Etobicoke Swim Club 
         2018 Age Group International SC - 11/8/2018 to 11/11/2018         
 
 Event 19  Women 15-16 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
  NAG Records: C 2:08.06  12/5/2015 Penelope Oleksiak, TSC
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Carruthers, Car  16 ESWIM             2:16.94    2:14.95   696   30  
                 30.40      1:04.66 (34.26)
        1:39.52 (34.86)     2:14.95 (35.43)
  2 Sasseville, Gen  15 CYPS              2:15.73    2:15.09   694   25  
                 30.40      1:04.79 (34.39)
        1:39.91 (35.12)     2:15.09 (35.18)
  3 Zahab, Mia       16 NKB               2:19.46    2:20.00   623   20  
                 31.17      1:06.57 (35.40)
        1:43.03 (36.46)     2:20.00 (36.97)
  4 Archer, Madison  16 NKB               2:27.47    2:27.71   530   15  
                 32.63      1:10.04 (37.41)
        1:49.12 (39.08)     2:27.71 (38.59)
  5 Laroche, Elia    15 ESWIM             2:31.08    2:28.39   523   14  
                 32.83      1:10.49 (37.66)
        1:48.86 (38.37)     2:28.39 (39.53)
  6 Mastroianni, Is  15 SLSC              2:27.84    2:28.51   522   13  
                 33.27      1:10.20 (36.93)
        1:49.22 (39.02)     2:28.51 (39.29)
  7 Lopes, Leticia   16 ESWIM             2:27.24    2:28.62   521   12  
                 33.61      1:11.13 (37.52)
        1:49.74 (38.61)     2:28.62 (38.88)
  8 MacLeod, Claire  15 ESWIM             2:31.05    2:30.52   501   11  
                 32.79      1:09.69 (36.90)
        1:49.61 (39.92)     2:30.52 (40.91)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Billson, Tressa  16 WAC               2:35.83    2:31.11   495    9  
                 32.80      1:11.29 (38.49)
        1:51.51 (40.22)     2:31.11 (39.60)
 10 Shuster, Morgan  15 OAK               2:33.68    2:32.10   486    7  
                 33.24      1:12.18 (38.94)
        1:52.44 (40.26)     2:32.10 (39.66)
 11 Moldawa, Calise  16 ESWIM             2:34.32    2:32.17   485    6  
                 33.37      1:11.86 (38.49)
        1:51.18 (39.32)     2:32.17 (40.99)
 12 Ellis, Hanna     15 HAC               2:34.59    2:34.25   466    5  
                 32.95      1:11.18 (38.23)
        1:52.24 (41.06)     2:34.25 (42.01)
 13 Ades, Camille    16 GATORS            2:41.70    2:37.59   437    4  
                 33.85      1:13.81 (39.96)
        1:55.90 (42.09)     2:37.59 (41.69)
 14 MacQueen, Faith  15 ESWIM             2:35.99    2:37.77   435    3  
                 33.86      1:13.04 (39.18)
        1:54.82 (41.78)     2:37.77 (42.95)
 15 Lindsay, Emma A  15 DUCKS             2:41.26    2:39.82   419    2  
                 34.80      1:15.34 (40.54)
        1:58.35 (43.01)     2:39.82 (41.47)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 14 Meleka, Celine   15 MSSAC             2:40.53                   
                 35.15      1:15.70 (40.55)
        1:57.79 (42.09)     2:40.53 (42.74)
 
                            === B - Final ===                            
 
 17 Medeiros, Maria  15 MSSAC             2:42.74                   
                 35.52      1:16.86 (41.34)
        1:59.23 (42.37)     2:42.74 (43.51)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 18 Kennedy, Brynn   16 NKB               2:46.68                   
                 36.18      1:18.44 (42.26)
        2:02.23 (43.79)     2:46.68 (44.45)
 19 Barraclough, Br  15 DUCKS             2:48.40                   
                 35.74      1:18.28 (42.54)
        2:03.04 (44.76)     2:48.40 (45.36)
 
 Event 19  Women 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
  NAG Records: C 2:08.06  12/5/2015 Penelope Oleksiak, TSC
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 McDonald, Abiga  17 SLSC              2:25.70    2:20.11   622   30  
                 31.71      1:07.84 (36.13)
        1:44.42 (36.58)     2:20.11 (35.69)
  2 Jogis, Kimberly  17 BADGER            2:22.80    2:21.93   598   25  
                 31.40      1:07.35 (35.95)
        1:43.89 (36.54)     2:21.93 (38.04)
  3 Keir, Holly      17 ESWIM             2:32.95    2:27.55   532   20  
                 32.70      1:09.94 (37.24)
        1:47.89 (37.95)     2:27.55 (39.66)
  4 Kennedy, MaKenz  17 NKB               2:29.80    2:31.73   489   15  
                 31.86      1:09.65 (37.79)
        1:50.85 (41.20)     2:31.73 (40.88)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 19                 
 
  1. Etobicoke Swimming             1635.5   2. Badger Swim Club                  524
  3. Oakville Aquatic Club             503   4. Nepean Kanata Barracudas          498
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      254   6. Richmond Hill Aquatic Club        206
  7. Mississauga Aquatic               201   8. Crest Swimming                    189
  9. Granite Gators Swim Team          179  10. Chatham Y Pool Sharks             174
 11. Windsor Aquatic Club              168  12. Ducks Swimming                    163
 13. Ramac Aquatic Club                153  14. Hamilton Aquatic Club             146
 15. Toronto Swim Club                 142  16. Orcas Swimming of Burlington    119.5
 17. Sault Surge Aquatic Team           71  18. Scarborough Swim Club              48
 19. Ajax Aquatic Club                  43  20. Oshawa Aquatic Club                40
 21. Codiac Vikings Aquatic Club        39  22. Whitby Dolphins Swim Club          36
 23. Purdue University                  30  24. Torch Swimming                     13
 25. Whitchurch-Stouffville S C          1