Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 162  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Mancini, Matteo  10 NEW                 51.18      49.40   133  
  2 Thorburn, Julia  10 TSC                 51.85      49.88   129  
         r:+0.56                       
  3 Eperjessy, Donn   9 COBRA               53.17      53.81   103  
         r:+0.62                       
  4 Wei, Nathan      10 ROW                 59.00      55.29    95  
         r:+0.58                       
  5 Lee, Joseph      10 ROW                 55.94      55.37    94  
         r:+0.66                       
  6 Gu, Derek        10 TSC               1:00.92      56.27    90  
  7 Rampal, Aayan    10 NEW                 54.69      56.72    88  
  8 Deir, Kentaro    10 ROW                 57.10      58.05    82  
  9 Zeleni, Paul     10 NEW                 59.32      58.56    80  
 10 Guo, Andrew      10 NEW                 56.10      58.67    79  
 11 Hagigi, Alon      9 BTSC              1:01.42      59.12    77  
 12 Moots, Dominic    8 TSC               1:02.17      59.32    77  
         r:+0.58                       
 13 Tod, Ryder       10 NEW               1:02.60    1:00.24    73  
         r:+0.50                       
 14 Bruvelaitis, Ja  10 TSC               1:02.67    1:00.97    71  
 15 Volokitin, Arse  10 TSC                 58.11    1:01.71    68  
         r:+0.84                       
 16 McConachie, Wil   8 BTSC              1:01.28    1:02.37    66  
 17 Usher, Jonah      9 BTSC              1:07.30    1:03.13    63  
 18 Schultz, Cooper   8 RAMAC-ON          1:02.26    1:03.72    62  
 19 Mikhalev, David   8 NEW                    NT    1:04.23    60  
 20 Heal, Galen       9 ROW               1:03.19    1:04.55    59  
 21 Simion, Dan      10 RAMAC-ON               NT    1:04.84    59  
         r:+0.86                       
 22 Wilson, Kyler     9 NEW                 58.74    1:06.22    55  
 23 Ramon, Owen       9 NEW               1:06.64    1:06.27    55  
 24 Walda, Rhys       8 NEW               1:13.52    1:06.42    54  
         r:+0.93                       
 25 Chapman, Connor   9 BTSC              1:04.97    1:06.46    54  
 26 Yusupov, Benjam   9 NEW               1:01.25    1:06.86    53  
 27 Flynn, Callum    10 TSC               1:04.10    1:06.94    53  
         r:+0.71                       
 28 Kiss, Nimrod     10 TSC               1:04.94    1:07.12    53  
 29 Miller, Nathan    9 BTSC              1:16.34    1:09.02    48  
 30 Wei, Nicholas     8 ROW               1:09.43    1:10.14    46  
 31 Castellon, Luca   9 BTSC              1:12.11    1:11.49    44  
 32 Getu, Lucas       8 NEW               1:14.52    1:11.51    44  
 33 Dawabeh, Najeeb   9 NEW               1:15.80    1:14.48    38  
         r:+0.78                       
 34 Meguerian, Alex   9 NEW               1:18.84    1:16.10    36  
 35 Watson, Nate      8 NEW               1:17.11    1:19.64    31  
 36 Huang, Ethan      9 NEW                    NT    1:21.26    30  
 37 Prashobh, Rohan   9 NEW               1:11.40    1:22.79    28  
 38 Sadjad, Rashed   10 ROW               1:12.34    1:24.38    26  
 39 Usher, Camden     6 BTSC              1:38.00    1:28.53    23  
 40 Beatty, Evan      9 BTSC              1:34.00    1:29.26    22  
         r:+0.75                       
 41 McDermott, Ben    6 BTSC              1:38.00    1:30.93    21  
         r:+0.75