Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 120  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Cayen, Riley     13 STARS             5:22.09    5:13.91   309  
    r:+0.83  34.68      1:13.86 (39.18)
        1:54.31 (40.45)     2:34.75 (40.44)
        3:15.41 (40.66)     3:55.20 (39.79)
        4:36.56 (41.36)     5:13.91 (37.35)
  2 Gale, Marcus     13 COBRA             5:19.10    5:17.87   297  
    r:+0.89  36.34      1:15.65 (39.31)
        1:55.86 (40.21)     2:35.89 (40.03)
        3:17.49 (41.60)     3:57.54 (40.05)
        4:38.88 (41.34)     5:17.87 (38.99)
  3 Schock, Jonatha  13 NEW               5:24.67    5:24.56   279  
    r:+0.67  34.64      1:13.86 (39.22)
        1:55.70 (41.84)     2:38.69 (42.99)
        3:21.74 (43.05)   5:24.56 (2:02.82)
  4 Fernandes, Jona  13 NEW               5:44.08    5:25.54   277  
    r:+0.63  38.30      1:21.56 (43.26)
        2:04.41 (42.85)     2:46.04 (41.63)
        3:28.16 (42.12)     4:09.04 (40.88)
        4:48.92 (39.88)     5:25.54 (36.62)
  5 Hayward, Greg    13 ROW               5:45.84    5:27.92   271  
    r:+0.76  37.32      1:18.67 (41.35)
        2:00.83 (42.16)     2:43.59 (42.76)
        3:26.47 (42.88)     4:07.78 (41.31)
        4:48.96 (41.18)     5:27.92 (38.96)
  6 McDowell, Liam   13 NEW               5:49.48    5:33.03   258  
    r:+0.65  35.93      1:16.86 (40.93)
        1:59.02 (42.16)     2:41.65 (42.63)
            4:48.77 ( )     5:33.03 (44.26)
  7 Lee, Sean        13 NEW               5:53.48    5:54.32   214  
    r:+0.70  37.88                     
            2:07.96 ( )     2:54.11 (46.15)
        3:40.92 (46.81)     4:26.77 (45.85)
        5:12.30 (45.53)     5:54.32 (42.02)
  8 Karasmanis, Mat  13 BTSC              5:57.75    5:56.49   211  
    r:+0.69  36.53      1:18.87 (42.34)
        2:03.23 (44.36)     2:49.29 (46.06)
        3:37.19 (47.90)     4:24.51 (47.32)
        5:12.25 (47.74)     5:56.49 (44.24)
  9 Vasudeva, Uday   13 STARS             6:13.65    5:59.32   206  
    r:+0.66  38.58      1:23.89 (45.31)
        2:10.39 (46.50)     2:57.29 (46.90)
        3:43.67 (46.38)     4:29.74 (46.07)
        5:15.54 (45.80)     5:59.32 (43.78)
 10 Kolas, Oliver    13 NEW               6:17.91    6:03.83   198  
                            1:26.27 ( )
            3:46.52 ( )     4:32.50 (45.98)
      6:03.83 (1:31.33)                    
 
 Event 120  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Magat, Diego     14 NEW               5:06.28    4:56.73   365  
    r:+0.75  33.79      1:10.67 (36.88)
        1:48.99 (38.32)     2:26.65 (37.66)
        3:05.29 (38.64)     3:43.32 (38.03)
      4:56.73 (1:13.41)                    
  2 Browne, Max      14 NEW               4:53.58    4:57.01   364  
    r:+0.64  32.39      1:09.45 (37.06)
        1:47.71 (38.26)     2:26.34 (38.63)
        3:04.27 (37.93)     3:43.05 (38.78)
        4:20.62 (37.57)     4:57.01 (36.39)
  3 El-Sayed, Adham  14 COBRA             5:33.91    5:13.28   310  
    r:+0.71  35.89      1:14.06 (38.17)
        1:53.84 (39.78)     2:34.61 (40.77)
        3:15.36 (40.75)     3:55.56 (40.20)
        4:34.57 (39.01)     5:13.28 (38.71)
  4 Urbina, James    14 HAC               5:22.91    5:14.29   308  
    r:+0.94  34.94      1:13.75 (38.81)
        1:54.46 (40.71)     2:35.82 (41.36)
        3:15.95 (40.13)     3:56.27 (40.32)
        4:36.36 (40.09)     5:14.29 (37.93)
 
 Event 120  Men 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Pietrantonio, B  15 HAC               4:34.65    4:35.50   457  
    r:+0.68  30.15      1:04.56 (34.41)
        1:40.34 (35.78)     2:15.77 (35.43)
        2:51.48 (35.71)     3:26.97 (35.49)
        4:02.37 (35.40)     4:35.50 (33.13)
  2 Stewart, Tevaun  15 STARS             4:55.29    4:54.03   376  
    r:+0.79  32.63      1:08.86 (36.23)
        1:46.12 (37.26)     2:24.25 (38.13)
        3:01.91 (37.66)     3:39.58 (37.67)
        4:17.45 (37.87)     4:54.03 (36.58)
 
 Event 120  Men 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 McWilliams, Mas  16 NEW               4:28.24    4:29.98   485  
    r:+0.72  29.29      1:01.87 (32.58)
        1:35.96 (34.09)     2:11.18 (35.22)
        2:46.15 (34.97)     3:21.19 (35.04)
        3:56.09 (34.90)     4:29.98 (33.89)
  2 Forrester, Mich  16 HAC               4:43.28    4:43.45   419  
    r:+0.85  31.08      1:04.84 (33.76)
        1:40.75 (35.91)     2:17.13 (36.38)
        2:53.74 (36.61)     3:30.37 (36.63)
        4:07.20 (36.83)     4:43.45 (36.25)
  3 MacFarlane, Hug  17 ROW               5:24.28    5:28.97   268  
    r:+0.79  34.35      1:14.33 (39.98)
        1:56.00 (41.67)     2:38.33 (42.33)
        3:21.58 (43.25)     4:04.54 (42.96)
        4:47.69 (43.15)     5:28.97 (41.28)
  4 Racine, Sébasti  16 HAC               5:22.26    5:29.64   266  
    r:+0.74  37.07      1:17.64 (40.57)
        1:59.03 (41.39)     2:41.55 (42.52)
        3:23.48 (41.93)     4:07.14 (43.66)
        4:49.98 (42.84)     5:29.64 (39.66)