Etobicoke Swim Club 
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 122  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Cayen, Riley     13 STARS             2:47.82    2:42.07   276  
    r:+0.84  38.78      1:21.10 (42.32)
        2:02.68 (41.58)     2:42.07 (39.39)
  2 Morgenstern, Wi  13 TSC               2:49.46    2:48.20   247  
    r:+0.75  40.29      1:22.86 (42.57)
        2:07.24 (44.38)     2:48.20 (40.96)
  3 Flint, Braden    13 ESWIM             2:52.51    2:52.01   231  
    r:+0.71  41.51      1:25.41 (43.90)
        2:09.84 (44.43)     2:52.01 (42.17)
  4 McDowell, Liam   13 NEW               2:59.96    2:52.20   230  
    r:+0.70  40.96      1:25.68 (44.72)
        2:10.49 (44.81)     2:52.20 (41.71)
  5 Hayward, Greg    13 ROW               2:50.69    2:52.36   230  
             41.55    2:52.36 (2:10.81)
  6 Farzaneh, Matt   13 RAMAC-ON          2:59.14    2:52.62   229  
         r:+0.72            1:22.66 ( )
        2:09.36 (46.70)     2:52.62 (43.26)
  7 Gale, Marcus     13 COBRA             2:55.68    2:54.57   221  
    r:+0.81  41.03      1:24.85 (43.82)
        2:11.66 (46.81)     2:54.57 (42.91)
  8 Blunt, Michael   13 STARS             3:09.30    2:55.46   218  
    r:+0.68  42.54      1:27.05 (44.51)
        2:12.19 (45.14)     2:55.46 (43.27)
  9 Buder, Jacob     13 NEW               2:54.53    2:57.82   209  
         r:+0.68                       
 10 Vieira, Michael  13 COBRA             2:49.88    2:59.46   203  
         r:+0.81            1:28.22 ( )
        2:15.05 (46.83)     2:59.46 (44.41)
 11 Lee, Gun         13 ROW               3:01.66    3:02.32   194  
    r:+0.65  43.27      1:29.32 (46.05)
        2:16.60 (47.28)     3:02.32 (45.72)
 12 Wasif, Muhammad  13 COBRA             3:17.72    3:08.20   176  
    r:+0.73  47.72      1:35.51 (47.79)
        2:23.72 (48.21)     3:08.20 (44.48)
 13 Lesniewski, Mar  13 ESWIM             3:13.27    3:20.70   145  
    r:+0.70  44.16      1:34.18 (50.02)
        2:28.48 (54.30)     3:20.70 (52.22)
 14 Vasudeva, Uday   13 STARS                  NT    3:28.28   130  
    r:+0.64  50.22      1:43.74 (53.52)
        2:36.73 (52.99)     3:28.28 (51.55)
 15 Smith, Declan    13 TSC               3:54.11    3:37.09   115  
    r:+0.82  50.75      1:46.42 (55.67)
        2:42.86 (56.44)     3:37.09 (54.23)
 -- Board, Sebastia  13 TSC               3:22.20         DQ        
    r:+0.25  45.17      1:32.43 (47.26)
        2:20.70 (48.27)          DQ (48.22)
 -- Schock, Jonatha  13 NEW               2:56.05         DQ        
    r:+0.41  38.23      1:20.92 (42.69)
        2:05.47 (44.55)          DQ (41.44)
 
 Event 122  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Volpe, Patrick   14 COBRA             2:31.37    2:35.08   316  
    r:+0.73  36.88      1:16.13 (39.25)
        1:56.33 (40.20)     2:35.08 (38.75)
  2 Xu, Andrew       14 COBRA             2:35.33    2:35.46   313  
    r:+0.68  36.97      1:16.45 (39.48)
        1:57.04 (40.59)     2:35.46 (38.42)
  3 Browne, Max      14 NEW               2:46.26    2:47.48   250  
    r:+0.69  39.07      1:22.24 (43.17)
        2:05.25 (43.01)     2:47.48 (42.23)
  4 El-Sayed, Adham  14 COBRA             2:57.88    2:53.19   226  
            2:10.15 ( )     2:53.19 (43.04)
  5 Gupta, Arnav     14 STARS             3:06.34    2:56.24   215  
         r:+0.76            1:26.82 ( )
        2:12.37 (45.55)     2:56.24 (43.87)
  6 Couturier-Jack,  14 COBRA             3:21.03    3:12.24   165  
    r:+0.74  45.03      1:33.55 (48.52)
        2:23.31 (49.76)     3:12.24 (48.93)
  7 Wong, Tysen      14 ROW               3:53.53    3:24.87   137  
    r:+0.84  50.21      1:42.98 (52.77)
        2:35.25 (52.27)     3:24.87 (49.62)
 -- Beresh, Owen     14 HAC               2:45.98         DQ        
    r:+0.72  36.78      1:16.88 (40.10)
        1:58.03 (41.15)          DQ (39.58)
 
 Event 122  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Pietrantonio, B  15 HAC               2:39.52    2:27.94   364  
    r:+0.74  34.77      1:12.99 (38.22)
        1:51.53 (38.54)     2:27.94 (36.41)
  2 Hesler, Ethan    15 HAC               2:37.01    2:37.73   300  
    r:+0.65  36.48      1:16.00 (39.52)
        1:57.09 (41.09)     2:37.73 (40.64)
 
 Event 122  Men 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 McWilliams, Mas  16 NEW               2:25.96    2:25.58   381  
    r:+0.63  33.71      1:10.39 (36.68)
        1:48.44 (38.05)     2:25.58 (37.14)
  2 Mokrivsky, Dani  16 ESWIM             2:28.54    2:28.65   358  
    r:+0.57  35.47      1:12.75 (37.28)
        1:50.83 (38.08)     2:28.65 (37.82)
  3 Lucas, Bryan     16 STARS             2:41.17    2:35.91   310  
         r:+0.92            1:17.46 ( )
      2:35.91 (1:18.45)                    
  4 Hughes, Jesse    17 Blue Waves-ON     2:45.98    2:50.01   239  
    r:+0.69  37.50      1:20.96 (43.46)
        2:06.32 (45.36)     2:50.01 (43.69)
  5 Racine, Sébasti  16 HAC               2:53.55    2:52.94   227  
    r:+0.80  40.75      1:24.54 (43.79)
        2:09.49 (44.95)     2:52.94 (43.45)
 -- Cui, Jack        17 ROW               2:41.74         DQ        
    r:+0.64  34.90      1:11.84 (36.94)
        1:50.10 (38.26)          DQ (38.41)