Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 154  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Mayers, Trenton  10 ESWIM             3:04.84    3:03.87   157  
             40.75      1:28.58 (47.83)
        2:17.12 (48.54)     3:03.87 (46.75)
  2 Lee, Joseph      10 ROW               3:30.89    3:05.58   153  
             40.06      1:27.40 (47.34)
        2:17.83 (50.43)     3:05.58 (47.75)
  3 Gueldis, Angelo  10 STARS             3:14.89    3:06.68   150  
    r:+0.85  45.65      1:33.04 (47.39)
        2:22.63 (49.59)     3:06.68 (44.05)
  4 Keenes, Charlie   9 COBRA             3:36.95    3:09.21   144  
    r:+0.88  42.70      1:32.62 (49.92)
        2:22.18 (49.56)     3:09.21 (47.03)
  5 MacLure, Simon   10 ESWIM             3:08.84    3:10.72   141  
    r:+0.91  42.07      1:32.19 (50.12)
        2:24.44 (52.25)     3:10.72 (46.28)
  6 McInerney, Doug   9 ESWIM             3:15.41    3:15.82   130  
    r:+0.97  46.05      1:36.53 (50.48)
        2:27.70 (51.17)     3:15.82 (48.12)
  7 Chen, Tyler      10 ESWIM             3:23.51    3:16.64   129  
             42.53      1:33.11 (50.58)
        2:25.56 (52.45)     3:16.64 (51.08)
  8 Vigneault, Nath  10 COBRA             3:54.11    3:17.42   127  
             41.94      1:34.76 (52.82)
        2:27.12 (52.36)     3:17.42 (50.30)
  9 Hazelton, Luke   10 ESWIM             3:23.88    3:18.55   125  
    r:+0.92  45.72      1:37.68 (51.96)
        2:31.08 (53.40)     3:18.55 (47.47)
 10 Grahovac, Toni   10 ESWIM             3:19.40    3:18.62   125  
    r:+0.70  43.86      1:34.99 (51.13)
      3:18.62 (1:43.63)                    
 11 Hou, Steven      10 ESWIM             3:31.79    3:20.27   122  
             44.91      1:36.56 (51.65)
        2:29.26 (52.70)     3:20.27 (51.01)
 12 Hingst, Grayson  10 SLSC              3:57.93    3:21.25   120  
    r:+0.93  45.24      1:37.59 (52.35)
        2:29.75 (52.16)     3:21.25 (51.50)
 13 Deir, Kentaro    10 ROW               3:27.30    3:24.53   114  
             45.06      1:36.89 (51.83)
        2:31.53 (54.64)     3:24.53 (53.00)
 14 Caraballo, Dani  10 BTSC              3:58.41    3:26.44   111  
             43.19      1:37.22 (54.03)
        2:33.04 (55.82)     3:26.44 (53.40)
 15 Walda, Rhys       8 NEW               3:35.80    3:27.72   109  
             43.16      1:37.10 (53.94)
        2:33.69 (56.59)     3:27.72 (54.03)
 16 Mussie, Michael  10 TSC               3:24.25    3:30.90   104  
             47.27      1:43.29 (56.02)
        2:40.96 (57.67)     3:30.90 (49.94)
 17 Ramon, Owen       9 NEW               3:38.37    3:33.26   101  
    r:+0.96  47.87      1:43.46 (55.59)
      3:33.26 (1:49.80)                    
 18 Gu, Derek        10 TSC               3:18.89    3:36.11    97  
             47.66      1:40.90 (53.24)
        2:38.34 (57.44)     3:36.11 (57.77)
 19 Schultz, Cooper   8 RAMAC-ON          3:34.74    3:36.28    96  
             49.10      1:46.25 (57.15)
        2:42.29 (56.04)     3:36.28 (53.99)
 20 Clarke, Owen      9 COBRA             3:45.47    3:36.67    96  
             44.72      1:41.92 (57.20)
        2:39.82 (57.90)     3:36.67 (56.85)
 21 Wilson, Kyler     9 NEW               3:45.53    3:37.51    95  
             47.44      1:46.32 (58.88)
        2:45.72 (59.40)     3:37.51 (51.79)
 22 Eperjessy, Donn   9 COBRA             3:45.14    3:38.16    94  
             48.50      1:46.60 (58.10)
        2:45.63 (59.03)     3:38.16 (52.53)
 23 Rioux, Joshua     9 SLSC              3:47.98    3:41.87    89  
    r:+0.65  49.21      1:46.43 (57.22)
        2:41.33 (54.90)   3:41.87 (1:00.54)
 24 Moots, Dominic    8 TSC               3:39.13    3:42.54    89  
             50.25      1:48.53 (58.28)
        2:46.81 (58.28)     3:42.54 (55.73)
 25 Yusupov, Benjam   9 NEW               3:56.31    3:43.03    88  
             49.72    1:50.56 (1:00.84)
        2:50.16 (59.60)     3:43.03 (52.87)
 26 Duko, Phillip     9 ESWIM             3:33.81    3:43.78    87  
             49.58      1:46.58 (57.00)
        2:45.11 (58.53)     3:43.78 (58.67)
 27 Thorburn, Julia  10 TSC               3:46.38    3:46.34    84  
             49.81      1:46.00 (56.19)
      3:46.34 (2:00.34)                    
 28 Murygin, Mark     9 ESWIM             3:57.06    3:47.08    83  
             47.81      1:45.53 (57.72)
      2:49.86 (1:04.33)     3:47.08 (57.22)
 29 McConachie, Wil   8 BTSC              3:35.01    3:48.64    82  
             47.86    1:49.33 (1:01.47)
      2:51.17 (1:01.84)     3:48.64 (57.47)
 30 Dempster, Ben    10 BTSC              3:48.16    3:49.00    81  
             49.76      1:48.73 (58.97)
      2:50.23 (1:01.50)     3:49.00 (58.77)
 31 Dinglasan, Aaro   9 COBRA             4:01.57    3:50.25    80  
             55.01    1:56.25 (1:01.24)
      2:56.94 (1:00.69)     3:50.25 (53.31)
 32 El-Sayed, Mahdi   7 COBRA             4:02.47    3:50.94    79  
             50.64    1:52.85 (1:02.21)
      2:53.62 (1:00.77)     3:50.94 (57.32)
 33 Meguerian, Alex   9 NEW               3:52.19    3:51.17    79  
             51.98    1:52.37 (1:00.39)
      2:54.27 (1:01.90)     3:51.17 (56.90)
 34 Simion, Dan      10 RAMAC-ON               NT    3:53.25    77  
    r:+0.87  46.47    3:53.25 (3:06.78)
 35 Trehan, Anay     10 ESWIM             3:47.38    3:53.80    76  
             50.30      1:49.46 (59.16)
      2:54.62 (1:05.16)     3:53.80 (59.18)
 36 Volokitin, Arse  10 TSC               4:04.70    3:55.93    74  
    r:+0.84  52.65    1:54.46 (1:01.81)
      2:59.32 (1:04.86)     3:55.93 (56.61)
 37 Freir, Ronan      9 TSC               3:56.44    3:58.00    72  
    r:+0.59  50.43    1:51.18 (1:00.75)
      2:56.19 (1:05.01)   3:58.00 (1:01.81)
 38 Tod, Ryder       10 NEW                    NT    3:58.11    72  
             51.47                     
            2:58.07 ( )   3:58.11 (1:00.04)
 39 Kiss, Nimrod     10 TSC               4:30.00    3:59.43    71  
             49.12    1:50.86 (1:01.74)
      2:57.32 (1:06.46)   3:59.43 (1:02.11)
 40 Mikhalev, David   8 NEW               4:05.90    4:04.46    67  
             51.78    1:57.57 (1:05.79)
        2:53.20 (55.63)   4:04.46 (1:11.26)
 41 Chapman, Connor   9 BTSC              3:30.10    4:05.60    66  
    r:+0.79  53.88    1:55.50 (1:01.62)
      2:59.93 (1:04.43)   4:05.60 (1:05.67)
 42 Flynn, Callum    10 TSC               3:48.79    4:07.85    64  
             55.14    2:00.86 (1:05.72)
      3:05.25 (1:04.39)   4:07.85 (1:02.60)
 43 Nguyen, Aiden     9 COBRA             4:02.12    4:09.14    63  
             53.89    1:57.36 (1:03.47)
      3:03.37 (1:06.01)   4:09.14 (1:05.77)
 44 Desai, Roshan     9 COBRA             4:10.47    4:12.03    61  
 45 Getu, Lucas       8 NEW               4:23.62    4:16.22    58  
             53.72    2:02.56 (1:08.84)
      3:08.05 (1:05.49)   4:16.22 (1:08.17)
 46 Dawabeh, Najeeb   9 NEW               4:21.47    4:16.65    58  
    r:+0.86  56.60    2:01.88 (1:05.28)
      3:09.06 (1:07.18)   4:16.65 (1:07.59)
 47 Miller, Nathan    9 BTSC              4:00.00    4:27.01    51  
 48 Prashobh, Rohan   9 NEW               4:35.55    4:47.35    41  
           1:01.20    2:13.66 (1:12.46)
      3:27.01 (1:13.35)   4:47.35 (1:20.34)
 49 Watson, Nate      8 NEW                    NT    4:54.26    38  
         r:+0.61                       
 50 Huang, Ethan      9 NEW                    NT    5:01.52    35  
           1:09.32    2:29.83 (1:20.51)
      3:45.80 (1:15.97)   5:01.52 (1:15.72)
 -- Zhang, Alex       9 ESWIM             3:30.55         DQ        
    r:+0.75  58.69    2:07.18 (1:08.49)
      3:55.62 (1:48.44)