Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 24  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                          Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Lee, Aidan R      9 BORC                         2:34.93   263   30  
                 36.20      1:15.59 (39.39)
        1:55.58 (39.99)     2:34.93 (39.35)
  2 Skavinski, Nich  10 ESWIM                        2:40.97   235   25  
                 36.80      1:18.35 (41.55)
        2:01.71 (43.36)     2:40.97 (39.26)
  3 Rutledge, Dylan  10 ESWIM                        2:43.46   224   20  
                 36.88      1:18.12 (41.24)
        2:03.14 (45.02)     2:43.46 (40.32)
  4 Hingada, Hiro    10 TORCH                        2:45.71   215   15  
                 39.10      1:21.26 (42.16)
        2:04.51 (43.25)     2:45.71 (41.20)
  5 Roy, Nicholas    10 NKB                          2:46.61   212   14  
                 38.08      1:21.12 (43.04)
        2:05.21 (44.09)     2:46.61 (41.40)
  6 Petho, Tristan   10 DUCKS                        2:48.37   205   13  
                 36.61      1:19.87 (43.26)
        2:05.23 (45.36)     2:48.37 (43.14)
  7 MacNeil, Noah    10 ESWIM                        2:48.92   203   12  
                 36.94      1:19.59 (42.65)
        2:04.46 (44.87)     2:48.92 (44.46)
  8 Chen, Ethan       9 BORC                         2:49.54   201   11  
                 39.87      1:24.61 (44.74)
        2:07.76 (43.15)     2:49.54 (41.78)
  9 Rogovoy, Maxim    9 RAMAC                        2:51.33   195    9  
                 38.26      1:21.81 (43.55)
        2:07.17 (45.36)     2:51.33 (44.16)
 10 Boyd, Dylan      10 ESWIM                        2:52.94   189    7  
                 38.97      1:22.65 (43.68)
        2:08.68 (46.03)     2:52.94 (44.26)
 11 Fitzgerald, Qui  10 NKB                          2:53.35   188    6  
                 37.19      1:19.80 (42.61)
        2:06.25 (46.45)     2:53.35 (47.10)
 12 Yao, Felix        9 ESWIM                        2:55.04   182    5  
                 37.70      1:21.87 (44.17)
        2:08.73 (46.86)     2:55.04 (46.31)
 13 Hill, Matthew    10 MSSAC                        2:58.63   172    4  
                 40.85      1:28.08 (47.23)
        2:13.94 (45.86)     2:58.63 (44.69)
 14 Xue, Ryan        10 ESWIM                        3:02.43   161    3  
                 39.59      1:26.26 (46.67)
        2:15.24 (48.98)     3:02.43 (47.19)
 15 Johnston, Caleb  10 ESWIM                        3:03.49   158    2  
                 39.91      1:26.33 (46.42)
        2:15.69 (49.36)     3:03.49 (47.80)
 16 Beyea, Alexande  10 NKB                          3:06.36   151    1  
                 40.49      1:29.06 (48.57)
        2:19.93 (50.87)     3:06.36 (46.43)
 17 Beltran, Iker    10 NKB                          3:12.76   136  
                 43.00      1:32.73 (49.73)
        2:24.49 (51.76)     3:12.76 (48.27)
 18 Chow, Sequoiah   10 TORCH                        3:12.97   136  
                 41.72      1:31.32 (49.60)
        2:20.35 (49.03)     3:12.97 (52.62)
 19 Ovis, Joshua      9 RAMAC                        3:33.85   100  
                 44.25      1:39.00 (54.75)
        2:37.97 (58.97)     3:33.85 (55.88)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 24                 
 
  1. Etobicoke Swimming             2029.5   2. Oakville Aquatic Club             582
  3. Badger Swim Club                  577   4. Nepean Kanata Barracudas          571
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      274   6. Mississauga Aquatic               265
  7. Crest Swimming                    252   8. Richmond Hill Aquatic Club        244
  9. Ramac Aquatic Club                203  10. Windsor Aquatic Club              191
 11. Ducks Swimming                    188  12. Hamilton Aquatic Club             183
 13. Granite Gators Swim Team          179  14. Chatham Y Pool Sharks             174
 15. Orcas Swimming of Burlington    160.5  16. Toronto Swim Club                 142
 17. Sault Surge Aquatic Team           71  18. Oshawa Aquatic Club                55
 19. Scarborough Swim Club              48  20. Whitby Dolphins Swim Club          45
 21. Ajax Aquatic Club                  43  22. Torch Swimming                     42
 23. Codiac Vikings Aquatic Club        39  24. Purdue University                  30
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1