2:17.62 (35.35)
 11 Labayen, Dalen   12 ESWIM                        2:18.91   366    6  
                 31.97      1:07.46 (35.49)
        1:43.64 (36.18)     2:18.91 (35.27)
 12 Xu, George       11 BORC                         2:23.94   329    5  
                 32.03      1:08.61 (36.58)
        1:46.64 (38.03)     2:23.94 (37.30)
 13 Gu, Alec H       12 MSSAC                        2:24.88   322    4  
                 34.40      1:11.60 (37.20)
        1:49.19 (37.59)     2:24.88 (35.69)
 14 Totar, Victor    12 RAMAC                        2:25.00   321    3  
                 31.63      1:08.18 (36.55)
        1:47.31 (39.13)     2:25.00 (37.69)
 15 Wang, Derek      12 ESWIM                        2:25.41   319    2  
                 33.57      1:11.67 (38.10)
        1:50.50 (38.83)     2:25.41 (34.91)
 16 McMayo, Jomo     12 ESWIM                        2:26.55   311    1  
                 32.81      1:09.96 (37.15)
        1:48.41 (38.45)     2:26.55 (38.14)
 17 Ngo, Darin       12 MSSAC                        2:27.05   308  
                 32.83      1:09.42 (36.59)
        1:48.23 (38.81)     2:27.05 (38.82)
 18 Pilieci, Alex    12 NKB                          2:28.18   301  
                 31.95      1:09.02 (37.07)
        1:48.28 (39.26)     2:28.18 (39.90)
 19 Yalikun, Bilali  12 ESWIM                        2:29.14   295  
                 34.24      1:11.90 (37.66)
        1:51.19 (39.29)     2:29.14 (37.95)
 20 Fiorin, Mirco    12 NKB                          2:30.57   287  
                 32.64      1:10.57 (37.93)
        1:50.65 (40.08)     2:30.57 (39.92)
 21 Wu, Luca         12 ESWIM                        2:31.52   282  
                 34.50      1:13.12 (38.62)
        1:53.04 (39.92)     2:31.52 (38.48)
 22 Miekus, Mark     11 MSSAC                        2:33.42   271  
                 34.12      1:13.38 (39.26)
        1:54.61 (41.23)     2:33.42 (38.81)
 23 Fonseca, Alexan  12 MSSAC                        2:34.03   268  
                                1:14.44 ( )
        1:55.05 (40.61)     2:34.03 (38.98)
 24 Wang, Merrick    11 BORC                         2:34.39   266  
                 34.26      1:13.43 (39.17)
        1:54.70 (41.27)     2:34.39 (39.69)
 25 Ironside, Conno  12 MSSAC                        2:36.53   255  
                 35.84      1:16.87 (41.03)
        1:57.27 (40.40)     2:36.53 (39.26)
 26 Filip, Anthony   11 RAMAC                        2:37.61   250  
                 35.68      1:16.28 (40.60)
        1:57.55 (41.27)     2:37.61 (40.06)
 27 Loewen, Jack P   12 CREST                        2:37.69   250  
                 35.56      1:16.15 (40.59)
        1:57.65 (41.50)     2:37.69 (40.04)
 28 Vinokurov, Grig  12 RAMAC                        2:37.85   249  
                 35.03      1:14.55 (39.52)
        1:57.05 (42.50)     2:37.85 (40.80)
 29 Lebelle, Nolan   12 NKB                          2:39.01   244  
                 35.57      1:15.49 (39.92)
        1:57.33 (41.84)     2:39.01 (41.68)
 30 Butt, Michael K  12 DUCKS                        2:39.29   242  
                 36.06      1:16.45 (40.39)
        1:58.45 (42.00)     2:39.29 (40.84)
 31 Kempe, Jake J    12 WAC                          2:39.71   240  
                 35.88      1:16.81 (40.93)
        1:59.67 (42.86)     2:39.71 (40.04)
 32 Lee, Yuto        11 NKB                          2:39.90   240  
                 37.19      1:18.51 (41.32)
        2:00.43 (41.92)     2:39.90 (39.47)
 33 Ovis, Gregory    11 RAMAC                        2:40.29   238  
                 36.70      1:18.13 (41.43)
        2:01.01 (42.88)     2:40.29 (39.28)
 34 Fonseca, Sebast  12 MSSAC                        2:40.32   238  
                 35.32      1:16.47 (41.15)
        1:59.62 (43.15)     2:40.32 (40.70)
 35 Vourakes, Colum  11 WAC                          2:41.27   233  
                 37.55      1:19.61 (42.06)
        2:01.64 (42.03)     2:41.27 (39.63)
 36 Schwab, Michael  12 CREST                        2:42.08   230  
                 36.60      1:17.71 (41.11)
        1:59.58 (41.87)     2:42.08 (42.50)
 37 Eibner, Nathani  11 NKB                          2:42.54   228  
                 36.76      1:19.17 (42.41)
        2:01.46 (42.29)     2:42.54 (41.08)
 38 So, Erik         12 DUCKS                        2:43.35   225  
                 36.56      1:18.34 (41.78)
        2:02.00 (43.66)     2:43.35 (41.35)
 39 Sellors, Chase   12 ESWIM                        2:44.72   219  
                 37.96      1:20.05 (42.09)
        2:02.65 (42.60)     2:44.72 (42.07)
 40 St. Michael, Ri  11 NKB                          2:45.43   216  
                 37.47      1:19.45 (41.98)
        2:02.63 (43.18)     2:45.43 (42.80)
 41 Shkolnik, Andy   12 ESWIM                        2:48.10   206  
                 36.91      1:20.45 (43.54)
        2:05.55 (45.10)     2:48.10 (42.55)
 42 Murygin, Richar  11 ESWIM                        2:48.15   206  
                 36.49      1:19.96 (43.47)
        2:04.39 (44.43)     2:48.15 (43.76)
 43 Pollard, Lucas   11 NKB                          2:48.84   203  
                 36.79      1:18.49 (41.70)
        2:05.53 (47.04)     2:48.84 (43.31)
 44 Reid, Camden     11 OSHAC                        2:49.02   203  
                 38.52      1:22.30 (43.78)
        2:06.35 (44.05)     2:49.02 (42.67)
 45 McInerney, Will  11 ESWIM                        2:50.93   196  
                 38.15      1:20.34 (42.19)
        2:01.12 (40.78)     2:50.93 (49.81)
 46 Yang, Anthony    11 ESWIM                        2:51.61   194  
                 38.85      1:22.50 (43.65)
        2:07.94 (45.44)     2:51.61 (43.67)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 26                 
 
  1. Etobicoke Swimming             2267.5   2. Oakville Aquatic Club             582
  3. Badger Swim Club                  577   4. Nepean Kanata Barracudas          575
  5. Mississauga Aquatic               278   6. Sudbury Laurentian Swim Club      274
  7. Crest Swimming                    252   8. Richmond Hill Aquatic Club        244
  9. Windsor Aquatic Club              224  10. Orcas Swimming of Burlington    210.5
 11. Ramac Aquatic Club                206  12. Ducks Swimming                    188
 13. Hamilton Aquatic Club             183  14. Granite Gators Swim Team          179
 15. Chatham Y Pool Sharks             174  16. Toronto Swim Club                 142
 17. Sault Surge Aquatic Team           71  18. Oshawa Aquatic Club                55
 18. Torch Swimming                     55  20. Scarborough Swim Club              48
 21. Whitby Dolphins Swim Club          45  22. Ajax Aquatic Club                  43
 23. Codiac Vikings Aquatic Club        39  24. Purdue University                  30
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1