Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 148  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Mancini, Matteo  10 NEW               1:51.06    1:44.87   149  
             49.28      1:44.87 (55.59)
  2 Gueldis, Angelo  10 STARS             1:52.52    1:49.60   130  
    r:+0.63  52.36      1:49.60 (57.24)
  3 Fedenev, Meesha  10 COBRA             1:56.45    1:55.76   110  
             54.12    1:55.76 (1:01.64)
  4 Zeleni, Paul     10 NEW               2:00.45    1:58.26   103  
    r:+0.83  56.58    1:58.26 (1:01.68)
  5 Rampal, Aayan    10 NEW               1:58.53    1:59.19   101  
             58.65    1:59.19 (1:00.54)
  6 Clarke, Owen      9 COBRA             2:12.57    2:05.88    86  
           1:00.07    2:05.88 (1:05.81)
  7 Millar, Tyler     9 BTSC              2:07.23    2:06.84    84  
  r:+0.63  1:00.90    2:06.84 (1:05.94)
  8 Deir, Kentaro    10 ROW               2:06.09    2:07.23    83  
           1:01.06    2:07.23 (1:06.17)
  8 Guo, Andrew      10 NEW               2:04.18    2:07.23    83  
           1:01.86    2:07.23 (1:05.37)
 10 Caraballo, Dani  10 BTSC              2:14.54    2:08.12    81  
           1:00.12    2:08.12 (1:08.00)
 11 El-Sayed, Mahdi   7 COBRA             2:10.79    2:10.64    77  
           1:02.52    2:10.64 (1:08.12)
 12 Hagigi, Alon      9 BTSC              2:13.84    2:12.24    74  
  r:+0.60  1:04.85    2:12.24 (1:07.39)
 13 Usher, Jonah      9 BTSC              2:26.97    2:12.43    74  
  r:+0.88  1:03.72    2:12.43 (1:08.71)
 14 Desai, Roshan     9 COBRA             2:27.92    2:13.72    71  
           1:03.05    2:13.72 (1:10.67)
 15 Chapman, Connor   9 BTSC              2:17.71    2:14.13    71  
           1:04.99    2:14.13 (1:09.14)
 16 Schultz, Cooper   8 RAMAC-ON          2:16.40    2:14.54    70  
           1:06.88    2:14.54 (1:07.66)
 17 Tod, Ryder       10 NEW               2:19.05    2:14.74    70  
           1:03.99    2:14.74 (1:10.75)
 18 Dumoulin, Olive   9 Blue Waves-ON     2:22.50    2:16.19    68  
  r:+0.80  1:05.31    2:16.19 (1:10.88)
 19 Heal, Galen       9 ROW               2:30.00    2:19.44    63  
           1:07.51    2:19.44 (1:11.93)
 20 Wilson, Kyler     9 NEW               2:12.59    2:20.74    61  
 21 Yusupov, Benjam   9 NEW               2:36.88    2:20.85    61  
           1:07.73    2:20.85 (1:13.12)
 22 Wei, Nicholas     8 ROW               2:21.91    2:21.80    60  
           1:08.89    2:21.80 (1:12.91)
 23 Walda, Rhys       8 NEW               2:13.07    2:23.12    58  
           1:08.90    2:23.12 (1:14.22)
 24 Ramon, Owen       9 NEW               2:34.73    2:23.36    58  
           1:10.44    2:23.36 (1:12.92)
 25 Simion, Dan      10 RAMAC-ON               NT    2:26.72    54  
           1:10.87    2:26.72 (1:15.85)
 26 Kiss, Nimrod     10 TSC               2:21.66    2:26.82    54  
           1:08.83    2:26.82 (1:17.99)
 27 Castellon, Luca   9 BTSC              2:33.36    2:29.53    51  
           1:11.20    2:29.53 (1:18.33)
 28 Bruvelaitis, Ja  10 TSC               2:25.34    2:32.76    48  
           1:11.12    2:32.76 (1:21.64)
 29 Miller, Nathan    9 BTSC              2:48.98    2:35.01    46  
           1:12.03    2:35.01 (1:22.98)
 30 Sokolowski, Mic   9 Blue Waves-ON     2:29.31    2:35.30    45  
           1:12.54    2:35.30 (1:22.76)
 31 Flynn, Callum    10 TSC               2:28.20    2:37.81    43  
  r:+0.75  1:14.45    2:37.81 (1:23.36)
 32 Dawabeh, Najeeb   9 NEW               2:42.10    2:40.18    41  
  r:+0.93  1:19.30    2:40.18 (1:20.88)
 33 Watson, Nate      8 NEW                    NT    2:41.49    40  
           1:19.36    2:41.49 (1:22.13)
 34 Xu, Timothy       8 BTSC              2:57.21    2:43.93    39  
           1:18.53    2:43.93 (1:25.40)
 35 Meguerian, Alex   9 NEW               2:47.81    2:44.97    38  
           1:19.69    2:44.97 (1:25.28)
 36 Sadjad, Rashed   10 ROW               2:55.89    2:55.20    31  
           1:23.64    2:55.20 (1:31.56)
 37 Huang, Ethan      9 NEW               2:52.33    3:06.47    26  
           1:31.26    3:06.47 (1:35.21)
 38 Usher, Camden     6 BTSC              3:25.00    3:15.46    23  
           1:37.98    3:15.46 (1:37.48)
 39 Beatty, Evan      9 BTSC              3:30.00    3:17.99    22  
         r:+0.85                       
 40 McDermott, Ben    6 BTSC              3:20.00    3:20.48    21  
  r:+0.79  1:38.78    3:20.48 (1:41.70)
 -- Mikhalev, David   8 NEW                    NT         DQ        
           1:12.33         DQ (1:11.92)
 -- Prashobh, Rohan   9 NEW                    NT         DQ        
           1:23.23         DQ (1:23.22)