Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 23  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                          Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Rogers, Olive    10 ESWIM                        2:31.91   384   30  
                 35.23      1:14.37 (39.14)
        1:53.78 (39.41)     2:31.91 (38.13)
  2 O'Regan, Ridley  10 ESWIM                        2:36.22   353   25  
                 35.14      1:14.42 (39.28)
        1:55.26 (40.84)     2:36.22 (40.96)
  3 Wyncoll, Siena   10 ESWIM                        2:40.70   324   20  
                 36.00      1:16.63 (40.63)
        1:59.60 (42.97)     2:40.70 (41.10)
  4 Robichaud, Amel  10 ESWIM                        2:44.84   300   15  
                 36.96      1:19.21 (42.25)
        2:03.81 (44.60)     2:44.84 (41.03)
  5 Opara, Adaora I  10 TORCH                        2:48.18   283   14  
                 37.43      1:20.36 (42.93)
        2:04.75 (44.39)     2:48.18 (43.43)
  6 Ironside, Sophi   9 MSSAC                        2:48.32   282   13  
                 38.55      1:22.76 (44.21)
        2:07.14 (44.38)     2:48.32 (41.18)
  7 Chow, Lauren     10 MSSAC                        2:48.36   282   12  
                 39.14      1:21.95 (42.81)
        2:05.81 (43.86)     2:48.36 (42.55)
  8 Lawrence, Aliss  10 ESWIM                        2:48.56   281   11  
                 40.34      1:24.60 (44.26)
        2:08.17 (43.57)     2:48.56 (40.39)
  9 Oulds, Sierra    10 OSHAC                        2:54.76   252    9  
                 39.25      1:23.88 (44.63)
        2:10.78 (46.90)     2:54.76 (43.98)
 10 Fernandez Ayane  10 ESWIM                        2:55.00   251    7  
                 38.73      1:25.23 (46.50)
        2:10.62 (45.39)     2:55.00 (44.38)
 11 Oulds, Summer    10 OSHAC                        2:55.39   249    6  
                 38.12      1:22.38 (44.26)
        2:09.03 (46.65)     2:55.39 (46.36)
 12 Abdelfattah, Lu  10 NKB                          2:58.31   237    5  
                 41.07      1:26.92 (45.85)
        2:14.00 (47.08)     2:58.31 (44.31)
 13 Kelly, Sophia    10 NKB                          2:59.15   234    4  
                 38.73      1:23.27 (44.54)
        2:11.86 (48.59)     2:59.15 (47.29)
 14 Eades, Maegan    10 NKB                          3:00.65   228    3  
                 39.51      1:25.34 (45.83)
        2:14.80 (49.46)     3:00.65 (45.85)
 15 McMullen, Katie  10 CREST                        3:05.78   210    2  
                 42.35      1:29.53 (47.18)
        2:17.82 (48.29)     3:05.78 (47.96)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 23                 
 
  1. Etobicoke Swimming             1955.5   2. Oakville Aquatic Club             582
  3. Badger Swim Club                  577   4. Nepean Kanata Barracudas          550
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      274   6. Mississauga Aquatic               261
  7. Crest Swimming                    252   8. Richmond Hill Aquatic Club        244
  9. Ramac Aquatic Club                194  10. Windsor Aquatic Club              191
 11. Hamilton Aquatic Club             183  12. Granite Gators Swim Team          179
 13. Ducks Swimming                    175  14. Chatham Y Pool Sharks             174
 15. Toronto Swim Club                 142  16. Orcas Swimming of Burlington    119.5
 17. Sault Surge Aquatic Team           71  18. Oshawa Aquatic Club                55
 19. Scarborough Swim Club              48  20. Whitby Dolphins Swim Club          45
 21. Ajax Aquatic Club                  43  22. Codiac Vikings Aquatic Club        39
 23. Purdue University                  30  24. Torch Swimming                     27
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1