Etobicoke Swim Club                            2019-01-13 - 7:31 PM
              2019 AB Meet - 2019-01-11 to 2019-01-13               
 
 Event 132  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Solares, Carlos        13 ESWIM             2:23.10    2:28.64  
                 33.74      1:10.81 (37.07)
        1:49.44 (38.63)     2:28.64 (39.20)
  2 Fernandes, Jonas       13 NEW               2:41.96    2:30.13  
                 35.23      1:14.84 (39.61)
        1:52.90 (38.06)     2:30.13 (37.23)
  3 McDowell, Liam         13 NEW               2:41.45    2:32.26  
                 33.73      1:12.24 (38.51)
        1:52.14 (39.90)     2:32.26 (40.12)
  4 Flint, Braden          13 ESWIM             2:36.09    2:33.89  
                 35.42      1:15.29 (39.87)
        1:55.93 (40.64)     2:33.89 (37.96)
  5 Evans, Aleks           13 TSC               2:35.55    2:34.52  
                 33.02      1:12.67 (39.65)
        1:53.89 (41.22)     2:34.52 (40.63)
  6 Gale, Marcus           13 COBRA             2:34.61    2:34.70  
                 36.01      1:16.21 (40.20)
        1:56.34 (40.13)     2:34.70 (38.36)
  7 Hayward, Greg          13 ROW               2:36.48    2:36.51  
                 35.18      1:15.42 (40.24)
        1:56.74 (41.32)     2:36.51 (39.77)
  8 Lam, Ethan             13 ESWIM             2:39.39    2:37.81  
                 35.32      1:15.52 (40.20)
        1:56.83 (41.31)     2:37.81 (40.98)
  9 Lee, Gun               13 ROW               2:43.04    2:43.19  
                 37.47      1:20.20 (42.73)
        2:02.68 (42.48)     2:43.19 (40.51)
 10 Farzaneh, Matt         13 RAMAC-ON          3:02.65    2:44.95  
                 36.52                     
            2:02.25 ( )     2:44.95 (42.70)
 11 Vasudeva, Uday         13 STARS             2:54.10    2:45.52  
                 36.96      1:19.81 (42.85)
        2:03.69 (43.88)     2:45.52 (41.83)
 12 Vieira, Michael        13 COBRA             2:35.33    2:45.61  
                 36.57      1:19.43 (42.86)
        2:03.18 (43.75)     2:45.61 (42.43)
 13 Bennett, Samuel        13 NEW               2:47.73    2:46.31  
                 37.03      1:20.21 (43.18)
        2:04.40 (44.19)     2:46.31 (41.91)
 14 Board, Sebastian       13 TSC               2:55.03    2:51.86  
                 38.04      1:21.34 (43.30)
        2:06.41 (45.07)     2:51.86 (45.45)
 15 Karasmanis, Alex       13 BTSC              3:01.53    2:53.50  
                 37.52      1:21.70 (44.18)
        2:08.09 (46.39)     2:53.50 (45.41)
 16 Nguyen, Nathan         13 ESWIM             3:14.59    2:55.16  
                 37.65      1:22.94 (45.29)
        2:11.13 (48.19)     2:55.16 (44.03)
 17 Byers, Justin          13 TSC               3:01.41    3:02.78  
                 41.25      1:28.79 (47.54)
        2:18.57 (49.78)     3:02.78 (44.21)
 18 Das, Sourish           13 BTSC              3:18.02    3:05.13  
                 40.30      1:26.85 (46.55)
        2:16.57 (49.72)     3:05.13 (48.56)
 19 Chagger, Gavin         13 STARS             3:10.56    3:10.42  
                 40.03      1:29.24 (49.21)
        2:20.72 (51.48)     3:10.42 (49.70)
 20 Herzenberg, Adam       13 BTSC              3:24.05    3:12.68  
                 42.27      1:33.06 (50.79)
        2:23.07 (50.01)     3:12.68 (49.61)
 21 Singh, David           13 STARS             3:19.63    3:12.79  
                 43.30      1:31.55 (48.25)
        2:21.70 (50.15)     3:12.79 (51.09)
 22 Zhivago, Mathuran      13 TSC               3:42.36    3:19.84  
                 41.67      1:31.38 (49.71)
        2:25.71 (54.33)     3:19.84 (54.13)
 23 Maydew, Ethan          13 BTSC              3:23.34    3:21.44  
                 42.62      1:33.14 (50.52)
        2:27.72 (54.58)     3:21.44 (53.72)
 24 Rambaran, Torin        13 BTSC              4:00.00    3:28.62  
                 45.18      1:37.46 (52.28)
      3:28.62 (1:51.16)                    
 25 Vankayala, Ashwath     13 NEW               3:45.11    3:35.95  
                 42.90      1:38.26 (55.36)
      2:38.84 (1:00.58)     3:35.95 (57.11)
 -- Kachin, James          13 TSC               2:35.21         DQ  
                 35.94      1:17.34 (41.40)
        1:59.99 (42.65)          DQ (41.46)
 
 Event 132  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Beresh, Owen           14 HAC               2:22.78    2:17.01  
                 31.08      1:06.73 (35.65)
        1:42.67 (35.94)     2:17.01 (34.34)
  2 Volpe, Patrick         14 COBRA             2:21.27    2:20.65  
                 32.46      1:08.88 (36.42)
        1:45.44 (36.56)     2:20.65 (35.21)
  3 Nguyen, James          14 York              2:24.40    2:23.49  
                 33.41      1:10.45 (37.04)
        1:48.01 (37.56)     2:23.49 (35.48)
  4 Browne, Max            14 NEW               2:23.36    2:24.20  
                 32.86      1:10.44 (37.58)
        1:48.02 (37.58)     2:24.20 (36.18)
  5 Ortego, Pedro          14 ESWIM             2:30.61    2:26.84  
                 34.13      1:11.89 (37.76)
        1:50.84 (38.95)     2:26.84 (36.00)
  6 Xu, Andrew             14 COBRA             2:25.58    2:27.71  
                 34.25      1:12.64 (38.39)
        1:51.22 (38.58)     2:27.71 (36.49)
  7 El-Sayed, Adham        14 COBRA             2:24.73    2:27.80  
            1:51.02 ( )     2:27.80 (36.78)
  8 Longo, Dillon          14 BTSC              2:25.40    2:28.76  
                 34.05      1:11.91 (37.86)
        1:51.46 (39.55)     2:28.76 (37.30)
  9 Fitzpatrick, Aaron     14 STARS             2:38.91    2:28.80  
                 33.11      1:11.74 (38.63)
        1:51.22 (39.48)     2:28.80 (37.58)
 10 Shumilin, Andrii       14 Blue Waves-ON     2:26.54    2:32.20  
                 33.39      1:11.23 (37.84)
        1:52.19 (40.96)     2:32.20 (40.01)
 11 Urbina, James          14 HAC               2:38.26    2:33.04  
                 34.87      1:14.43 (39.56)
        1:54.78 (40.35)     2:33.04 (38.26)
 12 Davis, Matt            14 BTSC              2:26.43    2:34.98  
                 35.77      1:14.90 (39.13)
        1:55.18 (40.28)     2:34.98 (39.80)
 13 Sidhu, Harsheit        14 COBRA             2:58.34    2:59.44  
                 39.74      1:25.55 (45.81)
        2:13.42 (47.87)     2:59.44 (46.02)
 
 Event 132  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elfaki, Amar           15 ESWIM             2:20.65    2:16.60  
                 30.72      1:05.30 (34.58)
        1:42.30 (37.00)     2:16.60 (34.30)
  2 Stewart, Tevaun        15 STARS             2:20.43    2:18.66  
                 32.04      1:07.41 (35.37)
        1:43.62 (36.21)     2:18.66 (35.04)
  3 Hesler, Ethan          15 HAC               2:33.56    2:27.42  
                 33.38      1:10.85 (37.47)
        1:48.37 (37.52)     2:27.42 (39.05)
  4 Farah, Ramsey          15 ESWIM             2:21.28    2:29.14  
                 32.63      1:10.36 (37.73)
        1:49.82 (39.46)     2:29.14 (39.32)
  5 Balian, Lucius         15 BTSC              2:38.32    2:40.08  
                 35.55      1:16.89 (41.34)
        1:58.98 (42.09)     2:40.08 (41.10)
  6 Pinto S14sb14sm14, Si  15 TSC               3:20.33    3:15.38  
                 38.27      1:26.80 (48.53)
        2:19.01 (52.21)     3:15.38 (56.37)
 
 Event 132  Men 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cui, Jack              17 ROW               2:08.63    2:09.45  
                 30.10      1:02.54 (32.44)
        1:35.73 (33.19)     2:09.45 (33.72)
  2 Mokrivsky, Daniel      16 ESWIM             2:10.97    2:13.41  
                 30.18      1:03.84 (33.66)
        1:38.57 (34.73)     2:13.41 (34.84)
  3 Gerault, Pierre        16 York              2:19.30    2:17.79  
                 30.53      1:05.66 (35.13)
        1:43.23 (37.57)     2:17.79 (34.56)
  4 MacFarlane, Hugh       17 ROW               2:19.23    2:25.81  
                 32.83      1:09.83 (37.00)
        1:48.05 (38.22)     2:25.81 (37.76)
  5 Racine, Sébastien      16 HAC               2:38.85    2:36.87  
                 35.97      1:15.79 (39.82)
        1:56.80 (41.01)     2:36.87 (40.07)
  6 Kizik, Curtis          16 BTSC              3:03.55    2:46.95  
                                1:19.32 ( )
        2:03.23 (43.91)     2:46.95 (43.72)