Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 149  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 McAfee, Maddie   10 TSC               1:40.50    1:38.38   175  
    r:+0.91  48.68      1:38.38 (49.70)
  2 Kerr, Alexandra  10 ESWIM             1:44.96    1:38.53   174  
    r:+0.74  48.72      1:38.53 (49.81)
  3 Kowalczyk, Soph   9 RAMAC-ON          1:38.60    1:41.29   160  
    r:+0.87  48.90      1:41.29 (52.39)
  4 Cescon, Cassand  10 ESWIM             1:47.62    1:42.90   152  
         r:+0.83                       
  5 Fernando, Neyli  10 RAMAC-ON          1:51.46    1:43.23   151  
    r:+0.87  50.90      1:43.23 (52.33)
  6 Kinnear, Addy    10 TSC                    NT    1:43.79   149  
             50.27      1:43.79 (53.52)
  7 Moulton, Grace   10 COBRA             1:43.12    1:44.35   146  
    r:+0.82  51.67      1:44.35 (52.68)
  8 Ginzburg, Leah    9 RAMAC-ON               NT    1:44.54   145  
    r:+0.86  51.22      1:44.54 (53.32)
  9 Gardner, Jordyn  10 BTSC              1:46.80    1:44.76   144  
    r:+0.67  51.16      1:44.76 (53.60)
 10 Peterson, Ashle  10 NEW               1:45.98    1:44.83   144  
    r:+0.78  52.20      1:44.83 (52.63)
 11 Vorobieva, Dash   9 ESWIM             1:48.54    1:45.33   142  
    r:+0.87  52.00      1:45.33 (53.33)
 12 Vande Vooren, S  10 COBRA             1:46.45    1:45.77   140  
             51.57      1:45.77 (54.20)
 13 Okeke, Onna      10 NEW               1:48.70    1:47.24   135  
         r:+0.96                       
 14 Raghunath, Alea  10 COBRA             1:44.37    1:48.70   129  
    r:+0.94  53.45      1:48.70 (55.25)
 15 Rice, Taylor     10 COBRA             1:41.82    1:49.15   128  
    r:+0.84  53.73      1:49.15 (55.42)
 16 Browne, Molly     9 NEW               1:47.48    1:49.66   126  
    r:+0.70  52.10      1:49.66 (57.56)
 17 Gatten, Paige     9 TSC                    NT    1:49.91   125  
             53.18      1:49.91 (56.73)
 18 Liao, Iris       10 TSC               1:55.14    1:51.70   119  
    r:+0.83  54.17      1:51.70 (57.53)
 19 Dinglasan, Autu   8 COBRA             1:57.56    1:52.19   118  
 20 Hughes, Kat      10 Blue Waves-ON     1:47.29    1:52.48   117  
    r:+0.93  52.19    1:52.48 (1:00.29)
 21 Koenig, Natalie  10 ESWIM             1:58.92    1:52.56   116  
    r:+0.92  55.01      1:52.56 (57.55)
 22 Greenberg, Sara   9 TSC               1:48.58    1:53.78   113  
             55.43      1:53.78 (58.35)
 22 Cuddihy, Isabel   9 NEW               2:06.01    1:53.78   113  
    r:+0.66  55.76      1:53.78 (58.02)
 24 Ferricchio, Isa   9 COBRA             2:01.86    1:54.93   109  
         r:+0.94                       
 25 Tran, Vianna      8 ESWIM             1:54.01    1:55.94   106  
    r:+0.78  56.71      1:55.94 (59.23)
 26 Wapiennik, Pers  10 TSC               1:48.86    1:56.07   106  
    r:+0.99  58.51      1:56.07 (57.56)
 27 Rus, Sophie       8 ROW               2:07.63    1:56.53   105  
             56.76      1:56.53 (59.77)
 28 Fagon, Amaya     10 TSC               2:05.48    1:57.02   103  
    r:+0.93  57.15      1:57.02 (59.87)
 29 Kalverda, Skyla  10 COBRA             1:55.47    1:57.13   103  
             56.39    1:57.13 (1:00.74)
 30 Baskerville, Me   9 ROW               2:05.83    1:57.14   103  
         r:+0.78                       
 31 Andrews, Poppy    8 TSC               1:57.70    1:59.62    97  
  r:+0.88  1:01.03      1:59.62 (58.59)
 32 de Lacerda Abre  10 TSC               1:59.10    2:00.54    95  
    r:+0.93  57.81    2:00.54 (1:02.73)
 33 Klakov, Pola      9 NEW               1:49.14    2:00.61    94  
    r:+0.99  53.87    2:00.61 (1:06.74)
 34 Stanila, Alexan   8 ROW               2:09.47    2:00.83    94  
    r:+0.95  58.42    2:00.83 (1:02.41)
 35 Stojsic, Stana   10 TSC               2:06.35    2:01.22    93  
 36 Snow, Mikayla    10 COBRA             1:53.73    2:02.75    90  
    r:+0.88  59.61    2:02.75 (1:03.14)
 37 Meng, Michelle   10 NEW               2:06.19    2:03.15    89  
  r:+0.95  1:01.37    2:03.15 (1:01.78)
 38 Johnston Pickwo  10 TSC               1:55.01    2:03.53    88  
  r:+0.83  1:00.74    2:03.53 (1:02.79)
 39 Grewal, Sachi    10 COBRA             2:06.10    2:03.63    88  
           1:00.03    2:03.63 (1:03.60)
 40 Kingsland, Carn   8 NEW               1:55.18    2:08.32    78  
  r:+0.78  1:04.56    2:08.32 (1:03.76)
 41 Sauter, Charlot  10 ESWIM             2:08.63    2:09.20    77  
  r:+0.99  1:02.61    2:09.20 (1:06.59)
 42 Koushavand, Sev   9 NEW               2:04.03    2:10.17    75  
 43 Oetelaar, Rylie   8 NEW               2:05.85    2:12.52    71  
  r:+0.86  1:08.41    2:12.52 (1:04.11)
 44 Vilchez, Clara    7 BTSC              2:20.00    2:15.32    67  
  r:+0.88  1:08.33    2:15.32 (1:06.99)
 45 Lu, Phoebe        8 NEW               2:10.31    2:16.15    66  
  r:+0.95  1:07.83    2:16.15 (1:08.32)
 46 Saniee, Lisa      9 NEW               2:14.18    2:16.75    65  
  r:+0.84  1:08.29    2:16.75 (1:08.46)
 47 Gupta, Avika      9 ROW               2:28.62    2:19.59    61  
  r:+0.72  1:06.69    2:19.59 (1:12.90)
 48 Shen, Gloria      9 NEW               2:09.60    2:22.33    57  
           1:09.32    2:22.33 (1:13.01)
 49 Pifko, Maya       9 BTSC              2:12.65    2:23.63    56  
  r:+0.81  1:12.55    2:23.63 (1:11.08)
 50 Sivia, Ganeve     9 STARS             2:28.05    2:31.85    47  
  r:+0.89  1:14.11    2:31.85 (1:17.74)
 -- Bayers, Elizabe   8 BTSC              2:30.00         DQ        
 -- Sarabura, Kylie   9 BTSC              2:20.00         DQ        
  r:+0.71  1:11.78         DQ (1:13.72)
 -- Gray, Angelina    9 NEW               2:01.61         DQ        
         r:+0.67                       
 -- Chong Ling, Ale  10 COBRA             1:51.33         DQ        
    r:+0.98  59.39         DQ (1:01.10)
 -- Uhalde, Ilyana   10 Blue Waves-ON     1:50.29         DQ        
         r:+0.90                       
 -- Masoumi Rad, Di  10 ESWIM             2:03.28         DQ        
    r:+0.89  56.41         DQ (1:03.81)
 -- Rohanipour, Par   8 NEW               2:39.79         DQ        
  r:+0.61  1:16.17         DQ (1:21.71)
 -- Silva, Geneva     9 ROW               1:52.22         DQ        
    r:+0.81  52.12           DQ (56.01)
 -- Monk, Ava         9 ROW               2:15.00         DQ        
 -- Pigida, Zoe       7 RAMAC-ON               NT         DQ        
  r:+0.73  1:38.04         DQ (1:40.99)
 -- Rask, Marin       8 BTSC              2:20.00         DQ        
         r:+0.91