Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 169  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Gandhi, Maya     11 TSC               1:50.67    1:45.23   208  
    r:+0.88  50.29      1:45.23 (54.94)
  2 Martinez, Gabri  11 ESWIM             1:43.54    1:45.60   205  
             49.92      1:45.60 (55.68)
  3 Samson, Roberta  11 TSC               1:54.64    1:49.39   185  
             53.21      1:49.39 (56.18)
  4 Serré, Rhys      11 BTSC              1:58.95    1:51.70   174  
    r:+0.65  55.38      1:51.70 (56.32)
  5 Ross, Ariella    11 TSC               1:45.95    1:51.94   172  
    r:+0.78  52.71      1:51.94 (59.23)
  6 Zimmerman, Wave  11 TSC               1:55.10    1:52.43   170  
             55.16      1:52.43 (57.27)
  7 Baker, Eve       11 TSC               1:53.44    1:52.51   170  
             53.97      1:52.51 (58.54)
  8 Dhillon, Tanish  11 COBRA             1:54.80    1:52.66   169  
    r:+0.86  55.21      1:52.66 (57.45)
  9 Lampitt, Annabe  11 COBRA             1:50.08    1:53.10   167  
    r:+0.90  51.92    1:53.10 (1:01.18)
 10 Dinh, Kelly      11 TSC               1:55.35    1:53.72   164  
             53.07    1:53.72 (1:00.65)
 11 Rishor, Julia    11 TSC               1:51.54    1:53.91   164  
             54.26      1:53.91 (59.65)
 12 Gajri, Mehek     11 COBRA             1:50.31    1:54.00   163  
             54.11      1:54.00 (59.89)
 13 Fofana, Paloma   11 TSC               1:52.78    1:54.57   161  
    r:+0.91  53.31    1:54.57 (1:01.26)
 13 Matthews, Leigh  11 COBRA             1:57.91    1:54.57   161  
    r:+0.71  54.90      1:54.57 (59.67)
 15 Boehmer, Lina    11 TSC               1:51.92    1:55.38   157  
             54.89    1:55.38 (1:00.49)
 16 Sookhai, Madi    11 BTSC              1:55.56    1:55.88   155  
    r:+0.88  55.47    1:55.88 (1:00.41)
 17 Ostrowski, Rose  11 Blue Waves-ON     1:58.94    1:56.02   155  
             54.89    1:56.02 (1:01.13)
 18 Davis, Alex      11 BTSC              2:04.89    1:56.09   155  
             58.27      1:56.09 (57.82)
 19 Le Heup, Joseph  11 TSC               1:55.49    1:56.90   151  
             55.06    1:56.90 (1:01.84)
 20 Baring, Kismet   11 COBRA             1:54.34    1:57.06   151  
             55.58    1:57.06 (1:01.48)
 21 Pearce Basman,   11 TSC               1:58.72    1:58.11   147  
             54.62    1:58.11 (1:03.49)
 22 Huang, Evelyn    11 NEW               2:15.00    1:58.33   146  
             57.06    1:58.33 (1:01.27)
 23 Hudson, Beatric  11 TSC               1:55.15    1:58.98   143  
         r:+0.76                       
 24 Salter, Bridget  11 STARS             2:10.04    2:00.55   138  
    r:+0.93  58.94    2:00.55 (1:01.61)
 25 Rathnapala, Ang  11 COBRA             2:09.59    2:01.03   136  
             56.55    2:01.03 (1:04.48)
 26 Christou, Isabe  11 TSC               2:02.19    2:07.44   117  
    r:+0.71  59.81    2:07.44 (1:07.63)
 27 Lin, Melia       11 TSC               2:00.05    2:07.46   117  
    r:+0.65  59.11    2:07.46 (1:08.35)
 28 Rayala, Roopu    11 COBRA             2:14.43    2:09.83   110  
  r:+0.86  1:00.58    2:09.83 (1:09.25)
 29 Arseneau, Rebek  11 TSC               2:12.65    2:18.29    91  
           1:04.92    2:18.29 (1:13.37)
 30 Alcivar, Dahlia  11 TSC               2:17.02    2:22.49    83  
           1:08.25    2:22.49 (1:14.24)
 31 Frater, Ajaya    11 TSC               2:51.22    2:26.31    77  
  r:+0.79  1:11.88    2:26.31 (1:14.43)
 -- Gillespie, Shea  11 BTSC              1:56.40         DQ        
             52.32           DQ (58.28)
 
 Event 169  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Makela, Lara     12 SLSC              1:43.15    1:36.87   266  
    r:+0.80  47.17      1:36.87 (49.70)
  2 Pobol, Sophie    12 ESWIM             1:38.86    1:38.24   255  
             45.98      1:38.24 (52.26)
  3 Mounsey, Coryn   12 TSC               1:45.07    1:39.69   244  
    r:+0.86  47.04      1:39.69 (52.65)
  4 Lockington, Ava  12 TSC                    NT    1:42.40   225  
             48.79      1:42.40 (53.61)
  4 Doshi, Pranjali  12 STARS             1:49.11    1:42.40   225  
             49.05      1:42.40 (53.35)
  6 Struthers, Erin  12 BTSC              1:45.08    1:44.79   210  
             50.88      1:44.79 (53.91)
  7 Bulajic, Lara    12 TSC               1:45.03    1:45.34   207  
             49.67      1:45.34 (55.67)
  8 Bogdan, Andreea  12 RAMAC-ON          1:41.21    1:45.51   206  
    r:+0.72  49.73      1:45.51 (55.78)
  9 Macfie, Veronic  12 BTSC              1:52.36    1:46.42   201  
    r:+0.78  50.73      1:46.42 (55.69)
 10 Kopilovic, Sara  12 RAMAC-ON          1:46.67    1:49.78   183  
    r:+0.80  52.87      1:49.78 (56.91)
 11 Khan, Myla       12 TSC               1:48.49    1:49.84   182  
             52.08      1:49.84 (57.76)
 12 Crichlow, Brook  12 COBRA             1:49.21    1:49.97   182  
    r:+0.77  53.10      1:49.97 (56.87)
 13 Trani, Francesc  12 COBRA             1:50.91    1:52.09   172  
    r:+0.67  54.78      1:52.09 (57.31)
 14 Fox, Mira        12 COBRA             1:51.85    1:52.52   170  
             53.70      1:52.52 (58.82)
 15 Davidson, Coral  12 TSC               1:52.91    1:53.82   164  
    r:+0.66  52.98    1:53.82 (1:00.84)
 16 Tsitsias, Sophi  12 STARS             1:52.56    1:53.85   164  
             53.73    1:53.85 (1:00.12)
 17 Carr, Alessandr  12 COBRA             1:54.77    1:54.78   160  
             53.32    1:54.78 (1:01.46)
 18 Shah, Ayona      12 COBRA             1:57.82    1:56.38   153  
    r:+0.75  56.20    1:56.38 (1:00.18)
 19 Richman, Maya    12 TSC               1:55.42    1:56.39   153  
    r:+0.87  54.47    1:56.39 (1:01.92)
 20 Matthews, Elois  12 Blue Waves-ON     1:52.37    1:57.66   148  
    r:+0.76  54.94    1:57.66 (1:02.72)
 21 Gilotra, Risha   12 COBRA             1:58.38    1:58.60   145  
             57.69    1:58.60 (1:00.91)
 22 Nord, Eva        12 NEW               2:04.04    2:00.56   138  
    r:+0.89  56.91    2:00.56 (1:03.65)
 23 Karunarathne, M  12 COBRA             1:56.03    2:03.33   129  
             59.83    2:03.33 (1:03.50)
 -- Stewart, Emily   12 NEW               1:45.30         DQ        
    r:+0.84  49.74           DQ (54.80)
 -- Hoard, Elizabet  12 NEW               1:56.55         DQ        
  r:+0.90  1:00.88         DQ (1:09.40)