Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 112  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Smith, Lucas     13 COBRA             1:20.87    1:22.58   305  
    r:+0.54  39.65      1:22.58 (42.93)
  2 Vieira, Michael  13 COBRA             1:32.12    1:29.28   241  
    r:+0.79  41.48      1:29.28 (47.80)
  3 Kachin, James    13 TSC               1:29.44    1:34.46   204  
    r:+0.65  44.50      1:34.46 (49.96)
  4 Keenes, Jason    13 COBRA             1:31.70    1:35.12   199  
    r:+0.78  45.39      1:35.12 (49.73)
  5 Chagger, Gavin   13 STARS             1:40.12    1:36.82   189  
             44.83      1:36.82 (51.99)
  6 Zhivago, Mathur  13 TSC               1:44.94    1:37.23   187  
    r:+0.87  45.41      1:37.23 (51.82)
  7 Board, Sebastia  13 TSC               1:42.68    1:41.90   162  
    r:+0.80  48.22      1:41.90 (53.68)
  8 Smith, Declan    13 TSC               1:45.09    1:43.34   155  
    r:+0.53  48.99      1:43.34 (54.35)
  9 Vasudeva, Uday   13 STARS             1:51.16    1:44.85   149  
             50.22      1:44.85 (54.63)
 10 Farzaneh, Matt   13 RAMAC-ON          1:52.82    1:45.86   144  
    r:+0.85  49.01      1:45.86 (56.85)
 11 Yampolsky, Yuva  13 TSC               1:54.80    1:49.10   132  
    r:+0.91  51.79      1:49.10 (57.31)
 12 Kemkar, Kushal   13 COBRA             1:47.70    1:50.21   128  
    r:+0.91  51.46      1:50.21 (58.75)
 13 Bragg, Aydan     13 BTSC              2:15.18    2:02.00    94  
             58.74    2:02.00 (1:03.26)
 -- Vankayala, Ashw  13 NEW               1:56.04         DQ        
    r:+0.73  55.20         DQ (1:00.16)
 
 Event 112  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Xu, Andrew       14 COBRA             1:18.47    1:20.63   328  
    r:+0.74  37.96      1:20.63 (42.67)
  2 Magat, Diego     14 NEW               1:21.59    1:21.24   320  
    r:+0.56  38.67      1:21.24 (42.57)
  3 Beresh, Owen     14 HAC               1:26.57    1:22.26   308  
    r:+0.79  38.54      1:22.26 (43.72)
  4 El-Sayed, Adham  14 COBRA             1:22.19    1:23.88   291  
    r:+0.68  39.58      1:23.88 (44.30)
  5 Browne, Max      14 NEW               1:21.32    1:24.07   289  
    r:+0.65  39.55      1:24.07 (44.52)
  6 Nguyen, James    14 York              1:25.10    1:24.85   281  
    r:+0.81  40.52      1:24.85 (44.33)
  7 Gupta, Arnav     14 STARS             1:30.04    1:30.79   229  
    r:+0.82  42.83      1:30.79 (47.96)
  8 Shi, Brant       14 ROW               1:34.96    1:36.70   190  
    r:+0.65  44.93      1:36.70 (51.77)
  9 Wong, Tysen      14 ROW               1:46.07    1:37.20   187  
             46.60      1:37.20 (50.60)
 10 Sidhu, Harsheit  14 COBRA             1:42.41    1:41.76   163  
    r:+0.87  47.22      1:41.76 (54.54)
 
 Event 112  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Stewart, Tevaun  15 STARS             1:25.99    1:24.84   281  
    r:+0.73  39.97      1:24.84 (44.87)
  2 Balian, Lucius   15 BTSC              1:29.09    1:26.34   267  
    r:+0.87  40.87      1:26.34 (45.47)
  3 Farah, Ramsey    15 ESWIM             1:22.71    1:27.44   257  
    r:+0.60  40.97      1:27.44 (46.47)
  4 Sauder, Cameron  15 BTSC              1:28.33    1:28.87   245  
    r:+0.56  41.61      1:28.87 (47.26)
 
 Event 112  Men 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Wang, James      18 ESWIM             1:20.18    1:22.76   303  
    r:+0.60  39.39      1:22.76 (43.37)
  2 Sun, Shawn       16 ROW               1:23.47    1:22.89   301  
    r:+0.68  39.45      1:22.89 (43.44)
  3 Lucas, Bryan     16 STARS             1:25.19    1:25.30   277  
    r:+0.84  40.58      1:25.30 (44.72)