Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 173  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 MacKenzie, Quin  11 BTSC              1:38.24    1:33.56   203  
    r:+0.64  45.64      1:33.56 (47.92)
  2 Baker, Eve       11 TSC                    NT    1:34.91   194  
    r:+0.91  45.97      1:34.91 (48.94)
  3 Gillespie, Shea  11 BTSC              1:38.14    1:35.54   191  
    r:+0.75  46.35      1:35.54 (49.19)
  4 Poulos, Grace    11 ESWIM             1:37.94    1:36.00   188  
  5 Ostrowski, Rose  11 Blue Waves-ON     1:35.99    1:37.74   178  
    r:+0.72  48.96      1:37.74 (48.78)
  6 Gajri, Mehek     11 COBRA             1:39.09    1:39.92   167  
    r:+0.96  47.84      1:39.92 (52.08)
  7 Dhillon, Tanish  11 COBRA             1:38.18    1:40.23   165  
    r:+0.74  49.02      1:40.23 (51.21)
  8 Lampitt, Annabe  11 COBRA             1:37.88    1:40.75   162  
    r:+0.80  49.06      1:40.75 (51.69)
  9 Matthews, Leigh  11 COBRA             1:51.24    1:41.65   158  
         r:+0.81                       
 10 Pretty, Clare    11 BTSC              1:45.68    1:41.92   157  
    r:+0.77  50.86      1:41.92 (51.06)
 11 Serré, Rhys      11 BTSC              1:43.07    1:43.53   150  
    r:+0.62  49.74      1:43.53 (53.79)
 12 Betrabet, Priya  11 COBRA             1:46.74    1:43.88   148  
 13 Rayala, Roopu    11 COBRA             2:08.79    1:45.74   140  
         r:+0.69                       
 14 Samson, Roberta  11 TSC               1:38.37    1:46.20   139  
    r:+0.79  51.72      1:46.20 (54.48)
 15 Rishor, Julia    11 TSC               1:40.91    1:46.28   138  
    r:+0.75  51.04      1:46.28 (55.24)
 16 Le Heup, Joseph  11 TSC               1:44.33    1:48.18   131  
 17 Roberts, Zara    11 TSC               1:57.99    1:49.60   126  
    r:+0.74  52.58      1:49.60 (57.02)
 18 Tota, Brianna    11 ESWIM             1:45.96    1:49.66   126  
    r:+0.93  55.41      1:49.66 (54.25)
 19 Boehmer, Lina    11 TSC               1:55.41    1:50.26   124  
         r:+0.77                       
 20 Farlinger, Ava   11 TSC               1:47.16    1:51.20   121  
             54.65      1:51.20 (56.55)
 21 Gonzalez, Milan  11 COBRA             2:04.75    1:51.28   120  
             52.16      1:51.28 (59.12)
 22 Baring, Kismet   11 COBRA             1:51.96    1:52.95   115  
    r:+0.71  55.33      1:52.95 (57.62)
 23 Bodog, Stephani  11 ESWIM             1:46.51    1:53.08   115  
    r:+0.52  55.68      1:53.08 (57.40)
 24 Arseneau, Rebek  11 TSC               1:55.49    1:54.48   111  
    r:+0.71  56.43      1:54.48 (58.05)
 25 Blumberger, Abi  11 TSC               1:48.78    1:54.78   110  
    r:+0.93  55.75      1:54.78 (59.03)
 26 Kelton, Sophia   11 ESWIM             1:58.43    1:55.47   108  
    r:+0.85  56.98      1:55.47 (58.49)
 27 Rathnapala, Ang  11 COBRA             1:58.55    1:57.29   103  
         r:+0.80                       
 28 Huang, Evelyn    11 NEW               2:07.82    1:59.17    98  
    r:+0.77  57.15    1:59.17 (1:02.02)
 29 Zimmerman, Wave  11 TSC               1:56.22    2:00.82    94  
         r:+0.64                       
 30 Christou, Isabe  11 TSC               2:01.73    2:05.42    84  
  r:+0.82  1:01.45    2:05.42 (1:03.97)
 31 Alcivar, Dahlia  11 TSC               2:09.50    2:07.19    80  
         r:+0.62                       
 -- Dinh, Kelly      11 TSC               1:58.28         DQ        
    r:+0.75  52.94         DQ (1:04.26)
 -- Frater, Ajaya    11 TSC               2:06.00         DQ        
  r:+0.85  1:06.44         DQ (1:05.92)
 -- Audoin, Angelin  11 TSC               1:39.28         DQ        
    r:+0.91  51.12           DQ (55.21)
 -- Pearce Basman,   11 TSC               2:34.80         DQ        
         r:+0.90                       
 
 Event 173  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kopilovic, Sara  12 RAMAC-ON          1:30.31    1:28.44   240  
    r:+0.84  44.20      1:28.44 (44.24)
  2 Bulajic, Lara    12 TSC               1:30.27    1:31.54   217  
    r:+0.78  44.23      1:31.54 (47.31)
  3 Marshall, Georg  12 TSC                    NT    1:34.36   198  
    r:+0.66  44.54      1:34.36 (49.82)
  4 Rodgers, Tierne  12 ESWIM             1:31.02    1:34.89   195  
             46.60      1:34.89 (48.29)
  5 Binns, Sarah     12 TSC               1:40.20    1:35.50   191  
    r:+0.84  46.51      1:35.50 (48.99)
  6 Bogdan, Andreea  12 RAMAC-ON          1:31.96    1:36.79   183  
    r:+0.80  48.09      1:36.79 (48.70)
  7 Krivak, Alice    12 ESWIM             1:35.69    1:37.31   180  
    r:+0.72  47.68      1:37.31 (49.63)
  8 Parker, Izzy     12 TSC               1:38.52    1:39.32   170  
    r:+0.82  47.80      1:39.32 (51.52)
  9 Chandra, Veda    12 NEW               1:44.53    1:39.71   168  
    r:+0.83  47.95      1:39.71 (51.76)
 10 Jayaraman, Anja  12 ESWIM             1:40.38    1:39.87   167  
    r:+0.75  48.59      1:39.87 (51.28)
 11 Clubb, Georgia   12 TSC                    NT    1:39.94   166  
    r:+0.75  47.62      1:39.94 (52.32)
 12 Davidson, Coral  12 TSC               1:39.38    1:40.80   162  
             48.79      1:40.80 (52.01)
 13 Winsor, Maggie   12 TSC               1:44.56    1:41.97   157  
    r:+0.88  49.88      1:41.97 (52.09)
 14 Law-Gallagher,   12 TSC               1:49.95    1:43.46   150  
         r:+0.69                       
 15 Shah, Ayona      12 COBRA             1:55.06    1:44.62   145  
    r:+0.76  50.25      1:44.62 (54.37)
 16 Carr, Alessandr  12 COBRA             1:49.54    1:45.31   142  
    r:+0.80  50.09      1:45.31 (55.22)
 17 Lockington, Ava  12 TSC               1:39.23    1:45.50   141  
         r:+0.71                       
 18 Macfie, Veronic  12 BTSC              1:43.16    1:47.26   135  
         r:+0.82                       
 19 Ghosh, Anya      12 COBRA             1:46.59    1:48.36   130  
         r:+0.88                       
 20 Wallis, Alyssa   12 BTSC              2:00.00    1:48.51   130  
    r:+0.63  53.06      1:48.51 (55.45)
 21 Matthews, Elois  12 Blue Waves-ON     1:45.00    1:49.88   125  
    r:+0.75  53.40      1:49.88 (56.48)
 22 Gilotra, Risha   12 COBRA             2:32.96    1:57.59   102  
         r:+0.96                       
 23 Zhao, Maggie     12 STARS                  NT    2:04.66    86  
    r:+0.93  59.63    2:04.66 (1:05.03)