Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 146  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Mayers, Trenton  10 ESWIM             1:26.82    1:23.65   155  
             41.03      1:23.65 (42.62)
  2 Keenes, Charlie   9 COBRA             1:28.68    1:27.61   134  
    r:+0.86  41.10      1:27.61 (46.51)
  3 Mancini, Matteo  10 NEW               1:34.37    1:27.94   133  
  4 Walda, Rhys       8 NEW               1:35.81    1:30.83   121  
             43.34      1:30.83 (47.49)
  5 Zeleni, Paul     10 NEW               1:37.67    1:31.05   120  
             43.57      1:31.05 (47.48)
  6 Millar, Tyler     9 BTSC              1:29.70    1:32.70   113  
             42.36      1:32.70 (50.34)
  7 Vigneault, Nath  10 COBRA             1:26.47    1:32.84   113  
             42.94      1:32.84 (49.90)
  8 Grahovac, Toni   10 ESWIM             1:32.23    1:32.93   113  
    r:+0.76  44.11      1:32.93 (48.82)
  9 Deir, Kentaro    10 ROW               1:32.04    1:33.10   112  
             43.95      1:33.10 (49.15)
 10 MacLure, Simon   10 ESWIM             1:30.48    1:33.60   110  
             43.42      1:33.60 (50.18)
 11 Chen, Tyler      10 ESWIM             1:31.84    1:33.85   109  
    r:+0.79  44.41      1:33.85 (49.44)
 12 Usher, Jonah      9 BTSC              1:40.19    1:34.66   107  
             47.80      1:34.66 (46.86)
 13 McInerney, Doug   9 ESWIM             1:33.22    1:36.14   102  
             46.91      1:36.14 (49.23)
 14 Rioux, Joshua     9 SLSC              1:39.32    1:36.99    99  
             45.31      1:36.99 (51.68)
 15 Hou, Steven      10 ESWIM             1:38.68    1:37.20    98  
             46.58      1:37.20 (50.62)
 16 Hazelton, Luke   10 ESWIM             1:37.84    1:37.26    98  
    r:+0.66  48.31      1:37.26 (48.95)
 17 Hingst, Grayson  10 SLSC              1:40.16    1:37.30    98  
    r:+0.75  46.12      1:37.30 (51.18)
 18 Caraballo, Dani  10 BTSC              1:31.76    1:37.76    97  
             44.81      1:37.76 (52.95)
 19 Pettipas, Grays  10 COBRA             1:40.62    1:37.89    96  
             50.37      1:37.89 (47.52)
 20 Fedenev, Meesha  10 COBRA             1:42.46    1:38.14    96  
         r:+0.72                       
 21 Mussie, Michael  10 TSC               1:34.96    1:38.41    95  
    r:+0.47  46.50      1:38.41 (51.91)
 22 Gu, Derek        10 TSC               1:35.18    1:39.50    92  
             46.82      1:39.50 (52.68)
 23 Moots, Dominic    8 TSC               1:38.86    1:40.10    90  
    r:+0.65  46.83      1:40.10 (53.27)
 24 Clarke, Owen      9 COBRA             1:31.49    1:41.10    87  
    r:+0.88  44.76      1:41.10 (56.34)
 25 Wilson, Kyler     9 NEW               1:43.49    1:41.37    87  
             49.48      1:41.37 (51.89)
 26 Dempster, Ben    10 BTSC              1:38.34    1:42.72    83  
             48.56      1:42.72 (54.16)
 27 Schultz, Cooper   8 RAMAC-ON          1:41.91    1:42.88    83  
             49.31      1:42.88 (53.57)
 28 Duko, Phillip     9 ESWIM             1:42.24    1:43.12    82  
             49.48      1:43.12 (53.64)
 29 Thorburn, Julia  10 TSC               1:46.21    1:44.87    78  
         r:+0.64                       
 30 Yusupov, Benjam   9 NEW               1:44.62    1:45.22    77  
             48.74      1:45.22 (56.48)
 31 El-Sayed, Mahdi   7 COBRA             1:44.27    1:45.65    76  
             48.84      1:45.65 (56.81)
 32 Guo, Andrew      10 NEW               1:42.20    1:46.23    75  
             53.41      1:46.23 (52.82)
 33 Wei, Nathan      10 ROW               1:53.10    1:46.70    74  
    r:+0.65  47.82      1:46.70 (58.88)
 34 Simion, Dan      10 RAMAC-ON          1:50.99    1:46.94    74  
             48.75      1:46.94 (58.19)
 35 McConachie, Wil   8 BTSC              2:06.01    1:47.80    72  
             52.12      1:47.80 (55.68)
 36 Ramon, Owen       9 NEW               1:35.35    1:47.86    72  
 37 Dinglasan, Aaro   9 COBRA             1:49.40    1:48.86    70  
             53.60      1:48.86 (55.26)
 38 Dumoulin, Olive   9 Blue Waves-ON     1:45.38    1:49.37    69  
             50.90      1:49.37 (58.47)
 39 Sokolowski, Mic   9 Blue Waves-ON     1:50.79    1:50.25    67  
             50.22    1:50.25 (1:00.03)
 40 Kiss, Nimrod     10 TSC               1:52.01    1:50.27    67  
    r:+0.87  50.83      1:50.27 (59.44)
 41 Heal, Galen       9 ROW               1:46.19    1:52.23    64  
             55.26      1:52.23 (56.97)
 42 Tod, Ryder       10 NEW               1:53.32    1:53.18    62  
             54.95      1:53.18 (58.23)
 43 Mikhalev, David   8 NEW               1:57.48    1:54.59    60  
             55.98      1:54.59 (58.61)
 44 Chapman, Connor   9 BTSC              2:00.99    1:54.73    60  
             53.35    1:54.73 (1:01.38)
 45 Desai, Roshan     9 COBRA             1:56.24    1:55.00    59  
             52.36    1:55.00 (1:02.64)
 46 Trehan, Anay     10 ESWIM             1:47.73    1:55.25    59  
             53.87    1:55.25 (1:01.38)
 47 Flynn, Callum    10 TSC               1:50.97    1:56.22    57  
             53.44    1:56.22 (1:02.78)
 48 Meguerian, Alex   9 NEW               1:44.76    1:56.58    57  
             53.54    1:56.58 (1:03.04)
 49 Beatty, Evan      9 BTSC              1:50.58    1:58.08    55  
             57.84    1:58.08 (1:00.24)
 50 Wei, Nicholas     8 ROW               1:57.35    2:00.08    52  
             54.81    2:00.08 (1:05.27)
 51 Hagigi, Alon      9 BTSC              2:06.95    2:01.28    50  
             57.66    2:01.28 (1:03.62)
 52 Zhang, Alex       9 ESWIM             2:00.69    2:01.54    50  
             56.73    2:01.54 (1:04.81)
 53 Sadjad, Rashed   10 ROW               1:57.87    2:03.06    48  
    r:+0.54  55.63    2:03.06 (1:07.43)
 54 Dawabeh, Najeeb   9 NEW               1:54.16    2:04.89    46  
             58.49    2:04.89 (1:06.40)
 55 Castellon, Luca   9 BTSC              2:03.12    2:07.86    43  
           1:00.62    2:07.86 (1:07.24)
 56 Xu, Timothy       8 BTSC              1:59.61    2:11.37    40  
           1:08.20    2:11.37 (1:03.17)
 57 Prashobh, Rohan   9 NEW               2:03.56    2:11.40    40  
           1:01.87    2:11.40 (1:09.53)
 58 Miller, Nathan    9 BTSC              2:22.45    2:11.68    39  
           1:01.20    2:11.68 (1:10.48)
 59 Bruvelaitis, Ja  10 TSC               2:27.28    2:16.65    35  
 60 Watson, Nate      8 NEW               2:11.69    2:20.02    33  
           1:09.11    2:20.02 (1:10.91)
 61 Usher, Camden     6 BTSC              3:00.00    2:30.38    26  
           1:08.36    2:30.38 (1:22.02)
 62 Huang, Ethan      9 NEW               2:25.77    2:35.17    24  
           1:14.37    2:35.17 (1:20.80)
 -- Gueldis, Angelo  10 STARS             1:34.65         DQ        
    r:+0.49  43.51           DQ (44.98)
 -- McDermott, Ben    6 BTSC              2:50.00         DQ        
           1:14.53         DQ (1:16.67)