Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 174  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kotanjyan, Serz  11 ESWIM             1:35.90    1:34.91   136  
         r:+0.84                       
  2 Yajima, Takumi   11 ROW               1:34.44    1:34.98   136  
    r:+0.90  47.54      1:34.98 (47.44)
  3 Pop, Robert      11 ROW               1:35.14    1:35.75   133  
    r:+0.71  46.84      1:35.75 (48.91)
  4 Marhamat, Ryan   11 RAMAC-ON          1:40.62    1:37.14   127  
    r:+0.69  48.85      1:37.14 (48.29)
  5 Sanchez, Jesse   11 NEW               1:39.61    1:37.25   127  
    r:+0.77  47.43      1:37.25 (49.82)
  6 Heal, Kendrick   11 ROW               1:40.98    1:37.98   124  
         r:+0.66                       
  7 McDowell, Harry  11 NEW               1:42.33    1:38.38   122  
         r:+0.82                       
  8 Melnikov, Nikit  11 ESWIM             1:37.32    1:40.35   115  
             48.05      1:40.35 (52.30)
  9 McGregor, Maxim  11 SLSC              1:53.14    1:41.89   110  
         r:+0.80                       
 10 Nache, Edward    11 ROW               1:35.20    1:42.96   107  
    r:+0.84  51.83      1:42.96 (51.13)
 11 Lis, Alexander   11 ESWIM             1:40.01    1:45.63    99  
    r:+0.60  53.14      1:45.63 (52.49)
 12 Panas, Daniel    11 COBRA             1:51.53    1:46.08    97  
    r:+0.75  52.76      1:46.08 (53.32)
 13 El Khalil, Wadi  11 TSC               1:48.89    1:46.09    97  
    r:+0.84  53.01      1:46.09 (53.08)
 14 Gill, Herjup     11 COBRA             1:50.16    1:47.42    94  
         r:+0.59                       
 15 wu, Gordon       11 COBRA             1:49.76    1:50.72    86  
    r:+0.72  56.00      1:50.72 (54.72)
 16 Stas, Shan       11 ROW               1:54.93    1:50.84    85  
    r:+0.71  53.51      1:50.84 (57.33)
 17 Thomas, Lynden   11 COBRA             1:56.55    1:55.20    76  
    r:+0.65  55.41      1:55.20 (59.79)
 18 Mantle, Ronan    11 ROW               1:52.63    1:56.20    74  
         r:+0.76                       
 19 Lee, Max         11 NEW               1:51.48    1:58.31    70  
    r:+0.83  58.71      1:58.31 (59.60)
 20 Weber, Leif      11 TSC               2:02.31    1:59.77    68  
         r:+0.69                       
 21 Hewlett, Baz     11 TSC               1:54.07    2:01.95    64  
  r:+0.79  1:00.94    2:01.95 (1:01.01)
 
 Event 174  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 El-SayedSB9, Za  12 COBRA             1:30.64    1:26.00   183  
    r:+0.66  42.01      1:26.00 (43.99)
  2 Nakamachi-Rozwa  12 TSC               1:32.93    1:29.91   160  
    r:+0.66  43.99      1:29.91 (45.92)
  3 Inksetter, Shel  12 TSC               1:30.68    1:31.60   152  
    r:+0.82  44.32      1:31.60 (47.28)
  4 Schultz, Spence  12 RAMAC-ON          1:36.73    1:34.86   136  
    r:+0.77  45.84      1:34.86 (49.02)
  5 Arias, Nickolas  12 ROW               1:35.14    1:35.72   133  
    r:+0.69  47.18      1:35.72 (48.54)
  6 Wang, Aiden      12 TSC                    NT    1:38.21   123  
    r:+0.84  48.18      1:38.21 (50.03)
  7 Dang, Arthur     12 COBRA             1:48.54    1:39.95   117  
         r:+0.67                       
  8 Sebastian, Josh  12 TSC               1:46.62    1:41.45   111  
    r:+0.72  50.76      1:41.45 (50.69)
  9 Han, David       12 BTSC              2:00.00    1:43.48   105  
    r:+0.64  52.19      1:43.48 (51.29)
 10 Petrella, Thoma  12 ESWIM             1:43.03    1:44.46   102  
    r:+0.85  51.41      1:44.46 (53.05)
 11 Davison-Vanderb  12 COBRA             1:46.17    1:45.24   100  
    r:+0.91  51.59      1:45.24 (53.65)
 12 Maleszyk, Macie  12 COBRA             1:48.80    1:46.72    96  
    r:+0.68  53.26      1:46.72 (53.46)
 13 Ivanovic, Lazar  12 ESWIM             1:45.96    1:48.88    90  
    r:+0.72  54.24      1:48.88 (54.64)